Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minek jelezni másoknak, hogy...

Minek jelezni másoknak, hogy rendőrség van az útszakaszon?

Figyelt kérdés

Sok villognak a szembe jövő autónak, hogy rendőrség van az úton.

Mosdt miért? Ez felbújtás arra, hogy ne is tartsák be a sebességet, úgyis lesznek akik wlőre szólnak, hogy lassítani kell!



2013. dec. 15. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert segítenek egymásnak az emberek, elsősorban figyelmeztetik a népet hogy tartsák be a sebességkorlátozást meg az összes szabályt.

Vagy ha valaki nem éppen szabályos autóval van úton még időbe letudjon térni az útról ha úgy van.

Hidd el sokan vannak akik mondjuk sietnek és picit gyorsabban mennek a kelleténél vagy éppen nem működik valami lámpájuk, vagy nincs érvényes műszakijuk.

Oké hogy nem kéne így közlekedni de sokszor a rendőrök ok nélkül bírságolnak mert találnak rá okot hogy legyen miért oda adni a csekket, szóval ilyen esetben figyelmeztetik az autóst hogy figyeljen oda jobban.

Én is jártam már így hogy mentem egy kihalt úton, leintettek és belekötött a rendőr abba hogy 48 km/h-val mentem mikor szerinte 40 km/h volt a korlátozás ami valótlan volt mert nem volt tábla a közelben meg is néztük mondtam is neki hogy jó mutassa meg hol van a tábla. A tábla természetesen nem volt ott, mert korábban valóban ott volt mivel nagyon jól ismerem a helyet de a táblát 1 hete szerelték le onnan meg amúgy is azóta volt már egy kereszteződés ami a korlátozásokat ugye feloldja, és a rendőr észrevette hogy figyelek a dolgokra de megpróbált csőbe húzni.

Szóval ezért is jó ha figyelmeztetnek mert sokan ha nem figyelik a táblákat mert annyira ismerős nekik a környék ami hiba mert bármikor változhatnak a dolgok akkor legyen észnél ha leállítja a rendőr és mi rá az indok. Vagy ha irat ellenőrzés van hogy megvan-e minden okmány akkor is tudja az illető mert sokan felejtik otthon a jogsijukat mert külön hordják egyik haverom járt már így hogy a jogsija otthon maradt csak személyi meg a forgalmi volt nála.

A rendőr 5 ezer forintos csekket adott neki, mivel az volt a szerencséje hogy a rendszerben benne volt hogy van érvényes vezetői engedélye, és még jó fej volt a rendőr ezzel mert ez súlyosabb bírság még akkor is ha megvan csak épp nincs nála.

2013. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Én speciel megköszönöm, ha villognak nekem, de ezzel együtt nagyon káros szokásnak tartom, mert csökkenti a sebességellenőrzés hatékonyságát: egy forgalmas úton mindenki bízhat abban, hogy jelzik majd neki a traffipaxot és ezért alaposabban megnyomják sokan a gázpedált. Márpedig köztudott, hogy a gyorshajtás az egyik vezető baleseti ok és mint ilyen, szerintem üldözendő dolog és nem szerencsés az e célból végzett ellenőrzés sikerét veszélyeztetni.
2013. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Remélem majd fogsz te is kapni csekket, kérdező, és akkor is azt fogod majd mondani, hogy minek lámpázni.

És a traffipaxnak nem az a lényege, hogy sok pénzt szedjen be az állam, hanem hogy lassan menjenek az adott szakaszon az autósok.

2013. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem csak az adott szakaszon, hanem mindenütt a korlátozásokat betartva kellene vezetni, ez volna a traffizás célja. Én speciel tiltanám a figyelmeztető villogást, mert végső soron egy balesetmegelőzési tevékenység hatékonyságát rontja. És ezt akkor is így gondolom, ha magam sem vagyok teljesen ártatlan és én is fennakadhatok néha egy traffin.
2013. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 T5- ***** válasza:
85%

Mert nem mindenki olyan prosztó mint te....

Amúgy a sebességmérésnek nem a baleset megelőzés a célja, hanem a pénzbehajtás. Nézd meg hol mérnek? Autópálya végé, 30-as táblánál, falu vége, falu eleje tábla, frissen épített szakaszon "kintfelejtett" 30-60-as tábla....Ez azt' tényleg balesetveszélyes. Óvodák, iskoláknál miért nem mérnek? Valóban balesetveszélyes szakaszokon miért nem mérnek? Ja, hogy ott nincs annyi gyorshajtó?! Hát abból nincs annyi bevétel!

Jól teszik, hogy villantanak, én is mindig villantok, meg is köszönöm, ha szólnak! A rendőrség meg ne rajtunk élősködjön, törődjön azzal amire hivatott...csak az nem gazdaságos ugyebár...

2013. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez felbújtás arra, hogy ne is tartsák be a sebességet"


Te még komolyan azt hiszed, hogy a rendőrök azért állnak kint, hogy betartassák a sebességkorlátot? Vajon miért lehet akármilyen túllépés esetén is csak pénzbírsággal megúszni?

Ez egy gusztustalan módja pénzbehajtásnak, emberek ezt tudják és próbálják egymást megóvni tőle.

2013. dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az az igaszság majd nálad is bejön ,ha egyszer elveszik a fizetésed.Azután valószinüleg nem a közlekedési morált fogod elsödleges szempontnak tekinteni.
2013. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:

Nem megyek gyorsabban a megengedettnél, ergo tőlem villoghatnak...

Csak a gyorshajtók magyarázzák a bizonyítványt.

2013. dec. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy látom nagyon el vagytok telve magatokkal,mint a legutolsó is.Ilyeneket hivják mazsoláknak.Megkapják a jogsit levezetnek néhány kilométert ,de nem figyelnek a másikra.Mertha a rendőrség sebességmérésnek a megelőzés lenne az elsődleges célja ,mintahogy reklámozták, mégcsak.Majd amikor megállit ,és azt mondja 10000ft -de hát ?? 10000-vagy keresek valamit.Örkényben a rendőrlámpa pirosát lesték megállitanak mert átmentem -mondták, mondom én,csak zöld volt ,--jó ,lehet ,de mi ketten vagyunk. Nem vettétek még észre hogy a sebességmő poziciója sem a megelőzést,szolgálja hanem a tuti fizetést? Nembeszélve nem volna szabad rejtőzködve filmezni,mivel alapvetöleges baleseti forrás is lehet, mert nem tudom miert , de ha kesőn veszem észre ,reflexxerüen beleállok a fékbe.
2013. dec. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
írd be googleba... már volt ilyen kérdés...
2013. dec. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!