Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha saját bevallása szerint...

Ha saját bevallása szerint mindenki "profi" sofőr akkor kik okozzák a baleseteket?

Figyelt kérdés

A kérdésre érkező válaszok fogják is bizonyítani azt az állításomat,hogy az interneten írók 90%-a azt állítja,hogy ő sosem bénázott, nem volt olyan hogy egyszer ne tette volna ki az indexet, ha 30-as tábla volt akkor ő nem 29-cel,nem 31-el hanem 30-cal ment.

Ha netán balesete volt akkor persze,hogy nem ő volt a hibás, ha a rendőr megbüntette akkor a rendőr volt a hülye mert ő a legjobb sofőr szerte a világon.


Észrevettétek már?Elsősorban itt olvasom a válaszokat és itt a legjellemzőbb, ez az ember fajta.

(most,hogy ne legyen igazam a többség vallani kezd hogy ő már hibázott, de lesz bőven olyan aki váltig állítja,hogy ő soha)



2013. szept. 23. 16:50
1 2
 1/12 Dörmögő ***** válasza:
100%
Persze mindenki hibázott már. Én is. Meg most mondhatnám hogy nem okoztam eddig galibát de úgysem hinnéd el. Minek tetted fel a kérdést ha a leírásban körülírod hogy csak egyfajta választ fogadsz el?
2013. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem csak egy fajta választ fogadok el, de az abszurd,hogy nem hibáztál.

Eleve, ha mondjuk bevágsz valaki elé, mert nem veszed észre hogy jön, akkor ha nem vetted észre,honnét tudod,hogy nem hibáztál?Attól még hibáztál,hogy nem tudsz róla.

De amiről nem tudsz az nem fáj...

Vagy olyan bamba vagy (nem rád értem) hogy észre sem veszed,hogy egy balfék vagy, és ha átléped a dupla záróvonalat akkor az a köcsög aki szembejött és rád dudál, mert há' mit dudál, látom...

2013. szept. 23. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
7 éve vezetek, eddig egy gyorshajtáson (140-el mentem 130 helyett az M7-esen) és egy parkoláson kívül semmi ügyem nem volt az állammal. Baleset kétszer, egyszer nekitolattam egy kocsinak a Tesco parkolóban, mert amikor hátranéztem, azelőtt 3 másodperccel még nem volt ott. Egy törött rendszámkeret a másik, és egy apró fekete folt az én autómon. A másik pedig az volt, hogy valahova mentem, és hívtak. Beálltam egy parkolóba, miközben pár méterrel előttem szintén beálltak egy Ladával. A csávó pont sétált el, amikor hangos puffanást, nagy lökést éreztem. A tag elfelejtette behúzni a kéziféket, a lejtős úton meg nekem gurult a kocsi. Észre se vettem mert közben egy szerződést olvastam. Egy törött lökhárító volt a károm. Csak féltem hogy a csávó rámveri a balhét hogy én okoztam, mert járó motorral, csálén állva, telefonnal a kézben mégis életszerűbb mint egy behúzatlan kézifék. "Majdnem-esetem" egyszer volt, benéztem egy jobbkezes utcát, de szerencsére időben vészfékeztem.
2013. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki hibázik, ez nem kérdés. Az már inkább, hogy mekkora, milyen jellegű az a hiba, s ha már megtörtént tanulunk - e belőle.

Valóban, van egy ilyen attitűd, hogy mindig a másik vagy a körülmények a hibásak. De olyan is, hogy én mindent betartok, 30 - cal megyek 30 - as táblánál, azaz, csak jó vezető lehetek. Nem, attól még nem az valaki.

2013. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dörmögő ***** válasza:
100%

Az sem mindegy hogy ki hogyan hibázik. Itt jön képbe a ráutaló magatartás. Ha lehet előre látni a másik félen hogy mit fog csinálni (mégha szabálytalan is) akkor el lehet kerülni a balesetek nagy részét. Ezekért kell tartózkodni az olyan megmozdulásoktól hogy valaki például elkezd kanyarodni aztán meggondolja magát, és hasonlók. Másik fele hogy te nem hiszel el dolgokat. Persze mindenki kamuzhat, de példának okáért apám kapott anno egy ilyen kitűzőt:

[link]


Ha jól emlékszem akkor a Volántól kapta, és az ilyeneket nem kamu bemondásokra osztogatták.

2013. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dörmögő ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy pont ilyen kitűzőt osztogattak a volánnál, de a felirat ugyanaz volt.
2013. szept. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3 - as. Meg is büntettek a 130 helyett 140 - nért? Magyarországon történt? Úgyanis az még nem éri el a közigazgatási bírság határát, s hacsak nem a helyszínen állítanak meg, én bizony arra semmit nem fizetnék. Rendszeresen 150 tempomattal járok a hazai autópályán, sok esetben (direkt és véletlenül is) elhajtottam mérőautó mellet - semmi nem jött.
2013. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Aki azt állítja, hogy még nem csinált semmi hülyeséget, hazudik...
2013. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Elnézést, rosszul írtam, 150-et akartam.:) Amúgy betartom a sebességhatárt, de akkor siettem egy kicsit.
2013. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani hogx édesapám 40éve hivatásos sofőr.Nem kevés kilométerrel a háta mögött és még se mondja azt hogy mindent tud.Mindig azt mondja jó pap holtig tanul ugyan ez a sofőrőkre is igaz.én kb 3 éve vezetek de szeretnék arra a szintre jutni mint ő
2013. szept. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!