Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miben voltam hibás, mit...

Miben voltam hibás, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Biciklivel mentem a Rákóczi úton,a 7-es busz vonalán.Egyszer csak elkezd dudálni mögöttem egy buszos...az út szélén mentem,de erre bementem teljesen amennyire csak tudtam,már majdnem a járdán voltam,gondoltam ez a baja...de csak dudál...hátranézek,és elkezd mutogatni,meg magyarázni,hogy menjek le a mellékutcán...nem mentem le,mentem tovább.Tudtommal szabad a buszsávban biciklivel menni,természetesen a szélén.Akkor most mi volt a baja?
2014. jan. 3. 15:28
 1/6 Dörmögő ***** válasza:
100%
Lehet tartozol neki.☺
2014. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Attól tartok rosszul tudod.
2014. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy lehet bringázni a buszsávban. Szerintem ez egy elég idióta szabály. Olyan szempontból jó, hogy a bringás ne a Rákóczi közepén tekerjen vagy épp ne a Nagykörin..,de! Adott ugye a buszsáv, az mondjuk 2,8-3 méter, amiben jön a busz ami 2,5 méter. Arra nem gondolt senki, hogy egy kerékpáros kikerüléséhez illő tartani minimum fél méter oldaltávolságot ( nagy járművekkel inkább többet ), maga a bringás is van egy méter, egy kis matek és rögtön kellene egy 5 méteres buszsáv, hogy biztonságosan meg tudjon előzni. Na ez nincs, ha a Rákóczi be van dugulva, akkor oda sem tud menni - főleg, ha még te is gyorsabb vagy , mint a kocsisor - ilyenkor baktat mögötted a piros hetes a kövi megállóig. Nyilván te szabályszerű vagy, de ha az életszerűséget nézzük ez egy eléggé idióta helyzet. Amíg ezeken a helyeken bringás van, addig valaki szívni fog. Főleg, ha mondjuk egy lámpánál ér utol..


Ha már a döntéshozók sokszor nem gondolják végig mit kreálnak, akkor azért a közlekedők megtehetnék helyettük. És itt nem csak azt értem, hogy 100 autósból 90 tuja, hogy 50-es limitnél 65-ig nem büntetnek, ezért 65-tel megy, hanem hogy pl, ha már tekerhetsz a sor mellett, de nem születtél Lance Armstrongnak, hogy a busz tartson fel téged, akkor esetleg tényleg valamelyik keresztutcánál egy pillanatra kigurulsz előle, ő is megy a dolgára és te is.

Ez épp neked is eszedbe juthatott volna, nem jutott. Ez is ékes bizonyítéka annak, hogy amíg a közlekedésben nem alakul ki mindenkiben egy egységes kép, egy hozzáállás, amit akár nevezhetünk közlekedéskultúrának is, addig .... na mindegy. De ha tovább megyek, azt is mondhatnám, hogy amilyen a közlekedés, olyan az ország...

2014. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aztán gugliztam, és csak olyan buszsávban engedélyezik a tekerést, ami minimum 4.25 méter széles ( és persze külön táblával jelzik ). Akkor végül is a szándék megvolt... :D


A Rákóczin ha jól látom ilyen tábla nincs kint :


[link]


Akkor viszont igaza van a #2.-nak, tényleg nem jól tudtad a szabályt. :)

2014. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Buszsávban csak ott tekerhetsz, ahol tábla engedi, egyébként nem. A Rákóczit én a helyedben kerülném, egész pofás, bár kissé szűk egyirányú utcák vannak párhuzamosan, teljesen használhatóak. (Esetleg hétvégén "érdemes" szabálytalankodni, mert gyér a forgalom és a buszközlekedés is, de inkább ne szivassuk a buszt.)


A szabálykövetés sem célszerű itt, voltam néhányszor SZABÁLYOSAN a középső sávban, hát mit ne mondjak, megizzadt az őrangyalom :) Sajnos az az útvonal nem alkalmas a közlekedésre. Remélhetőleg valamikor a jövőben változik ez.

2014. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem,hát köszönöm a válaszokat,mentek a zöldek:)
2014. jan. 3. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!