Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mondanatok, jotanacsokat teli...

Pityupocse kérdése:

Mondanatok, jotanacsokat teli vezeteshez?

Figyelt kérdés

Gpndolk itt a motor fek helyes hasznalatara, vagy valamien aprobb trukkokre, amikre mar a tapasztaltabbak rajottek.


Most vezetek eloszor hoban, en mar volt 1 randevum a szegokovel, vagy 20 al mehettem, mikor kiegyenesedett a kanyar, en meg reflexbol fekeztem, es az abs hianya megmutatkozott.(ugyanezt a kanyart aznap reggel kezifekkel, "driftingelve" siman bevettem)


2009. dec. 24. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy sose hirtelen, hanem egyenletesen, fokozatosan használd a fék és gáz pedált. Inkább menj lassan de biztosan és leejtőn a padkához közel menj, hogy ha megcsúszik a kocsi akkor a padka megfogja. A kéziféket pedig felejtsd el a kanyarokban!
2009. dec. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha már olyan tapasztalt vagy hogy közúton kézifékkel "driftingelsz" akkor nyilván nincs szükséged a tanácsainkra...
2009. dec. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok mondani.

Ki kell menni gyakorolni, valamelyik bevásárló központ parkolójába, vagy állomásoknál a rakodó területre, nagy gyárak parkolójába.

Hirtelen megállást, kanyarodást, kikerülést, kikerülést intenzív fékezéssel.

Ki kell tapasztalni az autót, hogy az elejét tolja, ha gyorsan kanyarodsz, vagy a feneke akar kitörni és keresztbe áll.

Téli gumi legyen elöl háltul, és kellő óvatossággal nem lesz gond.


Ameddig nem tudsz rendesen vezetni, és nincsenek begyakorolva a mozdulatok, hogy vészhelyzetben mit kell tenni, addig a kéziféket közúton ne használd (utána se), mert szétfogod csapni az autót, ami a kisebbik baj, a nagyobbik, hogy te is és más is megsérülhet.

2009. dec. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát a kézifékes megoldásod nem kellett volna reklámozni :D Mivel még nem vezettél hóban, hajlamos vagyok azt hinni, hogy pár hónapja van csak jogsid, de már raccsingolsz. Nekem törte már meg így suhanc a kocsim, a feje utána koccant a motorháztetővel. Persze nem akarok általánosítani.

A hóban pont az a lényeg, hogy elfelejtsd a dinamikát, lehetőleg feleannyival menj, mint szoktál, maximálisan részesítsd előnyben a motorféket (tudom, hogy a kuplung morcos ezért, de én 40-nél zokszó nélkül visszateszem kettőbe, ha a helyzet így kívánja). Ja, hozzáteszem, hogy nyári gumim van, de mondjuk jeges úton édesmindegy. Ha mindenképp fékezned kell, szakaszosan csináld. Persze van, hogy ez se ér semmit. Amúgy hétvégére 16 fokot mondanak :D

2009. dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

óó az a jó driftelni.. Mikor leesett a nagy hó 19.-én Bp-n. Egyböl elmentem csúszkálni. Piros lámpánál keresztbe álltam meg. Rendőr mögöttem kiszállt és mondja jóestét kívánok.. sablonszöveg utánna: mért nem a saját forgalmi sávjában halad? Mondom mert nem találom. Legyen olyan kedves megmutatni. Rendőr mondja végülis igazam van mert nem látszik a sáv. De tényleg közúton nem kéne racsingolni. Kimentem a Campona hátsó parkolóban és ott játszottam.

22/f

2009. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Motorféket kell használni
2009. dec. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2009. dec. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tortem meg senkinek semmijet, elhagyott kis sikator, a fene se jar arra!
2009. dec. 24. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!