Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő akkor, ha az utca...

Mi a teendő akkor, ha az utca lejebb van mint a telek/garázs, és tiszta hó, ergó csúszna vissza az autó, ha állnék be?

Figyelt kérdés

Az utca ugye lejebb van szintben mint a telek/garázs. És mikor jöttem haza, akkor volt vagy 10 centi hó rajta. Megálltam, kinyitottam a kaput, visszaültem a kocsiba, az meg elkezdett kaparni mert nem akar felmenni a havon.


Ilyenkor mit csinálok?

Toljam le a havat, mielőtt beállok? De mindenhol hó van, nem tudok hol megállni! A ház előtti részen is megakadna a hóba, kis személyautó!



2014. jan. 29. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kettesben elindulni, gázpedált finoman hogy ne pörögjön a kerék. Amatőr dolog megcsúszó autónak gázt adni, akkor tuti elveszti a tapadást.

Vagy megállsz a ház előtt, gyorsan letolod a havat a kerekek útján, esetleg felsózod utána a két csíkot.

2014. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

fűtött kocsibehajtó!


gazdagok árammal


szegények talajvízzel. (kivitelezés 1millió kb)

2014. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi hazunk elott is ez a helyzet,es eleg nagy a szintkulombseg. De mult evben vasarolt (es a nyaron is hasznalt) teligumikkal ugy megyek fel mint a sicc. Mikor nyari gumival hajtottam telen (mert olyan is volt mar) a havat ellapatoltam es - mivel ez nem volt eleg a komoly szintkulombseg miatt - a garazsban levo meg nem kiasott szereloaknabol szortam ki szaraz homokot a feljarora.
2014. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Édesapa! Lükverc -10m, utána lendület ,csak a garázsban ne felejtsd megnyomni a féket, mert kiütöd a falat.
2014. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi az a lükverc? :)))


Rükverc, a német Rückwärts, azaz hátrafelé szóból. Ha valami nem megy külföldiül, mondd inkább magyarul...


Mindenesetre a kérdésre egyszerű a válasz: vagy az utcán hagyod a kocsit, vagy hólapáttal letolod a garázsbejárót. Ebbe mèg senki nem halt bele, viszont a csúszkàlás a kerék által letaposotf havon maga után vonja a komolyabb anyagi kár veszélyét.

2014. jan. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!