Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyre többször fordul elő,...

Egyre többször fordul elő, hogy egy autós rátámad közlekedési partnerére. Milyen eszközzel lehet ilyenkor élni? (Bónusz: ha egyszer pont egy rendőrnek ugrana, mi történne? )

Figyelt kérdés

1-2 hete engem téptek ki majdnem a kocsimból, mert rá merészeltem dudálni egy gennyládára, amiért az rám húzta a kormányt, és majdnem baleseteztünk..


Ma gyalog voltam, és láttam, ahogy egy cégéres gyökér az út közepén beletapos a fékbe, mert a mögötte levő valamiért dudált, kiszállt, és nekiugrott az öreg bácsinak (aki a mögötte lévő autót vezette).


Elindultam segíteni, de mire odaértem, már szerencsére elindult a kreténje.


A kérdésem az lenne, hogy milyen eszközökkel lehet élni ilyenkor?

Eljátszottam a gondolattal, hogy megláttam, hogy jön felém a barom, aki meg akart verni, kiszállok gyorsan a kocsiból és arcon lövöm egy gázpisztollyal. (nyilván ha lenne rá engedélyem, de erről nincs infóm, hogy milyen körülmények között lehet használni.)


Vagy egy baseball ütővel álljak ki és kiabáljak, hogy ne jöjjön közelebb, mert fejen kólintom?


Esetleg ha látom, hogy jön felém, hogy ő most megüt, üssem el a büdös fenébe?


Az a baj, hogy azt vettem észre, ez a jelenség egyre "hétköznapibb"...


Milyen módszerrel lehet védekezni (lehetőleg azért jogosan, tehát ne kelljen utána börtönben rohadni [legalábbis ne nekem])?


A bónusz kérdés: ha egy ilyen retardált épp egy civilben közlekedő rendőrnek feszülne neki, ő leteperhetné teljesen jogosan már csak ezért?

Mert ha jól tudom, ez már garázdaság.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. márc. 24. 23:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Mondjuk magadon elgondolkodtál már?

"Gázpisztollyal arcon lőni"

"baseball ütővel fejen kólintani"

"üssem el a büdös fenébe"


Remélem nem egy városban élünk...

2014. márc. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2014. márc. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
1es te még nem találkoztál efféle bűnözőkkel,csak a gézpisztolyból nem lesz bajod ha használod
2014. márc. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Nekem még ilyen komoly balhém nem volt. Egyébként 21' E.S.P. viperát tartok az autóban ilyen esetekre. Remélem soha nem kell használnom.
2014. márc. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 VarMa ***** válasza:
100%

a baseballutot es a viperat azert nem ajanlanam mert a rendor ha megallit egy ellenorzesre nem veszi jo neven es megmagyarazni sem nagyon tudod...

Nekem mindig van audi aluminium lengokar volt vagy barmilyen axialcsuklo, abszolut belekothetetlen mert nem fegyvernek minosul...

Engem egyszer probalt meg fenyiteni egy marha (kivetelesen nem a nemet premium autos tipusu ember)mert a lampanal elbambult vagy telefonalt vagy nem tudom mit csinalt, a lenyeg hogy nem indult el a zoldnel es ra mertem egy rovidet dudalni hogy hatha eszreveszi a zold jelzest...

Mire o kiszallt a kocsijabol az osszes felmenomet orditva emlegetve es elindult felem, erre en is kiszalltam a kocsibol es az ajto zsebbol elovettem a lengokart. Ezt o meglatta es a masodperc tort resze alatt ujra a kocsijaban ult es fustolo kerekkel tavozott...

Alapjaraton nem szeretem az ilyen helyzeteket de ennek koszonhetoen nem kezdte el rugdosni az autot vagy a tukrot letorni, szoval sajnos szerintem kell hogy legyen valamilyen onvedelmi eszkoz az embernel(a jogszabalyok betartasa mellett)....

2014. márc. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Legjobb legálisan a gázpisztoly ,annak elrettentő hatása is van mert nem látszik hogy igazi e vagy sem. Rálövöd a tárat aztán elhajtasz . Ütő fegyverhez már kell erő is ,szóval pl nőknek nem biztos hogy jó. Praktikus pl egy vízcső darab vagy méretes villáskulcs. Egyikért sem szólhat a rendőr.
2014. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
És az egészet rögzíteni fedélzeti kamerával, hogy látszódjon hogy ő kezdte a konfliktust?
2014. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

"Eljátszottam a gondolattal, hogy megláttam, hogy jön felém a barom, aki meg akart verni, kiszállok gyorsan a kocsiból és arcon lövöm egy gázpisztollyal"


Ezzel rögtön te leszel a támadó és a másik a sértett. Bíróságon majd magyarázhatod, hogy "úgy gondoltad", meg "csúnyán nézett". Biztos elhiszik.


Ha látod, hogy jön feléd egy kérdéses alak, zárd be az ajtókat. Ha elkezdi ütni az ablakot, vagy visszapillantót, kerüld ki és hajts el. Eközben még letörheted az ajtaját, ha nem csukta be.


"a baseballutot es a viperat azert nem ajanlanam mert a rendor ha megallit egy ellenorzesre nem veszi jo neven es megmagyarazni sem nagyon tudod... "


Baseballütőn mit kell magyarázni? Az nyugodtan lehet nálad, nem tiltott.


Én kocsimban egy rövid fakard van az ülés alatt, csomiban meg egy teljes méretű. Sporteszközök ezek, nyugodtan hordhatom magammal.

2014. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Be akartam zárni, csak valamiért kapkodtam és megakadt a zár, nem jött össze..


És ha pisztollyal kiszállok és közlöm vele, hogy ha tovább közeledik, azt támadásnak veszem, és kénytelen leszek lőni, akkor is én vagyok a támadó?


A fedélzeti kamerát pedig nyáron veszem meg, én is arra jutottam, hogy az önvédelmi eszköz mellé ez mindenképpen jól jön.

2014. márc. 26. 07:17
 10/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek pedig:

szerintem nincs szükség arra, hogy magamon gondolkodjak. Nem én indultam el a másik felé, hogy nekitámadok/befenyítem.

És mivel nem vagyok harcművész, valami eszköz nekem is kell, amivel megvédhetem magamat. Mert az sovány vigasz, ha a bíróság nekem ad igazat, de ha mondjuk betöri az orrom, akkor az már nem lesz ugyanolyan. Ha valakinek sérülni kell, akkor inkább ő mint én.

2014. márc. 26. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!