Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek a történetről?

Mi a véleményetek a történetről?

Figyelt kérdés
Mellékútról hajtottam ki a főútra egy zebrán és bicikliúton keresztül.Jön valaki,megállok,elmegy haladok tovább.Gyalogos és biciklis nem jön ellenben a főúton nagy a forgalom nem tudok egyből kisorolni.Ott állok a bicikliúton várakozva amikor feltünik egy biciklis.Mikor odaér hozzám gondolkodás nélkül szánt szándékkal nekemjön.Lehúzom az ablakot,kérdem miért jöttél nekem papa? Mert bicikliút k...g hogy b...d meg az anyád!

2014. márc. 16. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
A papinak nincs ki a négy kereke....
2014. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Zebrán, bicikliúton még forgalmi okból sem szabad megállni, tehát megszegted a KRESZ-t. De ha volt szemtanúd hogy el tudta volna kerülni a balesetet akkor ő is hibás szándékos baleset okozása miatt.
2014. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem nincs tanúm sajnos.Egyébként elmeséltem egy pár embernek,és meglepő módon voltak valakik akik szintén ugyanúgy jártak,vagy hallottak róla hogy valaki így járt.Ez nem valami biciklis bosszuállás az autósokkal szemben? Nyáron bringázom én is,már kétszer ütöttek el a bicikliúton-tudom sok bunkó autós van(nó meg biciklis is)
2014. márc. 16. 17:18
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
semmi rosszat nem csináltál, a biciklis egy idióta volt.
2014. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Zebrán, bicikliúton még forgalmi okból sem szabad megállni, tehát megszegted a KRESZ-t."


Ha ez tényleg így van akkor gratulálok Kresz szabályok megalkotóinak....


Gondolok itt ha nem tudsz rendesen szétnézni nem lát ki rendesen az ember akkor rá kell hajtanod a zebrára hogy szétnézz és ha forgalmi okból sokáig ott vagy akkor sajna ott állsz a zebrán hogy biztonságosan ki tudjál menni.

2014. márc. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

"Zebrán, bicikliúton még forgalmi okból sem szabad megállni, tehát megszegted a KRESZ-t."


Ez így ebben a formában nem igaz!


Én meg a kérdező helyében lenyomtam volna a pumpát a bringás torkán!

2014. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ha ez tényleg így van akkor gratulálok Kresz szabályok megalkotóinak..."

Nincs így. forgalmi okokból, kikanyarodáskor természetesen megállhatsz bármilyen keresztező sávban. Ha balra kanyarodsz, akkor is behajthatsz középre, amikor balról nem jönnek már, csak jobbról. Aztán előfordul, hogy annyian jönnek jobbról, hogy valaki előkerül újra balról is, aki emiatt lassítani, akár megállni kényszerül. Ez teljesen normális.

2014. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Na pont az ilyen idiótákat kellene kivetnie magából a bringástársadalomnak. Mert az ilyenek miatt sorolnak engem, a normálisan közlekedő bringást is a "hüjebiciglisek" kasztjába.


Elsőbbséget kell adnod. Azaz hirtelen irányváltoztatásra, fékezésre nem kényszerítheted a bringást. De itt erről szó sem volt, ő gyakorlatolag szándékosan balesetet okozott. Ráadásul teljesen feleslegesen.

2014. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

papanak, legalabb 2 kerekkel kevesebb volt xD

rahajtottam volna a bicot :@

2014. márc. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Zebrán, bicikliúton még forgalmi okból sem szabad megállni, tehát megszegted a KRESZ-t."


Már nincs így. Forgalmi okokból nyugodtan meg lehet állni zebrán és bicikliúton is. Egyedül lámpás kereszteződésekbe nem szabad úgy behajtani, hogy nem tudsz kijönni. De még ilyen esetben is tilos szándékosan belemenni a szabálytalankodóba.

Ha sérült a kocsi, jelentsd fel a papát.

2014. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!