Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A villanyautóra nem kell...

A villanyautóra nem kell jogosítvány?

Figyelt kérdés

Azokra a kis autókra értem, amiknek rendes rendszáma sincs.

Ugyanúgy néz ki, mint egy autó, és a közlekedésben is ugyanúgy vesz részt.

Azt tudom, hogy nem tud túl gyorsan menni, de azért közlekedik!



2013. dec. 17. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Mopedautóra gondolsz?

Azokra B kategória kell.

Egyébként a kis szar villanybicajokon kívül szerinted mire nem kell jogosítvány?

Abból is a jobbakra már kéne. Csak 300W-osként használják azokat is a mamik, aztán 40-el csapatnak vele úgy hogy 2m-re látnak el, reakcióidejük meg vagy 4-5mp...

2013. dec. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom pontosan melyik kategoriára gondoltok, de haverom faterjának iylen 3 kerekű 50ccm-es kis kocsija van, arra elég a kismotor jogsi ( csak az van neki ), rendszám neki sem kell rá, de rendesen részt vehet vele a közlekedésben mintha kismotort vezetne.
2013. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor jó.

Egyszer hallottam valahol, hogy azokra nem kell.

2013. dec. 17. 19:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a golf autókra gondolsz, azok az elektromos hajtásúak. Amit én eddig forgalomban láttam, azokon ún. piros rendszám volt, vagyis lassú járműnek voltak vizsgáztatva, és azokra pedig kell jogsi!
2013. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, bocsi elírtam, mopedautókra gondoltam. Azt hittem, azok nem benzines járgányok. De most már "felvilágosultam".

Akkor azok végülis autónak kinéző robogók?

2013. dec. 18. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!