Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi idő után vezettél...

Mennyi idő után vezettél magabiztosan?

Figyelt kérdés
Jogosítvány megszerzése után, amikor már egyedül közlekedtél. Gondolok itt a lefulladásmentes közlekedésre is.
2012. szept. 5. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. 4-5 hónap kellett hozzá, de én a megszerzés után szinte állandóan autóban ültem.
2012. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kb 5000km
2012. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A magabiztos vezetéshez kb. 3 év szükséges. Az oktatók is azt mondják, hogy szinte soha nem a jogosítvány megszerzését követően nem okozol balesetet szinte soha. (persze egy-két ökör igen) Ha 3 évet levezettél balesetmentesen, akkor jóval kevesebb az esélyed saját hibás baleset okozására. Ugyanis a kezdő járművezetők zöme 1-1,5 után már elbízza magát és olyankor egészen biztos, hogy meg van a baj.
2012. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

3 év? XDDd


Aki pár hónap alatt nemválik magabiztossá a forgalomban,az jobb ha inkább megveszi az évesbérletet!

2012. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, de ahhoz, hogy minden helyzetet előre fel tudj mérni tapasztalat kell.

Pár hónapon belül hozzá lehet szokni az autóhoz, a figyelem szétosztásához, de rutin évek alatt alakul ki.

A magabiztossághoz meg nem árt némi tapasztalat.

2012. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

3. számú hozzászólónak teljesen igaza van. fél-1 év a jogosítvány megszerzése után amikor még a fokozott óvatosság kitart, utána viszont a következő 2-3 évben megugrik a rizikó a balesetezésre, kb. az ötödik évre válik valaki biztonságos, rutinos vezetővé. (ez a biztosítóktól származik, nekik pedig elemi érdekük hogy tudják ki mennyire kockázatos ügyfél).


Kilométerben szerintem nem lehet megadni, 20-30-40 000 kilométer után is kerültem új helyzetekbe (pl. közeli találkozás nagyvaddal, záróvonalnál kanyarban szembe a sávomban előző kocsi)

2012. szept. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!