Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkolóból tolatva kiparkolva...

Parkolóból tolatva kiparkolva át lehet menni a másik sávjába?

Figyelt kérdés
azaz olyan nagy ívben kiállni, hogy ezzel átkerül a szemközti forgalomba, miközben ezt semmi nem indokolja? a kresz mond erre valamit?
2014. ápr. 15. 12:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

lerajzoltam a szitut:


[link]


ma belémkoccant egy autós, úgy, hogy átjött az én sávomba. egy csík lett az autómon, nem több, az övén már számtalan rozsdáló sérülések. még neki állt feljebb, hogy előbb megkezdte a kiparkolást, mint én. kérdeztem, hogy ő ezt honnan tudja és, hogy miért nem maradt a sávjában. szerintetek???? ilyenkor mi a teendő?

én nagyon lassan mentem, már épp pont szinte megálltam, hogy előre induljak, amikor hallom, hogy valamin koccant az autóm.

Rendőrt kellett volna hívni vagy ilyenkor mi a helyzet? neki vagy nekem van igazam?

2014. ápr. 15. 13:10
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Jól tudod, nem lehet átlógni indokolatlanul a másik sávba, rutinpályán is anno úgy tanították a ki- és beállást, hogy sávaon belül kellett maradni.

Természetesen a "béna vagyok" és a "lekakálom a többit nekem így kényelmes" nem reális indokok.

Szóval ő volt a hülye, mivel egyikőtöknek sem szabad átlógnia a másik sávjába, ezért teljesen mindegy, hogy ki indult el először. Ha mindenki szabályosan csinál mindent, akkor nincs koccanás.

2014. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ennyire egyszerű.

Vegyük bevezetőként az elsőbbséget.

Egyrészt a mozgási irányoknak is van erősorrendje: előre, jobbra kis ívben, balra nagy ívben, megfordulás, tolatás.

Másrészt az azonosan mozgók tevékenységét is szükséges lehet szétválasztani.

Az elsőbbségi szabály az egyszerre történő dolgok elkülönítésére való.

A másik a már megkezdett műveletre hivatkozik, s van is benne igazság. Ha ő előbb kezdet tolatni, akkor a később érkezőnek azt meg kell várnia.

Kérdés: kellett-e itt összefonódással számolni?

Tulajdonképpen nem. Ha mindketten szűken, sávban maradva kanyarodtok ki, akkor nem találkoztok.

Amit nem lehet innen eldönteni, de talán te ki tudod egészíteni az infót: Milyen szűk helyről jött ki, s a járművének mekkora a fordulási sugara.

Mert én pl. a saját kapumon nem tudok kitolatni úgy, hogy ne menjek át az út túloldalára.

Szűk a nyílás. Elhúzni legelőbb akkor tudom, amikor már csak olyan 40-50 centi van még belül, előbb nem, mert meghúzom az oldalát. A másik pedig az, hogy a kocsi méretéhez képest elég nagy a sugara az ívnek koppanásig kihajtva a kormányt.

2014. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valamokka, igazad lenne, akkor pl. a tankönyvekbe miért írják bele, hogy a kapubejáróval szemben (tehát a túloldalon) sem szabad várakozni, ha a be- és kihajtást akadályozhatja. Hogyan álljon ki egy nagy fordulási sugarú autó (akár az előbb írt személyautóm, de teherautó, busz stb.)?
2014. ápr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Épp akkora ívje volt neki, mint nekem, egyáltalán nem volt indokolt az átjövetele a sávomban. ha látta, hogy ő indult el előbb, akkor azt is látta, hogy én is elindultam, de igazatok van abban, hogy én csak mögém néztem és nagyon lassan mentem és nem is láttam őt. sőt, amikor koccantunk, akkor épp megálltam, hogy előre induljak. én jobbra kis ívben parkoltam ki, ő úgyszintén jobbra, de nagy ívben. hibás voltam, mert észre kellett volna vennem, hogy mögém került, ebben hibás vagyok, de a koccanásért nem tartom magamat felelősnek. az ő autóján több sérülés is volt, elsőre meg is ijedtem, hogy én okoztam, de közelebbről nézve rozsdás volt. egyébként amire kiszálltam a kocsimból, ő szépen visszaállt előre, azaz nem láttam a két kocsit egyben...... az én kocsimon az ő autójának a festéknyoma van, épphogy látszik az egész. se nyomódás, se semmi nagyobb baj. de csak dühít, mert ő hangoskodott és beállított hülyének ott és ahogy nézett, én még soha nem koccantam, semmi, mert nagyon óvatos vagyok, voltam eddig.
2014. ápr. 15. 16:19
 6/12 A kérdező kommentje:
az autóm legszélén, bal oldalon a sarkán érte a találkozás. én olyannyira a sávomban voltam, hogy az incidens után is még mindig a padkán álltam, ahova felálltam az autóm jobb szélével, ha értitek
2014. ápr. 15. 16:23
 7/12 A kérdező kommentje:
én suzuki ignissel, ő talán daewoo lanossal volt. talán.
2014. ápr. 15. 16:26
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Aki tolatva megy neki a másiknak az a hibás. A tolatás "alsóbbrendű" mozgás a kreszben.

Mivel itt mindketten tolattatok ,így az egész olyan mintha egyenesen mentetek volna. Képzeld el a szitut mindketten előremenetben kanyarodnátok ki az útra ,te jobbra kis ívben a sávodban,a másik is jobbra kis ívben,de ő átmegy a te sávodba és szemből beléd jön. Ugye így már egyértelműbb a helyzet? Nem te voltál a felelős a koccanásért.

2014. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó. én is így gondolom, mint te, és nem értem, hogy ki pontozott le téged. kíváncsi lennék a véleményére.
2014. ápr. 15. 21:48
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Na jó, de ha én tudom, hogy a kocsimnak nagyobb a frodulóköre, vagy mittudomén hosszabb, ezért nem lehet a másik sáv igénybevétele nélkül kitolatni parkolóhelyről, akkor ÉN figyelek arra, hogy ne menjek neki a MÁSIK sávban közlekedőnek. Nemhogy még nekem álljon feljebb...
2014. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!