Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ausztriában szabad-e forgalomm...

Ausztriában szabad-e forgalommal szemben parkolni? Mert kishazánkban tudom, hogy büntetik, de ott kint meg elég sokan fordítva is parkolnak. Sajnos hiába kerestem nem találtam róla információt.

Figyelt kérdés

2013. dec. 20. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad. A kresz ott is ugyanaz. Egy két országban van eltérés, de a jobbratartás -vagyis az út széléhez- és az ezzel összefüggő parkolás mindenhol ugyanaz.
2013. dec. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

A KRESZ lehet tiltja, 20-30 éve még itt se foglalkoztak vele szerintem, csak pl Kocsis Mátéka kerületében szórakoznak evvel a közterületesek, és büntetnek kerékbilincsestül kb 30 ezer Forintra.

Magyarország, az unatkozó ügyvédek, és jogászok hazája....

2013. dec. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es, gondolkodj már, kérlek! Ahhoz, hogy szemből parkolj le, keresztezned kell a szembejövők sávját, ahogyan elinduláskor is. Ráadásul balkormányos autóból alig látod ilyenkor a szembejövőt, főleg ha beáll eléd egy furgon. Ráadásul este az aszimmetrikus fényszóród is elvakítja a szembejövőket. Teljesen jogos a tilalom.
2013. dec. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem csak erről van szó, nem is a forgalom akadályozása miatt nem kéne szemben parkolni.

Kábé két hete úgy jártam, hogy haladtam egy mellékutcában este, szabályosan, ahol elromlott a közvilágítás, ráadásul köd volt. A jobb oldalon szemben álló autók első lámpáiról egymás után verődött vissza a fehér fény. Emiatt teljesen összezavarodtam, állandóan, minden autónál lassítanom kellett, mert nem láttam jól az utat sem a visszaverődő fehér fényű lámpáktól és a ködtől. Szinte minden autó előtt jobbra akartam haladni, mert teljesen úgy látszott, hogy a jobb oldalon állnak, az út persze így szemből nekem is a jobb oldalukon kéne haladjon. Kétszer is lementem az útról a fűbe. Addig én is néha szabálytalanul parkoltam a bal oldalon, de ez az eset annyira összezavart, hogy attól kezdve már értem, mi a szabályos parkolás jelentősége. Aki ezt olvassa, annak is szívből tanácsolom, ha csak teheti, szabályosan a jobb oldalra parkoljon le! Nem a bírság miatt, hanem ha egy picit is tekintettel akar lenni a szemből arrafelé közlekedőkre rossz látási viszonyok esetén.

2014. jan. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!