Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Útfelújításnál, félpályás...

Útfelújításnál, félpályás útlezárásnál ideiglenes jelzőlámpa?

Figyelt kérdés

Szóval mit kell csinálni, ha akkor kapok zöldet, amikor szemből jönnek, és még azelőtt vált pirosra, mielőtt a szembe jövők elfogynának (akik egyébként nem voltak sokan)?

Nos én átmentem a piroson (a lezárt sávon motorral) és ahogy visszanéztem a szemből jövőknek is piros volt akkor.


2014. ápr. 28. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mi a kérdés. Nincs jogsid?

Ha van, ha nincs: Ha már szabad jelzést kaptál, de még van szemben forgalom, akkor megvárod. Ha elmentek, s még mindig zöld, s belátható a teljes szakasz, akkor elindulsz. Ha nem, akkor inkább vársz egy következő ciklust. (Ha ne te legyél majd az, aki szembe megy a többieknek.)

Pirosnál meg nem indulunk el soha.

2014. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Látom, h nem érted.

Van jogsim.


leírom időrendben

1 piros sokat várok, nem jönnek szemből

2 piros és jönnek szemből

3 zöld és jönnek szemből

4 zöld vége és jönnek szemből

5 piros és nem jönnek szemből


Érted már?

Amikor nekem is zöld akkor jönnek szemből, amikor piros akkor nem jönnek.


nem belátható útszakasz S kanyarral

2014. ápr. 28. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóval,zöldre váltott a lámpa,de szemből még jöttek,mikor Te elindultál volna,már neked pirosat mutatott? Akkor keresel egy illetékest,vagy menet közbe szólsz egy munkásnak h szóljon főnöknek vagy aki kihelyezte,hogy állítsák hosszabbra a váltást,mert sokan nem tudnak átmenni.
2014. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Értettem elsőre is, de hogy neked most mi bajod van, at nem értem. Ha jönnek szemben, akkor nem is tudnál nagyon menni. Pirosnál meg nem szabad. Ennyi.
2014. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3. igen, amikor nekem zöld volt szemből jöttek.

Vasárnap se munkás, se illetékes nem volt a közelben...


De közben rájöttem, hogy legközelebb, ha ilyen lesz akkor leszállok a motorról és áttolom azon a 200 méteren...

Sokkal hamarabb átérek, mintha arra várnék, hogy zöld is legyen és ne legyen szembe forgalom.

2014. ápr. 28. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!