Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak szerintem szánalmas?

Csak szerintem szánalmas?

Figyelt kérdés

Olvasom itt a kérdéseket és általában mindig előjön a sebességekhez kapcsolódó témáknál az óra szerinti mért és a GPS szerinti mért sebesség.


Például van egy kérdés amelyiknél a kérdező azt kifogásolja, hogy ha valaki óra szerint 45-el megy lakott területen, mert az gps szerint csak 35-38 és stb.


Meg a megengedett sebességeknél is.

"tötymörögnek előttem 90-es táblánál 80-al, miért tart fel?"


aztán persze kiderül, hogy ő GPS-el nézi a 90-et..... Trafiknál is egyből azt nézik..

Miért várják el, hogy mindenkinek legyen GPS-e? Miért kell ennyire határon menni? Miért nem jó az óra szerint megválasztani a sebességet?


2014. jan. 2. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ezt csak a kismotoros kérdéseknél szoktam előhozni, amikor dicsekszenek a kölykök, hogy pl. az ő Simsonjuk gyári és 80-at megy.

Én gps-el csak akkor nézem a sebességet ha tényleg hosszú távra megyek és szeretnék minél hamarabb odaérni. Nekem autópályán140 alatt van egy lehelletnyit a mutató és még csak akkor megyek 130-al.

2014. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezzel megidealizálják jól azt, hogy miért mennek gyorsabban. Ha megnéznénk, kiderülne, hogy még a gps szerinti sebességhatárnál is gyorsabban hajtanak. A forgalom ritmusa sok helyen eleve a megengedett +10%. Így vannak az emberek összerakva.
2014. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dörmögő ***** válasza:
Én óra szerint megyek, telefonban van gps amit csak néha használok. Viszont a gps-es sebességet én is megnéztem, és tudom hogy ha az órám városban 55-öt mutat az nagyjából 50-nek felel meg, és próbálom tartani a valós 50km/órát. Egyébként városban a 35-38 km/óra valóban csak tötymörgés. Fénykoromban annyival tekertem a biciklit. Egyébként miért zavar az téged hogyha valaki a határon autózik? Szabályt betartja, innentől kezdve szíve-joga így vezetni.
2014. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, félreérted a helyzetet. Aki írja, sem állandóan a GPS-t nézi, csak tudja, mennyi az eltérés, mert már kitapasztalta.

Nem azon van a hangsúly, hogy mivel méri az ember a sebességét. A kocsiban lévő mérő nem hitelesített eszköz, de más nincs. Arra támaszkodhat. Csak többet mutathat a valóságosnál, kevesebbet nem.

Az a lényeges, hogy az indokloatlan, aránytalan akadályozás szabálytalan.

Én nem vagyok száguldozó típus. Ha nincs mögöttes forgalom, akkor mindig alatta autózom a megengedettnek. "Kirándulni" is szoktam úgy, hogy országúton 90 helyett 60-70-nel megyek, ha nem tavarok senkit. De ha látom, utolérnek, akkor a szembeforgalomtól függgően vagy maradok lassú, hogy meg tudjanak szabályosan előzni, vagy felgyorsítok 90-95-ig, hogy ne akadályozzam.

Amit nem szeretek én sem, az az, ha valaki érzékelhető ok nélkül autózik a megengedett alatt 8-10%-kal. Azt szabályosan előzni nem lehet, viszont te esetleg mennél spiccen. (Vagy felette). A legfárasztóbb ez. Nem kell hozzá idegbetegnek lenni. Én nagyon nyugodt és türelmes vagyok, de ha így autóznak előttem, az kimerítő, s a figyelem is lanyhul. Működik bennem a szabályismeret, felelősségtudat, ezért nem fogom megelőzni, mert csak gyorsan hajtva tehetném meg. Esetleg mégis megteszem, s ollóba megyek, a szembeforgalmat is kockáztatva. Ha maradok mögötte, vonatozás alakulhat ki. Az senkinek nem jó.

Én így gondolom, meglehet nincs igazam.

2014. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nincs is Gps, sőt nem is lesz, mert felesleges. Ha valahová oda akarok jutni akkor még mindig ott van a paraszt Gps.

Tehát én csak az órára tudom megválasztani a sebességemet

Én általában nem sietek, városban 55-tel megyek (nem BP)

Országúton 80-90 (ha sietek 100)

(Általában a 90-et szoktam inkább tartani)

Most mondhatja valaki hogy de gyenyó vagyok mert van ugy hogy 80nal megyek. De szerintem személyautó elég hamar letud előzni egy másik szgk-t. Ha teherautó vagy busz ér utol akkor felgyorsítok 90re mert nekik ott van a korlátozás és nekik nehezebb előzni.


Amúgy az ember ha teheti a szabályos határ közelében menjen.

2014. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

"Nekem nincs is Gps, sőt nem is lesz, mert felesleges. Ha valahová oda akarok jutni akkor még mindig ott van a paraszt Gps.

Tehát én csak az órára tudom megválasztani a sebességemet"


"Ha teherautó vagy busz ér utol akkor felgyorsítok 90re mert nekik ott van a korlátozás és nekik nehezebb előzni."


Ha nincs gps-ed akkor honnan tudod hogy 90-re gyorsítottál? Lehet csak 78-al mész. Nálam a téligumi kisebb mint a nyári, és kb 10-et csal vele az óra.

2014. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6#

Írtam hogy CSAK az órára tudok támaszkodni!

De te szerinted hány kocsiba van GPS? (mondjuk 100 autót figyelembe véve)

Régen amikor nem volt gps akkor hogy tartotad a tényleges sebességi határt?

Amúgy nem kötelező a Gps tudtommal.

Ja és nekem a nyári és a téli gumi is egyforma.

üdv

2014. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Csak halkan jegyzem meg, hogy a GPS nem a valós sebességet mutatja, mert például magasságbeli változásokkal nem számol.
2014. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg a mindennapokban nem számit a GPS, mert az emberek 99 százaléka nem a GPS-t nézi, és mindenki az óra szerinti tempót nyomja.
2014. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!