Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Semmiféleképpen nem mehetek...

Semmiféleképpen nem mehetek bele abba, aki egyértelműen úgy gondolja, hogy rá nem vonatkozik a bizonyos KRESZ?

Figyelt kérdés

Nem rég szereztem meg a jogsit, de már az agyvizem kezd felforrni! És tudom, hogy mindent megkell tenni annak érdweklében, hogy személyi sérülést, meg a vagyoni kárt elkerüljük.

De nincas valami kibúvó, azokra akik egyértelműen azt hiszik, hofgy ők a KRESZ felett állnak?


Példa: Jövök, egyenes útszakasz, nekem van elsőbbségem, mert egy lassító ilyen tömb izé van kint az úton, amit kerülgetni kell hogy lassabban tudjanak menni az autóval(gondolom, aztán lehet nem azért van kint néha jobb-bal oldalt ez a beton tömb lefestve csíkosra)

És jövök, az ő oldalán van a tömb, erre már 30 méterre bejön szembe velem! Hogy lássam, hogy Ő bizony itt elfog menni, fékezzek csak én le, hiába nekem van elsőbbségem!


Na ha nem fékezek be, frontálisan belém jön a paraszt legalább 60 al!


Az ilyenekkor kívánom, hogy bárcsak romlana el a fékem pont akkor, aztán majd a börtönben íntezív osztályon tanulmányozza a kreszt!


Na az ilyeneket, mint említettem fent, nem lehet megbüntetni? Hogy véletlen elfelejtek a fékre lépni éppenséggel?


2014. márc. 3. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Hogyne lehetne, pl ha rád van tapadva befékezel előtte mert átszaladt előtted egy kutya és neked fizet a biztosító . Vagy jobbkezest, ha nem adja meg akkor kimész elé és hagyod hogy belédcsattanjon. Helyszinelésnél teljesen egyértelmű lesz hogy a másiké a felelősség . Annyi hogy okosan kell csinálni ,hogy véletlennek tűnjön az egész.

Amit említettél az nem olyan és megbüntethetnek érte a mellett hogy lehet súlyosan meg is sérülsz te is.

De úgymond kocsit "lebiztosítózni" mindig jól jöttek az ilyen szabálytalan madarak.

2014. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi értelme van összetörni direkt a kocsit?
2014. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1: nem vagy rendőr, sem bíró, nem a te dolgod az igazságszolgáltatás. Mert ha te így állsz hozzá, akkor mi alapján várod el a többiektől, hogy ha majd egyszer véletlenül elbambulsz és benézel egy macisajtot, akkor ne öljenek meg?


2: te is sérülhetsz ám. És mit ér a káröröm, ohgy összetörte a kocsiját, ha csak a kerekesszékből tudsz vigyorogni?


3: ha a legkisebb hibát is véted, akár valami apróságot is, amire nem is gondolnál, már osztott felelősség lesz, és fizetheted a saját károdat.

2014. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

NEM, soha, senkibe nem hajthatsz bele szándékosan. Tök felesleges is:

1. Te is megsérülhetsz, a kórházban meg aztán mondhatod, hogy elsőbbséged volt.

2. Más is megsérülhet. Az út szélén sétáló, a roncsok áltak elsodort kisgyerek temetésén már mondhatod, hogy neked elsőbbséged a volt.

3. Amikor a vádlottak padján ülsz és az ügyvéded is csak borúsan mered maga elé, kezében a szakértői jelentéssel, akkor is mondhatod, hogy neked volt elsőbbséged.

2014. márc. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj bele nyugodtan. Megérdemelnétek egymást.
2014. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

lehetoleg valami nagy audi bmw mercivel csinald.

en pl akkor teszem ki a kocsit, mikor van eleg hely h 3 an elferjunk, de a te fajtad nak annyi esze van h csakazert se menne lejjebb, h nekem ne kelljen a bicos mogott tokolnom.

megalasra sosem kenyszzeritek, de ha en tudok huzodni, akkor el is varom....

2014. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!