Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vezetnek sokan Magyarors...

Gelazso kérdése:

Miért vezetnek sokan Magyarországon, mint a Balkánon? Primitívebbek az emberek?

Figyelt kérdés
Ilyen stílust csak a Balkánon és Èszak-Afrikai "fejletlen" országokban tapasztalok.
2012. okt. 21. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert nincs közlekedési kultúra.
2012. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sopánkodni is magyar szokás...


Ki vezetett már arab országba? Vagy a törököknél / görögöknél? Egész éjjel zokogva kívánnád vissza a pesti forgalmat pár óra Cairói vezetés után...

2012. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Kairó és Marokkó meg volt. Mindkét helyen hosszabb ideig dolgoztam.

Valóban van egyféle káosz. A tükör az fogyóeszköz. Állandóan nyomják a dudát. A sávfestés az csak egy díszítésnek van.

Viszont tetlegességel sehol sem találkoztam, pár arab mondat és vége volt a konflitusnak, itthon már rég egymás torkának esnének az emberek.

Indonézia hasonló. Ellenben nagyon figyelnek egymásra, rengeteg motor röfögtet arrafelé.

2012. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*tettlegesség
2012. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na mert pesten annyi tetlegességig fajuló vita van... Mindenki csak a kormány mögül ugat meg anyázik, ki nem mer szállni senki. 10 éve vezetek pesten (elég sokat), főleg reggeli / esti csúcsforgalomban. EGYETLEN EGYSZER láttam olyat, hogy 2 manus összeverekedett egy forgalmi szituációban.
2012. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Budapesten már fogtak fegyvert kerékpárosra, Kairóban ilyent nem hallottam.

Budapesten pofoztak már fel vétlen sofőrt, mert az gondolta az illető, hogy a drágább autó az automatikus elsőbbséget jelent ( tanú voltam ), Kairóban ilyent nem hallottam.

Budapesten már lőttek le teherautó söfőrt mert rádudált egy trabantosra ( nem régen történt ), Kairóban ilyent nem hallottam.

Budapesten nyomnak büntető satut ha valamelyik idióta begőzöl, Kairóban ilyent nem tapasztaltam.

És ami a legfontosabb: sosem egymást szidják csak fennhangon méltatlankodnak az arabok.

2012. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Azért ez szerintem túlzás, menj egy kicsit keletebbre, nem is kell messzebb, például Románia, vagy Ukrajna. Az ottani viszonyokhoz képest nyugodt és udvarias a magyar sofőr! A jelenséget az alábbi szempontból könnyen meg lehet magyarázni: Minél inkább kiépített, beszabályozott, ellenőrzött a rendszer, annál inkább higgadtan, normálisan vezet az autósok többsége. Nézd meg nyugatot: Harmincas övezetek, bukkanók, lámpák, gyalogos átkelők, rendőri felügyelet mindenhol. Ezzel szemben a szegényebb, balkáni országokban a szegénység miatt korruptabbak a rendőrök (=nincs mitől félni), valamint nem fordítanak nagyobb összegeket a megfelelő kitáblázásra, szabályozásra és ellenőrzésre, az ember szabadabbnak érzi magát, csak nyomja a gázt következmények nélkül. A rosszminőségű és szűk utakon pedig a vezetők többsége nyugati szemmel hihetetlennek tűnő manővereket képes végrehajtani (pl. Albániában tapasztalunk legtöbbször ilyet)
2012. okt. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olaszországban jártál már? Hát elképesztő! Lámpa, zebra, útjelzések parkolási norma - ilyenek totál figyelmen kívül hagyva.
2012. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

Másképp állnak hozzá.

"Fejlettebb vidékeken" az autó egyszerű közlekedési eszköz, míg kis hazánkban státuszszimbólumnak számít. Ebből adódik az a mentalitás, hogy "nekem autóm (sőt AUTÓM!) van, ezért enyém az utca, mindenki takarodjon előlem. Ez fokozottan érvényes egyrészt a prémiummárkák tulajdonosaira (ld: kopaszmercis, audimerdzsóparaszt, kigyúrtkopaszbéemvés, &c.), másrészt azokra, akik sokéves spórolás után hozzájutottak új Suzukijukhoz és most már egy magasabb kasztba tartozónak érzik magukat, hiszen autótulajdonosok lettek.

Olaszoknál, franciáknál pl jóval drágább járművekkel közlekednek szinte kaotikusan, nem foglalkoznak egy-egy horpadással, koccanással: a használattal jár. Miközben itt a féltve őrzött járgányon levő egyetlen, alig észrevehető karcolás is háborúhoz vezethet...

Szóval ha itt is a jármű közönséges használati tárgynak minősül, akkor annak megfelelően fogják használni; ám amíg presztízskérdést csinálnak belőle, addig -fajtájától függően- determinálja a használója hozzáállását a többi közlekedőkhöz. Mint a gyerekek az óvodában (nekem nagyobb, bibííí...).

2012. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!