Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti milyen tanácsokat tudnátok...

Ti milyen tanácsokat tudnátok adni arra, hogy magabiztosan érezzem a kocsim paramétereit vezetésközben?

Figyelt kérdés
Van egy új "kis" autóm és azt tapasztalom, hogy nem érzem eléggé a paramétereit. Már egy ideje vezetem, de vezetésközben nem érzem hogy például egy kis utcában ha jönnek a másik oldalról szembe akkor mennyire merjek jobbra húzódni hogy elférjünk mind a ketten az úton.Ugyanez van ha például kiállok egy parkolóból, és mindkét oldalon állnak mellettem az autók , nem érzem az elejét az autónak amikor elkezdek kikanyarodva tolatni.Félek hogy a kocsi eleje felhorzsolja a mellettem parkoló autó ajtaját.

2014. ápr. 23. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat mész vele, egyre jobban megszokod majd.

Jobbra húzódásnál amennyire csak lehet húzódj jobbra, az a tuti. Jobb oldali tükörből tudod megállapítani, hogy mennyire vagy a szegélytől.

Kitolatásnál pedig a fényszórók tükröződése a másik autón sokat segíthet. De általában sokkal messzebb vagy a másik autótól, mint te azt hiszed, nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom :)

2014. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Igen,ez nálam is így szokott lenni, hogy utána látom amikor kiszállok, hogy milyen messze is vagyok valójában a másik autótól!
2014. ápr. 23. 19:39
 3/4 farid válasza:
Vezess minél többet,és akkor tutira kifogod ismerni a kocsi minden egyes szegletét,új a kocsi akkor egyenlőre járj gyérebb utakon ahol annyira nem nagy a forgalom és közbe jobban szokod a sebességet,az erejét és minden mást kiismersz rajta! Ha jönnek szembe és közbe parkoló autók is vannak az útszélén annyira tarts jobbra hogy ő is elférjen de te se tegyél kárt mások kocsijába,vagy ha nagyon zúzós inkább állj meg!Tolatásnál pedig egyenesbe vidd a kocsit ne össze vissza és akkor csavard a kormányt ha már elől gond nélkül tudsz tovább menni!
2014. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlat. Majd jön.
2014. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!