Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok miért veszélyezte...

A kamionosok miért veszélyeztetik a többi közlekedőt még hóesésben is?

Figyelt kérdés
Minap mentem 2sávos úton ,külsőben 80-al ,erős hóesés, sötét, erre mögöttem 2 méterre villog a kamionos akinek 70-el kellene mennie száraz időben is! Már így is gyorsan mentem az útviszonyokhoz képest! Mit kéne ilyenkor tenni a (relatív) gyorshajtáson kívül? A poén ,hogy előttem sem mentek gyorsabban,csak nagy követési távot hagytam a csúszós út miatt!

2014. jan. 31. 18:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
32%
Eléggé rosszmájú, provokativ kérdés.
2014. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nem szántam annak, csak tényleg elgondolkodtam ,hogy az ilyeneket miért nem büntetik szanaszét,ezért vannak a 10 -es ráfutásos balesetek a csúszós utakon mert tolják a másikat ész nélkül,mikor látják hogy zuhog a hó. Egy ilyen soktonnás dögnek a megállás sem egyszerű a síkos úton ,benyeklik a vontatmány aztán letarol mindent. Ha feljelenteném közúti veszélyeztetésért még bizonyítani se lehetne, mert letagadná.
2014. jan. 31. 19:32
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs a kamionosban annyi, hogy behuzodjon a belsőbe előzni, akkor behúzódsz addig és hagyod elmenni, ilyen egyszerű.
2014. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Valoszinűleg nem szabad előzni neki. Meg fogsz botránkozni, de legközelebb menj be a belső sávba, igy engedd el jobb oldalt. Ha még nem mentél kamionnal , nem tudod elképzelni sem ,mennyivel stabilabban és biztonságosabban megy csúszós uton is mint a kis kocsi.
2014. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
14%
Hajta őket a határidő. Ha hóesés van, ha nincs, az árunak oda kell érnie időre. Ez az, amit a cégek rossz néven vesznek, ha késik...
2014. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
62%

Pontosan: a nagy össztömeg miatt bizony a kamion jobban tud menni bizonyos körülmények között.

No meg azt egy hivatásos vezeti, akinek minden napja az úton telik, valószínűleg alaposabban ismeri a járművét.

Így valószínűleg kisebb kockázatot jelentenek, mint azok akik még szárazon is képesek bizonytalankodni és valami miatt hóesésben autóba kényszerülnek véletlenül.


Téged pedig nem kötelez semmi arra, hogy gyorsabban menj, mint amit jónak látsz. Úgyhogy ilyenkor a helyes eljárás elengedni a másikat. Közelebb húzódsz az út jobb széléhez és indexelsz párat jobbra, hadd menjen ha akar.

2014. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
De előttem se mentek gyorsabban . Elvárná hogy mindenki lehúzódjon balra, ezzel feltartva a belső sávot ? Ilyen szabály a világon nincs, sőt a jobbról előzés tilos. Ha gyorshajtani tud, amit a menetíró elvileg rögzít, akkor az előzési tilalmat is felülbírálhatja ,az már nem fér bele neki? Az egy dolog ,ha a belsőben villognak,ott le kell húzódni, de hogy már a külsőben se lehessen normálisan menni az már bosszantó.
2014. jan. 31. 20:02
 8/34 anonim ***** válasza:
11%
Nem főkép az össz tömeg, hanem a tengelyek száma ami stabilizál. Sokan nem gondolnak a műholdkövető hátulütőjére, miszerint megkövetelnek egy bizonyos üzemi -sebességet amit tartani kell. A tulaj látja otthon hogy 70-80-nal tötyörög a sofőr,gyorsan rá is szólnak.
2014. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Beviz Elek ***** válasza:
30%
Ha megtanulsz vezetni nem lesz ilyen problémád. Addig tedd ki a "T" matricát!
2014. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
64%

"sőt a jobbról előzés tilos"

Az, hogy a külső sáv gyorsabban halad, mint a belső, az nem jelent előzést. Te honnan szerezted a jogsid?

Ja, és ők nem előzhetnek meg téged!


A kamionoknak bizony időre kell odaérniük, sőt, nekik kötelező pihenőidő is van, és nem mindegy meddig jutnak el!


Te meg majd reklamálsz, ha a boltban nincs árukészlet!!!

2014. jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!