Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebra lámpa, hogy is van ez?

Zebra lámpa, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom mi a neve, de arra gondolok, amikor van egy zebra egy ilyen lámpával és az jelzi a gyalogosoknak, hogy piros vagy zöld. Na ennek a lámpának van olyan kivitele, hogy az autós felé is van egy lámpája, de az csak ha jól emlékszem narancssárga.

Ha kigyullad, akkor meg kell állnom? Vagy ha nincs a zebránál senki, akkor is átmehetek? És mi van ha nem világít? Ha ott a gyalogos akkor is átmehetek ebben az esetben?


2013. nov. 10. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgasd a KRESZ-ben mit jelent a villogó sárga fény...
2013. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a lámpa nem narancssárga, hanem citrom- avagy kadmiumsárga. Ez nem folyamatosan világít, hanem villog. Ez azoknak az autósoknak jelez, akik kanyarodásból érkeznek a zebrához. Nekik azt jelzi, hogy lehetőleg ne teljes gázzal gyorsítsanak ki kanyarodásból, mert gyalogosok érkeznek majd keresztben.
2013. nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha még azt írod, hogy borostyán sárga... De citromsárga? xD

( a kadmium is necces, az sem lehet jelzőfény szerintem )

2013. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Ügye nincs jogsid, csak érdeklődő vagy?

Villogó sárga mit is jelez? Veszélyt.

Pl. azt, hogy nem működik a lámpa, közlekedj a táblák és burkolati jelek szerint.

Vagy azt, hogy útépítés van, lassan.

Vagy azt, hogy munkagép dolgozik az úton.

Vagy azt, hogy gyalogos haladhat át az úton.

Nem szabad jelzés, s nem is tilos.

Össze nem lehet téveszteni más sárgával, mert az folyamatos.

2013. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha a gyalogosnak két színű forgalomirányító fényjelző berendezés biztosítja az áthaladást, akkor az autósnak nem villogó sárga fény, hanem háromszínű forgalomirányító fényjelző berendezés fogja szabályozni az áthaladást. És nem, nem mehetsz át a piroson, akkor se, ha éjjel kettő van és nem jár arra a kutya sem.


(zárójelben a forgalomirányító fényjelző berendezés a villanyrendőr népies elnevezése)

2013. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

5: miért írsz hülyeséget, s miért van lenyomva a helyes válasz.

A villogó sárga az autós felé fordított kiegészítő fényjelzés a gyalogátkelőhelyet biztosító lámpán.

Olyan, mint itt: [link]

2013. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Teljesen elvagytok tévedve. Én eddig kettő fajtát láttam.

Az egyik amire már válaszoltak fentebb, amikor csak 1db kerek "naracssárga" lámpa van, enyhén balról érkező autósok felé.


A másik pedig egy egyenes szakaszon van és "narancssárga" EMBERKE ALAKÚ (nincs másik lámpa se alatta se felette).

Na erre is kíváncsi vagyok. Ha jól láttam, amikor nem ég az a lámpa, akkor a gyalogosoknak piros emberke világít, amikor a narancs az autósoknak, akkor zöld a gyalogosoknak.


Jól tudom? Sajnos mostanában nem voltam ilyen helyen, tehát nem tudom, hogy villog-e, de szerintem nem.

2013. nov. 12. 12:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Az "emberke alakú" narancssárga lámpát olyan gyalogátkelőhelyeknél szerelték fel, amelyeknél nagy a járműforgalom és elég gyorsan érkeznek a járművek (pl. főutak négysávos lakott területi szakaszai, lakott területen kívüli átkelőhelyek). Ez csupán arra hívja fel a járművezetők figyelmét, hogy gyalogosok jönnek keresztben. Ezt általában önmagában szerelik, állandóan villog, de a gyalogosoknak és autósoknak nincs külön forgalomirányító lámpa, menjen át a gyalogos akkor, amikor tud. Egyébként nem kötelez megállásra, nem forgalomirányító jelzőlámpa, csak figyelemfelhívó szerepe van.
2013. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!