Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy a gyalogátkelőhely egyfajta láthatatlan energiapajzzsal rendelkezik, ami megállít egy 20 tonnás teherautót is?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, általában mindig megállok és átengedem a gyalogosokat az átkelőn. De mostanában azt vettem észre, hogy nagyon sokan még csak körül sem néznek amikor lelépnek a zebrára, csak mennek tovább, mintha a járda része lenne. Pedig szerintem az a minimum, hogy gyalogosként mindig körbenézek, mert jöhet egy váratlan helyzet, amikor lehet, hogy nem tud megállni a jármű vezetője.

Persze a perifériás látás tudom. De akkor sem ártana egy fejfordítás, ami legalább egy minimális jelzés az adott sofőr felé, hogy oké, észrevettelek.

Ti mit gondoltok?



2013. okt. 20. 13:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Nekem anno azt tanították, hogy gyalogosátkelőnél megállsz, körülnézel és ha a körülmények megfelelők, akkor átkelsz.
2013. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
13%
Azt, hogy túl sok joguk van a gyalogosnak. Ha úton csak úgy keresztül mennek, és elütöd, mert mondjuk a kocsi mögül lép az útra, akkor is te vagy a hibás. Az, hogy mindennel a gyalogost védik csak azt érik el, amit írtál is. Nem érdekli a gyalogost hiszen nem ő lesz a ludas.
2013. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%
Azért engem kicsit aggasztana már az is ha egy személyautó ropogtatná meg a csontjaimat a zebrán, nem hogy egy teherautó .. :)
2013. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Amúgy mostanában sokat mentem autópályán és feltűnt, hogy amikor az autósok sávot váltanak, akkor kb lesz.rják, hogy jössz a belső sávba... Egy id.óta p.csa így jött ki elénk Belgiumban és nagy mákja volt, hogy a kocsinak nagyon jó fékjei vannak.
2013. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
3-as sajnos sokakat nem érdekel ez. Nagyon biciklis is úgy közlekedik, hogy csak elindul és bevág eléd. Körül sem néz.
2013. okt. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
68%
Kreszben gyalogosnak van elsöbsége, azért mennek körülnézés nélkül.
2013. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Ha nem nézett körül a gyalogos és ez bizonyítható, akkor RÉSZBEN őt is felelőssé teszik. De ettől még a szabály úgy szól, hogy a zebrát olyan tempóval kell megközelíteni, hogy elsőbbséget tudj adni a gyalognak. Tonnáktól függetlenül!
2013. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hiába van elsőbbsége a KRESZ szerint, ha egy oda nem figyelő autós átmegy a nyakán.
2013. okt. 20. 14:44
 9/27 szántóvető ***** válasza:
6-ossal értek egyet,olyan a zebra mint egy útkereszteződés.le kell lassítani előtte ha a gyalogos megközelíti.
2013. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Pontosan hasonló okok miatt találták ki, a menetrögzítő kamerát. Azért azt hozzá tenném, hogy sok autósnak be nem látható gyalogátkelőhelyet nem üveghangon kellene megközelíteni. Sok esetben ha kilépne eléjük valaki, esélyük nem lenne megállni. Nem is értem, hogy ebbe sokan bele se gondolnak.
2013. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!