Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kanyarodok a zebrára, és...

Ha kanyarodok a zebrára, és mennek át a gyalogosok, megbüntetnek, ha átvágok köztük?

Figyelt kérdés
Néha nem bírom kivárni, hogy egy széles zebránál, ott álljak, mire a nénike a végétől oda sétál a túl oldalra. És áthajtok. Ezért büntetnek?

2014. febr. 18. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha meglátnak,vagy felveszi a térfigyelő kamera akkor simán kiküldenek 50 ezres csekket ami ellen nem tudsz fellebezni vagy szerencséd lesz és a rendőrei kapnak el az egy picivel na jó...sokkal olcsóbb ha a zsandárok vadásznak le.

Szóval ha nem akarsz rákefélni akkor érdemes türelmesnek lenni,na meg nem azon a pár másodpercen múlnak a dolgaid!legyél türelmesebb!

2014. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy megbüntethetnek. Nem véletlenül találták ki, hogy a gyalogosokat meg kell várni.

Persze ha a büntetést megúszod, és innen kezdve is áthajtasz a járókelők közt, az alábbiakat is kockáztathatod a büntetés mellé.


Lehetséges legrosszabb szituáció.

Nénike vánszorog, látod még messze van, másik irányból nem látsz senkit. Megint ránézel nénikére aki még mindig messze van, elindulsz, közben az a gyalogos aki rohan a közeli buszmegállóba és jogosan menne át a zebrán zavartalanul, azt elütöd. Ő beüti a fejét, meghal.


Innen kezdve a legkisebb problémád a büntetés lesz.


Voltam ilyen szituba, de szerencsére lelkes futómat nem ütöttem el. Csak édesanyám csuklott napokig, meg én kaptam kisebb sokkot. Én lelkesen megvárom őket, hogy egy ismételt futómókus ne rontsa el a napomat, no meg az életemet. Hálát adtam az égnek, hogy ott volt az a 2 cm. No meg a gyalogos is.

2014. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyalogosnak elsőbbsége van a zebrán, meg kell állnod előtte és átengedned őket, más esetben megbüntethetnek.

És ha véletlen egyszer megtolsz egy gyalogost, elesik, eltörik a karja, akkor már pénzbírság + jogsi elvétel vagy akár felfüggesztett/letöltendő börtön.

Hidd el, jobban megéri 12- percet várni.

2014. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*1-2 percet
2014. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1-2 perc? Hol tart eddig akár egy sétabotos nénikének átjutni a túloldalra? 10 mp max.


Kérdező:


43. § (1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni. Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik.


b) Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására. Azt a gyalogost, akinek elsőbbsége van, az elsőbbségre kötelezett nem akadályozhatja és nem zavarhatja áthaladásában.



TEHÁT: Ha úgy tudsz átmenni a gyalogosok között, hogy nem zavarod őket, nyugodtan csinálhatod. A zavarás itt annyit tesz, hogy úgy haladhatnak át mintha ott sem lennél. Például, ha balról jobbra megy a gyalog akkor már elindulhatsz amint a sávodat elhagyta.

2014. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg bizony! Sőt elárulom, hogy ha a gyalogos azon az úton halad át, amelyikre Te rákanyarodsz, még akkor is elsőbbsége van, ha nincs zebra felfestve.
2014. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*jobbról balra
2014. febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem a rendőr fog megbåszni, hanem a gyalogos. Mert bizony a vehemensebbje rákúr egy nagyot az autódra, te megállsz magyarázni, ő meg igazít addig egyet az arcodon. (Persze nem a nénike, hanem mások, akiket eme igen fontos manőver közben veszélybe sodortàl.)


Én bizony volt, hogy megdizájnoltam egy hasonlóan türelmetlen patkány csomagtartóját. Nem örült.

2014. febr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!