Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A gyorshajtás átruházható?

A gyorshajtás átruházható?

Figyelt kérdés

A szüleim autójával futottam bele egy tarffipaxba, valószínű meg is mértek 50 helyett 70 körüli sebességgel település táblánál.

Mivel édesapám nevén van az autó, így valószínű a csekket is neki küldik, mellette a büntető pontokat is. Lehet-e nyilatkozatot tenni, hogy én vezettem akkor az autót? Ezáltal átvállalni a büntető pontokat és a fizetést is?

Azért lenne fontos, mert amennyiben jól érzem és jön a csekk, nekem van időm és lehetőségem arra, hogy közmunkán ledolgozzam és szívesebben tenném ezt, minthogy kifizessem, ellenben ha nem átruházható, akkor kénytelenek leszünk kifizetni, ami nem baj, vagy is jogos sajnos, de ha már munkanélküli vagyok átmenetileg, akkor szívesebben dolgoznék, minthogy a megtakarított pénzemet költsem erre.

Ha van erre lehetőség, akkor mi a módja ennek?



2014. márc. 30. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen büntetőpont? Csak pénzbírság lesz, amit leülhetsz, ledolgozhatsz.

És igen át lehet vállalni a büntetést.

2014. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, az en apam is atvallalt helyettem egy gyorshajtast.
2014. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, közben utánanéztem, hogy elvileg csak helyszíni bírság mellé jár büntetőpont, akkor ez a kérdés "törölve".

A másik még adott. Amennyiben átvállalható, mi ennek a menete? Kinek hol és mikor jelezhetem, hogy én voltam a bűnös, nem a szüleim?

2014. márc. 30. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Alapból mindig annak megy a büntetőpont, aki envén van az autó. Jelezni? Menny be az illetékes rendőrkapitányságra és érdeklődj ott!
2014. márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak csekket, pontot nem. Felesleges átvállalni, kérd el a csekket és fizesd be, pont.
2014. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, el kellett volna olvasni a kérdést :-) Ha le akarod dolgozni akkor apádnak jön egy papír, amit visszaküldhet azzal, hogy nem ő vezetett, hanem te. Utána te kapsz egy papírt, amin elismeredés máris rád van írva, innentől ledolgozhatod.
2014. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 6. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!