Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsis vagyok, félek a...

Friss jogsis vagyok, félek a vezetéstől, a vizsga óta nagyon rosszul megy. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Néhány hete van meg a jogsim. Az oktató autót vezetve már magabiztos voltam, nem is voltak nagy hibáim, a biztonság kedvéért sok plusz órát is vettem. Ha lefulladtam, az csak egy-egy stresszesebb helyzetben történt azért, mert elfelejtettem visszaváltani, illetve a vizsga előtti stresszben nem tudtam elindulni (vizsgán ment). Közben néha vezettem ismerősöm autóját gyakorlásképpen, azzal is egész jól elboldogultam.

Vizsga után jónéhány hét kimaradt, egy ideig nem is mertem autóba ülni, viszont rábeszéltek. A családi autó benzines, nincs benne szervó, az oktatóautó és ismerősömé dízel, szervós.

A miénkkel annyira szörnyen megy, hogy el is ment tőle a kedvem. Képes vagyok egy elindulás alatt 4-5-ször is lefulladni, teljesen más a kuplung, a fék is nagyon máshol fog... Olyan érzés ezt vezetni, mintha most ülnék először autóban. Ül mellettem olyan, aki jól vezet, de ugye nagyon nem tud belenyúlni, ha hibázom...


Tervezek autót venni, remélhetőleg sikerül dízelest, azzal jobban fog menni? Hagyjam addig ezt, majd azon gyakorlok? Vagy csak segít, ha közben ezt is megtanulom vezetni?

Nagy szükség lenne rá, hogy ha meglesz a saját autó, egyedül is merjek vezetni.

Egyébként lány vagyok és 22 éves. És ismerek nagyon jó női sofőröket, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy nem ezen múlik :)


2014. jan. 16. 19:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Gyakorolj. Másként nem lesz rutinod.


Menj ki egy üres parkolóba, és próbáld meg megkeresni, hol fog a kuplung, hol kell gázt adni, stb.


Nekem 5 éve van jogsim, bő 150ezer km van a hátam mögött, csak a saját autómmal mentem az elmúlt évben 18 ezret, ami egy 30 éves diesel Mercedes.

Tegnapelőtt vezettem egy ugyanolyat, mint az enyém,csak eggyel nagyobb motorral. Kétszer fulladtam le vele, mert az enyémben másutt fog a kuplung, és szokatlan volt.


Benzinessel is le lehet indulni, csak több gáz kell induláshoz. Én például első jogsi éveimet egy Suzuki Swift Sedan 1.6-ban töltöttem, ilyen szempontból igencsak toleráns darab, egészen kis gázzal is szépen elindul.


A szervó gyakorlatilag kényelmi extra, bár igencsak jól jön parkolásnál.


Ha a dízel autó karakterisztikája jobban bejön, akkor vegyél olyat. A dízelnek jellemzően több nyomatéka van kis fordulaton, azokkal könnyebb elindulni.


A lényeg a gyakorláson van. Menni kell, pár száz km után a családi autótokkal is menni fog.


Egy közepes képességű, nem túl rutinos vezető is meg tud szokni bármilyen autót nagyságrendileg 1000 km alatt. Ha ismerős autójával boldogultál, akkor nagy vész nem lehet, ne félj :)


21F

2014. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!