Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az igazság? Gondoltam...

Mi az igazság? Gondoltam elmegyek a BKV-hoz buszvezetőnek mivel vidéken buszozok 14éve és hátha ott jobb a fizetés. Egyik ismerősöm most ment fel és azt mondja 2hónapja jelentkezett és 50jelentkező közül most vették fel Akkor mégsincs sofőr hiány?

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 10:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy buszvezetői jogosítvánnyal lehetek villamos vezető?Melyikre van több esély?És pénzbe mi a különbség?
2009. szept. 19. 10:03
 2/11 anonim ***** válasza:

D kategória nem jó a villamosra. Azt V kategóriával lehet vezetni. Most indul trolivezetői tanfolyam ahol előny a C-D jogsi.

[link] Troli

[link] Busz.


Trolit érdemes megpróbálni hiszen a Kőbánya garázsban vannak buszok is így lehet hogy át tudsz kerűlni könnyebben buszra. Viszont Kőbány és Kelenföld garázsban elég ótvaros buszok vannak. Kőbánya a legtöbb esetben más garázs levetett buszait kapja meg.

2009. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítő jelentőségű választ.
2009. szept. 19. 20:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

pesten meghalsz mint buszvezető.

emlékszem anno felkerült pár sofőr vidékről, a végállomáson meg szétszidták az agyukat, h ez vmi katasztrófa, és borzalom ami itt van, és mindegyik visszavágyott vidékre :D

2009. szept. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi.Az utolsótól kérdezem,hogy most ezt mire érti?A szervezés,vagy hogy dobálják az embert,vagy a forgalom,vagy mi a borzalom?
2009. szept. 23. 07:02
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja,és gondolom nem minden sofőr pesti.De azért jó hogy írtad milyen zűr-zavar van.
2009. szept. 23. 07:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

hát pl a buszok totálkárosak, undorítóak, koszosak, igaz az az utastér.

Utasokból fel kell engedjél mindenkit, mert a cigányok-hajléktalanok-részegek megvernek, az utasok nem segítenek szinte soha. Az életed veszélyben van így.

A fizetések tudtommal szarok, és az állás tutira nem biztos, bármikor kirúghatnak, ha valami baj van akkor téged vesznek elő. (persze volt, hogy a sofőr rá is szolgált)


Gondolom vidéken volánnal furikázol. Szerintem ezerszer nyugodtabb. Jobban szeretek volánon utazni mint bkv-n, pedig pesti vagyok születésemtől fogva.

2009. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
09.31-esnek.Nagyon köszönöm megtisztelő válaszodat,igen,így már értem mire gondoltál.Akkor a körülményekhez képest nem is olyan nagy fizetés az.További szép napot.
2009. szept. 23. 10:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem van egy trolis ismerősöm aki debreceni de ő nem panaszkodik se a forgalomra se a kocsik állapotára. Nem minden busz ótvar szar. Vannak a régiek között is normális állapotú kocsik. Meg nem mindegy a hogy a belvárosban vagy a kűlvárosban vezetsz. Általában fix vonalakon járnak a sofőrök de ha mégsem azért nagy választék nincs hisz ha délpesten dolgozol nem sok esélyed van hogy másnap Békásmegyerre kűldneke mert DP nem ad kocsit Bmegyerre.

Meg vidéken sem a legjobb buszok vannak. Hiába vannak debrecenben vadiúj buszok állítólag nem a legjobbak. Hát igen alfa gánytól mit vár az embre.

2009. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:31-es vagyok.

Azt megjegyzem, hogy utas vagyok és úgy látom amit látok meg hallok. De ez is elég.

Mindenesetre azt javaslom igazából, hogy gyere fel pestre egy hétvégére vagy valamikor és furikázz a városban picit, ha idáig nem tetted meg, illetve egy végállomáson akár beszélgethetnél is pár sofőrrel, márha nem olyan bunkóak, hogy elzavarjanak.

Nem tudom mennyi a fizu egy buszsoförnek itt és vidéken, te mennyit keresel és hogy furikázol? Helyi járattal, vagy városból városba kisebb-nagyobb távokban?


mert igazából ez sem mind1. Pesten iszonyat pörgősebb egy belvárosi hétköznapi furikázás. Menetidőt tartani kell(ene), közben kerülgetni a bringásokat a degeneráltabb autósfajtákat, stb. Kérdés, hogy mit szoktál meg, és ezt meg tudnád e szokni, illetve megérné e a pénz amivel több a mostani melódnál. Gondolom pesten is laknál akkor, itt az élet drágább is. Szóval ezt mind figyelembe kell venni.

2009. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!