Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudok MINDIG megálln...

Miért nem tudok MINDIG megállni a zzebránál és elsőbbséget adni a gyalogosnak?

Figyelt kérdés

A sok zebránál ácsorogott időre gondolva elhatározásra jutottam, hogy én mindig megállok és elsőbbséget adok!

De 10bol 8 vagy 7 szer sikerül.

Mindig van, hogy hiába lassan megyek, lassítok, nem tűnik fel, hogy ott állt a gyalogos, csak a tükörből látom, hogy most megy át.



Miért nem tudok mindenkit mindig aát engedni?



2014. márc. 31. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Próbáld meg lassabban megközelíteni azt a zebrát.

Gondold el, hogy épp ki fog ugrani egy szülésre induló kismama, vagy két idős ember, akik szaladnak valami fontos helyre.

Ez épp olyan dolog, mint ahogyan egy nem belátható utcasarkon lassít az autós, és az útviszonyoknak megfelelően közelíti meg az adott helyet.

A gyalogosnak mindig, minden körülmények közt elsőbbsége van a zebránál.

Ő a gyengébb, ezt ne feledd el.

2014. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

"Balról álló, jobbról lépő" gyalogost kell figyelni.

A gyalogátkelőhelyet a legtöbb esetben táblával is jelzik, messziről észrevehető. A gyalogátkelőhelyet gázelvétellel, fékkészenléttel, nagy körültekintéssel közelítsd meg. De ezt gondolom megtanították az iskolában és gyakorlati órákon is.

Elég egyetlen eset, hogy figyelmetlen vagy, és kész a baj.

2014. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Várj, itthon jobboldali közlekedés van, tehát:

"Jobbról álló, balról lépő" gyalogost figyelj.

2014. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
majd ha lesz jogosítványod akkor ez a manőver is sikerülni fog
2014. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy elég figyelmes.
2014. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

de azért valjuk be, ezt a hibát szinte mindannyian elkövetjük, csak az ismétlődés száma kérdéses.


Egyébként én is olyankor ha zebrát közelítek meg, lassítok, és nagyon figyelek, vannak e gyalogosok. ennek ellenére elég idétlenül tudják alakítani az átkelésüket...

2014. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert az egész baromság. Én sem állok meg, csak ha nem pofátlanul lépnek le. Ez a ritkább eset...
2014. ápr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Szép dolog az efféle igykezet, de azért a többi közlekedőt se hátráltasd.
2014. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Majd lepontoznak, de leírom: rosszul kommunikálják a gyalogos, gyalogátkelők kérdését. Odáig rendben, hogy nekik van elsőbbségük, de nem hívják fel a figyelmet a körültekintésre, csak a jogokra. Nekem még azt mondták a szüleim: nézz körül kisfiam, mielőtt átmész a zebrán. Soha nem is éreztem még magam veszélyben gyalogosként.


Nagyon kell figyelni, én kamionos vagyok, kb. 1.7 millió km gyakorlattal, de sokszor tényleg szinte meg kell állni a zebra előtt, ha biztosra akar menni az ember. De akkor meg az újraindulás kritikus, mert akadhat, aki még akkor akar átszaladni, pl. induló buszhoz, villamoshoz, belép a holttérbe (buszoknál, kamionoknál ez jelentős) s mire elindulnál előtted van a semmiből.


Hasonló a helyzet a kerékpárosoknál, jobbra kanyarodáskor egyszerűen nem látni őket, főleg rossz látási viszonyok között. Hiába állsz meg, vagy mész centiméteres sebességgel, egyszer csak már alattad van.

2014. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!