Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetet okoztam. Mire...

Balesetet okoztam. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Ködös idő volt, lassítottam és körülnéztem ugyan, de nem vettem észre a motorost és behajtottam a kereszteződésbe. Összeütköztünk, ő keresztül a kocsin.

Hiába nem vettem észre, ettől még nem adtam meg neki az elsőbbséget. Kórházba szállították, zúzódásai vannak a kezén, viszont megrepedt vagy eltört - nem tudom pontosan - a szeme feletti csont. Nem tartják bent a kórházban.

A szondáztatásnál kiderült, hogy fogyasztott alkoholt, vér és vizeletvizsgálat is készült, annak nem tudom az eredményét. Tudtommal a törés az már 8 napon túl gyógyuló. Mindenképp meg tudok majd egyezni a sértettel peren kívül, megtérítem a keletkezett kárt, de ettől még milyen büntetésre számíthatok? Elvehetik a jogosítványomat?



2014. febr. 9. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ittas volt és ezt kimutatták 3 féle képpen akkor lehet hogy te nem fogsz semmit kapni, de neki ugrik a jogsija.
2014. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ez súlyos sérüléssel járó baleset, 8 napon túl gyógyuló. Annyit tudok leírni, ami anno velünk történt. Volt egy autóbalesetünk, mi voltunk a vétlenek, mind3an súlyosan sérültünk. Kellett menni rendőrségre, aztán volt egy bírósági tárgyalás, kb. 1 évvel a baleset után. Bár nem voltunk bent az ítélet kihirdetésénél, de megkérdeztük a másik autó sofőrjét (a vétkest), azt mondta,h 320000re büntették. Nem hiszem,h peren kívül meg lehetne egyezni, hiszen ezt a pénzt nem mi kaptuk. A mi kárunkat a fickó biztosítója térítette (szerintem semmit nem nyersz azzal,h te bármit is fizetsz neki). Téged azért fognak büntetni, mert megszegted a kreszt, és okoztál egy balesetet. Az majd a biztosítód dolga,h mit térít, ha a motoros ittas volt. A jogsidat nem hiszem,h elveszik, annak sem vették el, aki a mi balesetünket okozta (gondolom, mert nem volt ittas, de ehhez azért nem értek annyira).
2014. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz,h azért Te nem kapnál semmit, mert a másik ittas volt. Az más tészta. Téged az érint, amit Te tettél: hibáztál, balesetet okoztál.
2014. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem várok enyhítést azért, mert a sértett ittas volt. Nem feltétlenül kell a biztosítónak megtéríteni a kárt, nem? Vagy ilyenkor ez automatikusan kiderül a biztosító felé?
2014. febr. 9. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Persze, a biztosítódat értesítik. Ez nem rajtatok múlik. Az anyagi kárt sztem meg fogják téríteni neki. Végül is ezért van a kötelező bizt. Azon felül nem fognak neki nem vagyonit téríteni. Mi anno kaptunk azt is a fickó biztosítójától, de nagyon alaposan kivizsgáltak mindent. Megnézték, lefotózták a biztonsági öveket,ha valóban be voltunk-e kötve. Mondta a szakértő, ha nem lettünk volna, akkor nem vagyonit nem kaphattunk volna. Ezért gondolom,h mivel a motoros ittas volt, ő ezért nem fog kapni. De ez az ő ügye/baja. Ehhez neked semmi közöd nem lesz. A Te vétséged meg a rendőrségre/bíróságra tartozik.
2014. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

A te biztosítód meg fogja téríteni a motoros járművében esett kárt, az egyszer biztos. Ha neked nincs casco-d, akkor a sajátodat magad fogod állni.

Szerintem mindkettőtök jogsija ugrik, a tiéd hosszabb időre, mint a motorosé. De őt is meg fogják ráncigálni az alkohol miatt.

2014. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy tudom, hogy az ittas vezetés a biztosítóknál általában (ha nem mindnél) kitétel, ilyen esetekben nem térít a biztosító. Tehát a motoros egy kanyit nem fog kapni a biztosítódtól, az szinte tuti, viszont a malusza emelkedik majd. Neked nem tudom hogy ki mit és mennyit fog téríteni, ez attól is függ, hogy mit hoznak ki a tárgyaláson végeredménynek, Te mennyire voltál vétkes a baleset bekövetkeztében. De valószínűleg a Te maluszod is emelkedik majd.

Neked ebből az lehet a kiút, ha be tudnád bizonyítani, hogy a motoros olyan sebességgel, vagy mondjuk kivilágítatlanul jött (ha pl. sötét volt), hogy nem is észlelhetted volna időben, ezért mentél be elé a kereszteződésbe. Ha ez sikerülne, akkor Te teljesen tisztán jöhetnél ki a balhéból, és akkor mindent a motorosra vernek rá. Tudom, genyóságnak hangzik, de az ittas vezetésnek ilyen hátrányai is vannak.

2014. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Kezdj tágítani mert ahogy a magyar "igazság"szolgáltatást ismerem ebből neked még börtön lesz.
2014. febr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!