Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet minnél jobb sofőr?

Hogyan lehet minnél jobb sofőr?

Figyelt kérdés
Most tettem le a sofőrvizsgát(18 éves fiú). Tudom, hogy a közlekedés nagy felelősséggel jár. Szeretnék minnél jobb sofőr lenni, hogy biztonságban utazhassak s mások is? S hogyha valamikor sietni kell(pedig nem vagyok sebességmániás), akkoris stabilan tartsam a kocsit. Csak egyszerűen a sok vezetés a megoldás? Milyen tanácsot tudnátok adni? :)

2013. okt. 11. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
A jó sofőr tapasztalt. Vezess minél többet naponta, minél nagyobb legyen a havi átlag. 1 millió km balesetmentesen és máris elmondhatod magadról, hogy jó sofőr vagy.
2013. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A jó sofőr időben elindul mindenhova, nem veszélyeztet másokat a saját sietnivalója miatt. Jó sofőr akkor leszel, ha más hülyesége miatti balesetveszélyt el tudod hárítani, kerülni. Ha bizonytalan vagy lassíts, jobb elkésni mint soha nem odaérni. (Még én is tanulgatom, de pl. egy kézifékes kanyar vagy megcsúsztatás nemhinném hogy forgalomban sokat segítene.)
2013. okt. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szántóvető ***** válasza:
58%
kb amit az első írt,persze télen is vezess.ne okozzon gondot egy kerékcsere,( a pályán rengeteg kínlódóval találkozni akik nem gondoltak arra hogy a lakókocsi is defektes lehet és várják a mentést)nem árt ha vontatsz és téged is vontatnak,tudjál tolatni futóval derékszögben valamint egyenesen hátra is,gond nélkül.gyakorolj minél többet.
2013. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Jó sofőr szerintem az, aki minden szituációt meg tud oldani, és nehéz körülmények között is ura az autónak, akár rossz időjárási viszonyok között, akár nagy sebességnél.
2013. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

A sok km-nek nem sok köze van a jó sofőrséghez. Lásd a téli buszbalesetek, csillió km-t vezettek a sofőrök, aztán amikor megcsúszott a busz, csak sikítani tudtak.

Az a jó sofőr, aki a stresszhelyzetekre felkészül (nem megy gyorsabban, mint amit le tud kezelni agyilag és a kocsijával) és a balesetveszélyben helyesen reagál.

2013. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
előbb tedd le a jogsít!
2013. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
ha meg elvileg letetted akkor ne kérdezz ilyen fa szságokat
2013. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne f@@szság? nekem 1 hónapja van jogsim, mégse vagyok jó sofőr. úgy értem, nem vagyok balf@@sz, viszonylag magabiztosan megyek, érzem az autót, de 1500-2000km-el a lábamban túlzás ilyenket mondani. sebességhatárokat figyeld. annyival menj, hogy biztosan urald a kocsit. nem városról beszélek, de autópályán nem kell feltétlen 130-al menni, szar bekötőutakon meg 90-el. majd ha elég tapasztalt vagy, nem kell magadra figyelned, és már a mások balf@@szságait is le tudod reagálni, akkor majd ráérsz tolni neki. az a lényeg, vezess, vezess, vezess :D ha van hozzá érzéked ugyis menni fog, ha nincs ugysem.
2013. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

5 - ös. Te szerinted. Csak annak a megcsúszott buszvezetőnek lehet, hogy van 2 millió kilométere, az alatt volt egy esete. Három másik úrvezető meg lehet, hogy összesen nem vezet annyit egész életében. Aki kevesebbet megy, annak kevesebb lehetősége is van hibázni. Ezen kívül az úrvezető mérlegelhet, nagyon havazik, hát nem ma megyünk a nagymamához, vagy vonattal megyünk - mondhatja egy családfő. De a hivatásos sofőrnek nincs választása, a buszt várják az utasok, a rakományt a gyárak, hiába szakad a hó, a kamionost felküldik Norvégiába. Amikor idén márciusban vége volt a világnak, akkor is mentünk, a téli hónapokban havi 10 - 12 ezer km - t ugyanúgy megteszünk, mint nyáron.

Úgyhogy kérdező, a kilométer igenis mérvadó, jó ha van hozzá érzéked, de évtizedek, sok százezer km kell ahhoz, hogy jó sofőr legyél. Még milliós gyakorlattal rendelkezők sem merik azt állítani magukról, hogy jól vezetnek, mindig vannak váratlan helyzetek.

2013. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!