Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tanulságos Lehet! A minap a...

Gabba8303 kérdése:

Tanulságos Lehet! A minap a közterület felügyelet elszállíttatta gépjárművem azzal az indokkal, hogy nincs rajta műszaki érvényesség. Pedig van rajta csak matrica nincs. Ilyen esetben mit lehet tenni? Kifejtve lent.

Figyelt kérdés
Hogy a műszaki vizsga megvan az autón,papíron rajta van feketén fehéren! Csak ugyebár a matricát nem sikerült még elintéznem. Az okmányiroda szerint közlekedhetek a gépjárművel így is csak a papírok legyenek nálam. a rendörségi igazoltatásnál is mindent rendben találtak.Na Most a BM nyilvántartását veszi alapul a közterület felügyelet, A csavar, hogy addig nincs regisztrálva amíg nem kapok időpontot okmányirodában a matricához.De városban lakom és nem tudom csak közterületen elhelyezni a gépjárművet amíg nem lesz meg a matrica. most fizessek 17000-ft-ot mert jogtalanul elszállították? A köztereseket nem érdekli hogy érvényes müszaki van az autón mert ők nem látják. Most ilyenkor mi van?

2013. dec. 11. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
mondanám nekik h fürdés előtt egy intenzív altesti nyelvmunkával ajándékozzanak már meg!!!
2013. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz ezt én is mondtam viszont okosabb nem lettem.
2013. dec. 11. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szabálytalanul állt az autó ,és nem akadályozott senkit, akkor az elszállítás teljesen jogtalan volt! A tulajdonost értesíteni kell előtte a kocsira is felszólítást kell rakni előtte. Mégis ,hogy képzelik ,hová tegye az ember addig a kocsit ha nincs garázsa?? Egy pert megér a dolog,de sajnos a ki kell előre fizetni a pénzt ha azt akarod ,hogy a kocsidhoz juss. Ilyen ez az ország...
2013. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ilyesmin gondolkodom én is. Eddig soha nem volt ilyen probléma, hiszen a vizsgával együtt a matricát is megkaptad.

de most a kettő között egy nagy bürokratikus űr tátong.

2013. dec. 11. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:

De gondolj bele teljesen nonszensz a dolog! Bár ebben az országban minden aljasságot el lehet képzelni a hatóságok részéről,még azt is ,hogy a lopóskocsik üzemeltetői online kapcsolatban vannak a vizsgaközpontokkal vagy az ocsmányirodákkal és ahogy átment egy kocsi a műszakin már küldik is ki nekik a tulaj címét, főleg ha nem családi házas övezet .

Már csak várniuk kell, míg vígan leparkol a lakása elé és éjjel suttyomban elszállítják a kocsit mert ugye nincs rajta matrica. Hopp és már megvan +17ezer ft minden nem garázsban álló vizsgáztatott autó után . Szóval ezt nem szabadna lenyelni,sőt a sajtó is harap az ilyenekre.

2013. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Műszaki nélkül csak mellékutcában állhatsz, ott van az, hogy felszólítást tesz rá a közteres, hogy 30 napon belül vidd el, vagy ők viszik el. Ha főútvonalon álltál vele, akkor buktad a partit, ha nem, akkor elvileg perlekedhetnél... kérdés, hogy van-e értelme, amikor 10e Ft alatt zugügyvédet sem kapsz egy órára, és egy perirat elkészítése, végigvitele nem egy órás munka...
2013. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ui: nekem is elvitték az út széli árokból a kocsimat. Péntek este fél tizenegykor belecsúsztam, há mindegy, közel lakok, majd holnap kihúzom, gondoltam, és hazasétáltam. Másnap reggel 8-kor már hiába mentem érte a traktoros cimborámmal. Éberék (jegyzőkönyv szerint) éjjel 1:45-kor kipecázták, és elvitték a Mélyfúró utcai roncstelepre. Az ilyesmi hozzátartozik az autózás örömeihez.
2013. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lényeg itt az ,hogy a kocsinak volt műszakija! Le kellett volna kérdezni az adatbázisból! Tényleg rettenetes nagy feladat ,mikor bármelyik rendőr megteheti igazoltatáskor és meg is teszi.Minden feltétel adott hozzá. Persze egyszerűbb felszólítás nélkül sunyi rabló módon elvinni más tulajdonát és utána váltságdíjat követelni.Szóval nem állt műszaki nélkül sehol az a kocsi ez a lényeg.

Az hogy a magyar bürokráciát értelmetlenül felduzzasztott vízfeje baleknak nézi az őt eltartó adófizetőt, és egy régen is jól működő vizsga után azonnal felragasztott matrica helyett ide oda küldözgetik az ügyfelet természetesen munkaidőben ,majd szabadságot vesz ki a marhája ugyebár,az más kérdés ,de hogy ezért még büntessenek is az felháborító. Ha pert nyer akkor az egész perköltséget állnia kell a vesztes félnek, persze ez itt megint a mi zsebünkre megy mert ugye állami pénzből állják majd ezt is...agyrém ez az ország ,aki teheti menjen innen messzire.

2013. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!