Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyre többször fordul elő,...

Egyre többször fordul elő, hogy egy autós rátámad közlekedési partnerére. Milyen eszközzel lehet ilyenkor élni? (Bónusz: ha egyszer pont egy rendőrnek ugrana, mi történne? )

Figyelt kérdés

1-2 hete engem téptek ki majdnem a kocsimból, mert rá merészeltem dudálni egy gennyládára, amiért az rám húzta a kormányt, és majdnem baleseteztünk..


Ma gyalog voltam, és láttam, ahogy egy cégéres gyökér az út közepén beletapos a fékbe, mert a mögötte levő valamiért dudált, kiszállt, és nekiugrott az öreg bácsinak (aki a mögötte lévő autót vezette).


Elindultam segíteni, de mire odaértem, már szerencsére elindult a kreténje.


A kérdésem az lenne, hogy milyen eszközökkel lehet élni ilyenkor?

Eljátszottam a gondolattal, hogy megláttam, hogy jön felém a barom, aki meg akart verni, kiszállok gyorsan a kocsiból és arcon lövöm egy gázpisztollyal. (nyilván ha lenne rá engedélyem, de erről nincs infóm, hogy milyen körülmények között lehet használni.)


Vagy egy baseball ütővel álljak ki és kiabáljak, hogy ne jöjjön közelebb, mert fejen kólintom?


Esetleg ha látom, hogy jön felém, hogy ő most megüt, üssem el a büdös fenébe?


Az a baj, hogy azt vettem észre, ez a jelenség egyre "hétköznapibb"...


Milyen módszerrel lehet védekezni (lehetőleg azért jogosan, tehát ne kelljen utána börtönben rohadni [legalábbis ne nekem])?


A bónusz kérdés: ha egy ilyen retardált épp egy civilben közlekedő rendőrnek feszülne neki, ő leteperhetné teljesen jogosan már csak ezért?

Mert ha jól tudom, ez már garázdaság.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. márc. 24. 23:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tévedés ,hogy meg kéne várni ,hogy elkezdjen agyba főbe verni vagy beléd állítsa a kését! Ráutaló magatartás éppen elég , pl ha jön és ordít hogy megöllek szétverlek te ilyen -olyan a k anyád vagy valami hasonló ,az éppen elég a védekezésre vagyis pl gázpisztoly használatára.


Utólag ha lenne is belőle valami lehet mondani hogy úgy láttad kés, szóval élet kioltására alkalmas eszköz volt nála és a szavaiból arra következtettél hogy ezt használni is fogja. Vagy jóval erősebbnek tűnt és te nem vagy csáknorisz, hogy megvédd magad puszta kézzel egy őrjöngő vadállattól . A gázpityu meg nem támadó hanem önvédelmi fegyver ,élet kioltásra nem alkalmas, szóval az arányos védelem fennáll.

2014. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Èn nő vagyok, nekem mindig van egy hosszú vascső a kocsiban, kerékcserèhez címszó alatt. (Habár ha defektem lenne, előbb hívnám a sárga angyalt)
2014. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kezd el kondizni és megjön az önbizalmad.
2014. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
j
2014. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ebben az országban az a baj hogy a bűnözőnek mindig több joga van mint az áldozatnak, ha elgázolsz vagy leütsz egy ilyet te fogsz börtönbe menni sajnos.
2017. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!