Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Te figyelsz arra, ha parkolsz,...

Te figyelsz arra, ha parkolsz, ne állj meg más kapubeállójában? A pofátlanság miatt állnak be sokan más kapubeállójába?

Figyelt kérdés

Néha akkorát nézek mikor egy kis városi részen, vagy faluban, a hely csak azért lényeges, hogy nem belváros, megállnak sokan más háza elé a kapubeállóba. És ott hagyják a kocsit, és mennek valamelyik szomszédhoz.

És mindig azon döbbenek le, hogy "de ha valaki most jön haza, vagy menni akar el, és nem tud az mia fenét csinál???"

És sokszor nem is a közelben van az, ahová mennek, hanem láttam már olyat, hogy leparkol a x5ös bömössel, és 4 szomszéddal arrébb bemegy.

Most ha elakarna menni az illető, hol keresse már meg a bmws tulajt? Főleg a röhej benne, hogy 1 házzal arrébb ott volt üres telek, de nem oda állt be!

Egyik ismerősöm rendőr volt, jött haza a szolgálatból, valaki állt a bejárója előtt, nem tudta kié a kocsi, kihívta a kollégákat, kijöttek, jött a faszi, hogy "jajj, nem látta, hogy beálló, ne büntessék meg!" de kapta szépen a csekket! :D


Ezt most pofátlanságból csinálják? Vagy leszarják hova állnak, ráparkolnának egy kifutópályára is?


Te figyeled hova állsz meg a kocsival? Hogy ne állj be más elé ahol közlekednek autóval?

Van történeted ilyenről?



2013. dec. 25. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pofátlanság is, ráadásul szabálytalan. A méregdrága autósok többsége ilyen, nem érdeklik őket a pár tízezres büntik, már ha egyáltalán kapnak.


Én a szemközti szomszédomnak mondtam, hogy ha jön hozzájuk valaki, akkor nyugodtan leparkolhat a mi beállónk előtt, ha máshol nem tud esetleg. Ahol most lakom csak 2x volt olyan, hogy tök idegen állt oda, mert jöttek a kocsmába inni. Na akkor szóltam rájuk, hogy onnan gyorsan álljon el mert elvitetem a kocsit.

2013. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A normális emberek figyelnek ilyenekre. Nameg a Kresz is előírja hogy nem várakozunk kocsibejáró előtt.
2013. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Figyelek erre, mi felénk nem szoktak megállni más behajtóján... mondjuk egyszer ismeretlen környéken sötétben nekem is sikerült véletlenül bejáró elé állni.
2013. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szomszédunk elé álltak be egyszer úgy, hogy ha akart volna se tudott volna kiállni. Ő megoldotta. Átjött hozzánk, hogy kijöhessen traktorral a mi kocsibejárónkon, kocsin volt vonóhorog, ráakasztott, aztán odébbhúzta vagy 50 métert.

Volt meglepetés meg kiabálás meg fenyegetés amikor visszaért a tulaj, de elhúzott inkább.

Én figyelek ilyenre, nem állok meg ilyen helyen.

2013. dec. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
hát ha saját kapubejáromra állok akkor figyelek hogy kényelems legyen nekem kiszállni ha más kapubejáróájára allok akkor általában ekresztbe hogy más proli ne férjen be mellém és ne nyissa rám a csöves kocsija koszos ajtaját.
2013. dec. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már azt is furcsállom, hogy egyeáltalán erről kérdést kell kiírni. Elemi dolog, hogy nem állok más kapubejárójába.
2013. dec. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az alap dolog h nem állunk a másik kapujába,mert ha neki menni kell vhova (lehet sürgős eset áll fenn pl szülés van,vagy agyvérzéses beteget akar vinni stb.)akkor nem tud szerencsétlen kijönni és hiába nyomja a dudát,nem hallja meg a másik kocsi gazdája.ez nagy bunkóság.

én parkolok be olyan helyre,ahol akadályozom a többiek szabad közlekedést,vagy szabad mozgást,ide értve a kapubejárókat is-

2013. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván figyelek erre, ez alap.
2013. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!