Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ugye hogy nekem van itt...

Ugye hogy nekem van itt elsőbbségem egyértelműen? Mit tudok csinálni? Egy hónap alatt majdnem 4x törtem össze a kocsit itt! (kép=illusztráció)

Figyelt kérdés

Lerajzoltam, hogy érthetőbb legyen(a szépséget ne nézzétek, rajzolás nem megy jól! :D )


Én mindenbe merek fogadni, hogy nekem van itt elsőbbségem, kivéve ha szirénázó autó jön, de az még sose csinált ilyet!

Én nem értem ezek az emberek nem ismerik a STOP táblát? Mert hogy egy hónap alatt majdnem 4x törtem össze a kocsim az bicskanyitogató!

Megfogadtam, ha még egyszer eljátssza ezt velem valaki egyből utána megyek, és leszorítom, nem érdekel milyen kopasz, és kigyúrt és megkérdezem, hogy mond-e neki valamit egy piros tábla rajta a "STOP!" felirattal!


Szóval, vasúti átjáró ami egy T kereszteződésbe torkollik egyből, na nem egyből, van egy 10 méter ott, kb 3 autó fér át a vasúton, és utána kanyarodniuk kell vagy jobbra vagy balra( én balra szoktam, és ebből van a bajom!)


Van egy épületsor, amin nem látnak el a vasút felé a STOP tábla vonalában, erre rájöttem, ezért gurulnak ki egyből! De az, hogy le se lassít, jövök ott a STOP táblával védett szakaszomon, és lassítás nélkül ráfordul a vasút felé, miközben indexelve szabályosan kanyarodnék el balra!


4x törtem össze majdnem az autóm, mert ha nem fékezek egyből satura, akkor durr, telibe vágom oldalról! Egyszer(utóbbi eset) kifordul egy nő elém a nagy terepjárójával, és majdnem oldalba vágom, rányomom a dudát miközben besatuzok, erre elfordítja a fejét felém, és nézett, mintha "mi van, nyugodjál már le!" érzése lett volna! Érted? Miközben kijön egy STOP táblánál fékezés nélkül, és még Ő nem érti mit dudálgatok rá miközben vészfékezem!)


Most mi a fenét csináljak? Muszáj arra mennem a következő vasúti átjáró még sok perc mire elmegyek addig+vissza erre felé legalább 10 perces kerülő! Most nem fogok az ilyen állatok miatt más merre menni!


Ugye hogy nekem van elsőbbségem?

mert kezdem úgy érezni, hogy lehet én vagyok a hülye, ha ennyire jönnek ki elém!! De a STOP tábla az ott van, a vonal is ott van! Az egyértelmű jelzés! Kivéve a szirénázó autó, de az még sose csinált ilyet!



Itt a szitu, rajzzal:

[link]


ZÖLD - ÉN

NARANCS - A barom állatok akiknek a STOP tábla nem jelent semmit.

LILA a vasúti átjáró

PIROS a STOP tábla + ahol van a csíkjuk

RÓZSASZÍN - itt NÉHA megállnak miközben kigurulnak, és kanyarodás közben majdnem nekik megyek!(nincs sok hely ott kigurulni úgy, hogy fordulok el balra!

FEKETE TERÜLET - Ez az az épületsor, ami miatt fékezés nélkül kigurulnak a STOP táblát észrevétlenül hagyva, mert nem látnak ki az épület miatt!


2014. márc. 3. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kérvényezd önkormányzatnál, hogy tegyenek valamit, mert balesetveszélyes a hely, tegyenek lámpát, vagy nagyobb táblákat, stb.
2014. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lett volna, ha címet adsz meg és akkor megnézzük StreetView-n :)


Rajz alapján neked van elsőbbséged.

2014. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Hiába van elsőbbséged, ha nem adják meg. Ha te mész neki valakinek, téged fognak megbüntetni, de ha valaki neked megy, akkor ő a hibás. Csak az a probléma, ha károsul az kocsid már rá is fizettél. Erőszakkal nem lehet semmit sem megoldani. Celekedj az első szerint.
2014. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen igazad van, de sajnos ilyen szituációban, mivel ismered is a környéket- az a legjobb megoldás, ha te is megállsz, mintha STOP vagy elsőbbségadási tábla lenne. Sajnos ez van, én is szoktam hasonló szituban lenni.
2014. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Vegyél fedélzeti kamerát, bár bíróságon Magyarországon tudtommal bizonyítékként nem lehet felhasználni, de ha felveszel pár ilyen barmot azzal tudod nyomatékosítani a kérésed az önkormányzat felé.
2014. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez egy hasonló kereszteződés, csak nem stop táblákkal, hanem macisajttal:

[link]


Ezt azért szokták így kitáblázni, hogy a vasúti átjáró tudjon ürülni.

2014. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor van elsőbbséged, ha megadják. Ismered a helyet, hát számítsál rá, hogy nem mindenki lát téged! Vegyél vissza 10-20 km/h tempóra és figyelj jobbra! És maradj nyugodt, ilyen apróság miatt kár ideggörcsöt kapni.
2014. márc. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kamera jó ötlet, mi is használjuk!
2014. márc. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hol van ez? Hátha valamit meg kell csináltatni a kocsin, akkor elkirándulok ide és gyűjtök pár betétlapot.
2014. márc. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lóg kicsit az első lökösöm ,tökéletes hely lebiztosítózni . Napnál is világosabb hogy neked van elsőbbséged, a stop tábla még "erősebb" is mint egy sima macisajt, ha bárki belédjön vagy te csúszol belé akkor ő lesz a hunyó és fizet a biztosító neked. No most ez egy karcmentes új autónál nem nagy öröm ,de egy olyannál amin már amúgy is lehetne ezt azt csináltatni ott szép nyereséget hozhat.
2014. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!