Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsis vagyok, félek a...

Friss jogsis vagyok, félek a vezetéstől, a vizsga óta nagyon rosszul megy. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Néhány hete van meg a jogsim. Az oktató autót vezetve már magabiztos voltam, nem is voltak nagy hibáim, a biztonság kedvéért sok plusz órát is vettem. Ha lefulladtam, az csak egy-egy stresszesebb helyzetben történt azért, mert elfelejtettem visszaváltani, illetve a vizsga előtti stresszben nem tudtam elindulni (vizsgán ment). Közben néha vezettem ismerősöm autóját gyakorlásképpen, azzal is egész jól elboldogultam.

Vizsga után jónéhány hét kimaradt, egy ideig nem is mertem autóba ülni, viszont rábeszéltek. A családi autó benzines, nincs benne szervó, az oktatóautó és ismerősömé dízel, szervós.

A miénkkel annyira szörnyen megy, hogy el is ment tőle a kedvem. Képes vagyok egy elindulás alatt 4-5-ször is lefulladni, teljesen más a kuplung, a fék is nagyon máshol fog... Olyan érzés ezt vezetni, mintha most ülnék először autóban. Ül mellettem olyan, aki jól vezet, de ugye nagyon nem tud belenyúlni, ha hibázom...


Tervezek autót venni, remélhetőleg sikerül dízelest, azzal jobban fog menni? Hagyjam addig ezt, majd azon gyakorlok? Vagy csak segít, ha közben ezt is megtanulom vezetni?

Nagy szükség lenne rá, hogy ha meglesz a saját autó, egyedül is merjek vezetni.

Egyébként lány vagyok és 22 éves. És ismerek nagyon jó női sofőröket, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy nem ezen múlik :)


2014. jan. 16. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj, mást nem nagyon tudsz tenni.
2014. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem a benzin/dízel miatt fulladsz le. Gyakorolni kell, az elején az a legjobb, ha valaki veled van mindig, akinek nagy a tapasztalata. Fater, ismerős aki sokat vezet, bárki.

Ha nagyobb gázt adsz indulásnál, nem fogsz lefulladni, és előbb utóbb ráérzel a finom indulásra is.

2014. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Van egy automata váltós benzines Mercedesem. Tök jól ment a vezetés ha szabad ilyet mondani, már 20 ezer km-t vezettem a jogsi kézbe kapása óta, mindet ezzel az autóval. Aztán kipróbáltam akkori barátnőmék benzines régi manuális suzuki swiftjét. Hát az valami katasztrófa. Azóta én Istenként tekintek a suzukisokra, mert el nem tudom képzelni hogyan lehet azzal közlekedni. Valami katasztrófa.


Szóval tényleg az autó miatt nem megy neked. Javaslok neked egy automata, benzinest, viszonylag komoly autót, szervóval mindennel. Jó ehhez pénz is kell, mindössze arra írom, hogy ne temesd a dolgot, nem veled van a baj. Azóta már 61 ezer km-nél járok, szintén ezzel az autóval, de most sem érzem magam képesnek arra a suzukira megmondom őszintén.. Pedig már külföldön is vezettem meg minden.

2014. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 egySanyi ***** válasza:
93%
Tapasztalt vezetők is van hogy lefulladnak, ha egy számukra idegen autót vezetnek. Nekem is kell egy pár km mire átáll a kezem lábam. Pár óra és biztos jobban fogod érezni az autót és magadat is.
2014. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyakorolj minél többet, vezess amikor csak lehetőséged van rá, és érezd, hogy nincs melletted az oktatód, aki kontroll alatt tartja a pedálokat (legyen szó akár kuplungról, fékről, gázról). Egy idő után megszokod a sajátot, az lenne a fura, ha vissza kellene ülnöd a tanuló kocsiba és azt vezetni. Ugyan mindegy, hogy dízelről vagy benzinesről beszélünk, nem sok különbség van közötte vezetés technikailag, gázt kell adni induláskor és tolatások neki. Én is dízellel tanultam, de a családi az benzines volt, és meg kellett szokni a kuplung/gáz megfelelő kezelését, később a nagybátyám gázolajos Fiatjába is ugyan úgy használtam a pedálokat mint a családi VW-be.
2014. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy mi hajtja azt a kocsit. Egyszerűen meg kell tanulnod, hogy az adott autót hogyan kell kezelni. Amiket írtál, hogy máshol fog a kuplung és a fék konkrétan olyan dolgok amik minden autón különböznek. Még típuson belül is.

Gyakorolj amíg nem megy.

2014. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanács a lefulladás ellen!

Tanuld meg, hogy működik a kuplung (nagyvonalakban, a lábadat betolva eltávolítasz 2 egymásnak feszülő "lapot", mikor engeded fel a lábad, akkor amikor éppen összeérnek egy picit("fogni kezd", megmozdul az autó egy picit) akkor el tudnak csúszni egymáson, majd ha jobban felengeded a lábad, akkor már "összetapadnak") és a motor, kerekek kapcsolatát.


Fiatalként(8-10 évesen) már "tudtam" vezetni, de még nem tudtam ezeket az összefüggéseket, és sokszor lefulladtam, rángatott az autó. 13-14 évesen megtanultam, azóta bármely járművet el tudok vezetni.

2014. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni kell. Menj el csak úgy autókázni, tehát ne céllal ,mert kell menni valahová, hanem csak úgy kis utcákon jobbkezes kereszteződéseken át. Itt gyakorolhatod a kuplungkezelést a fékezést és mivel nincs nagy forgalom valószínűleg nem fogsz feltartani senkit ha lefulladsz. Gyakorlat teszi a mestert ez itt főként igaz.
2014. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hány órát vettél illetve hanyadikra vizsgáztál le? Igenis van különbség a benzin és dízel autók között... Egyszer vezettem dízelt, az túl könnyen ment. Az oktatóautó is meg a mi autónk is benzines volt, így nem okozott annyira nagy gondot az átállás, de persze a miénkél is máshol fogtak a pedálok. Ami nélkül nem tudnék meglenni egy autóban, az a szervókormány. Nekem az mindenféleképpen kell!


Én amíg vezetni jártam minden órán lefulladtam legalább egyszer, volt olyan óra, ahol már az oktató nem számolta a 10. után... Nehezen tanultam meg vezetni, sok órát vettem (74+5 vizsgaóra), de eddig (lekopogom)nem volt balesetem nem mentem neki semminek. Meg kell tanulnod a benzinest is kezelni, de tényleg próbálkozz először a kis utcáknál, ahol senkit nem zavarsz. Sok sikert hozzá és leld benne örömöd, ahogy én is :) 21L

2014. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Majdnem 60 órát vezettem, előtte nem mertem vizsgázni, mert nem éreztem biztosnak, úgyhogy ragaszkodtam hozzá.

Második alkalommal sikerült a vizsga, az elsőnél még nagyon izgultam, úgyhogy bénáztam rendesen.


Már kezd jobban menni, sikerült néhány lefulladás-mentes utat is megtenni, úgyhogy kicsit reménytelibb a helyzet. :)

2014. jan. 22. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!