Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóval hány méterrel lehet...

Autóval hány méterrel lehet elmenni a zebrán áthaladó gyalogos mellett?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem ,hogy pl egy 4 sávos úton ha a zebrán megy át a gyalogos és előttem már elhaladt akkor mögötte hány méterrel mehetek keresztül a gyalogátkelő helyen ? Mindig meg kell várni,hogy teljesen átérjen,és ha nem várom meg büntethetnek érte ?
2009. dec. 14. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
hát elvileg megkéne állni, de ez is olyan dolog, mint a sárga lámpa. Sztem nem fog megbüntetni a sün, ha már 8 méterrel arréb van a gyalogos. Ezt a 8 métert csak úgy mondtam. Azért a bokáját ne súrold :D
2009. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező megállni.

Aztán vannak, akik még akkor sem állnak meg, ha már a kocsi alatt van.

2009. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én azért meg szoktam várni,hogy átérjen, mert akkor nem történhet semmi baj. Nem kötekedni szeretnék, de négy sávos úton, ha van zebra,ott van lámpa is, az autósnak is meg a gyalogosnak is. De ilyenkor, ha lámpa van,akkor megyek ha az nekem már a zöldet mutatja a gyalogosok meg átértek. Vagy ha nem értek át,de nekem már zöld van, és elhaladtak előttem akkor szerintem mennék, bár nem emlékszem h volt ilyenre példa.
2009. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell megvárni amíg átér, viszont arra figyelj, hogy ne közvetlenül utána menj át, mert elképsztő dolgokra képesek. Eszébe jut, hogy otthon maradt vmi, és egy pillanat alatt visszafordul, pont eléd...
2009. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ahol lakom itt nagyon sok zebra van,de piros/sárga/zöld lámpa egyiknél sincs.Olyan viszont van,hogy az út közepén van egy gyalogos sziget és ha odáig már elért akkor elmehetek mögötte vagy azt is meg kell várnom míg a másik zebrán is átér ?
2009. dec. 14. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég azt megvárnod, amíg a járdaszigetre ér.
2009. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na, megkérdeztem a férjem aki elég jártas a KRESZben, de erre ő sem tudott megfelelő magyarázatot adni. Ő azt mondta, hogyha a felezővonalon áthaladt (jobbról balra megy, akkor elindulhatsz.Ha viszont ellenkezőleg, balról jobbra, akkor szerinte meg kell várni, amíg átér.
2009. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az oké,hogy a gyalogos előtt nem húzunk el és ez tökre érthető is. De ha mögötte 1 méterrel elhúzok akkor a rendőr jogosan megbüntethet ?
2009. dec. 15. 15:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem büntethet meg. Azért nem, mert nincs benne a KRESZ-ben semmi erre utaló pont, valószínűleg azért, mert Te vagy az egyetlen, akiben ez eddig felmerült...
2009. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!