Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabálysértés/veszélyeztetés...

Szabálysértés/veszélyeztetés miatt feljelentés?

Figyelt kérdés

Autóskamerával közlekedek, és már tucatnyi felvételem van, hogy alárendelt útról kifordulnak elém, volt olyan is, aki kifordult és megállt az út közepén. Jellemzően cigányok, nem tudom, hol vették a jogsijukat.

A bizonyíték birtokában feljelenthetem ezeket a barmokat?


2014. máj. 2. 13:03
 1/9 Napkiraly ***** válasza:
határeset. Nehéz bizonyítani, hogy mikor történt és ki vezetett. Ha van tanúd mellé, akkor esetleg.
2014. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dátum- és dőbélyegző van a felvételen, a rendszám is olvasható. Ilyen objektív bizonyíték mellé is kell tanú?
2014. máj. 2. 13:22
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom, objektív felelősség van, tehát rendszám alapján a tulajdonoson követelhetik a bírságot.


Köszönöm a választ!

2014. máj. 2. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Azt nem értem, miért fontos egy ilyen kérdésnél az etnikai hovatartozás, de persze biztos jó okod van rá.


A videófelvétel erős bizonyíték, de az elkövető azonosítására alkalmasnak kell lennie. Az objektív felelősség köre a kisebb súlyú szabàlysértésekre terjed ki, a közúti veszélyeztetés esetén annak elkövetője, nem pedig a jármű üzembentartója lesz a terhelt! Ergo bizonyíthatónak kell lennie, ki vezette a másik járművet.

2014. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az etnikai hovatartozás amiatt a "véletlen egybeesés" miatt fontos, hogy érdekes módon épp az a közösség szokott kifordulni elém, akiket sose látsz oktatóautóban...


Egy záróvonalon előzés vagy az elsőbbség elmulasztása nem biztos, hogy eléri a veszélyeztetés szintjét, akkor szabálysértési feljelentéssel próbálkozok. Ha megvágják őket 30 ezerre, nyugodtabb szívvel cserélek gyakrabban fékbetétet miattuk. Köszönöm!

2014. máj. 2. 14:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy megéri-e, ha utána jól agyonvernek, ha kitudódik. Ilyen téren nem szívbajosak a cigányok, ha meg sokat szívózol felük, könnyen boxolóorrot csinálnak neked. Megéri?
2014. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs anonimitás és tanúvédelem? Ez esetben meggondolandó. Bár aki ilyen miatt erőszakot alkalmaz, szívesen részesíteném ijedtségből túllépett jogos önvédelemben.
2014. máj. 2. 20:28
 8/9 Napkiraly ***** válasza:

Fogalmatok nincs gyerekek. Keveritek a közigazgatási eljárást a szabálysértési eljárással és a büntetőeljárással. Akinek fogalma sincs ezekről,az inkább verekedjen az igazáért, jobban jár.

Az időbélyegződ nem érdekel senkit, helyből azt mondanám,hogy rosszul volt beállítva, átállítható,nem bizonyít semmit. A tanút ezért javaslom,alátámasztja a felvétel hitelességét.

A másik, közúti veszélyeztetésnél nincs objektív felelősség,viszont van hamis vád. Meg pár év bíróságra járkálás.

Szabálysértésnél meg,hát ott sincs objektív felelősség. A rendszámmal nem mész messzire,röhögve tagadnám meg a tanúvallomást. Az meg, hogy kifordulnak eléd,az nem közigazgatási eljárás. Az ugyanis a gyorshajtás,sárga/ piros lámpán,vasúti átjárón áthajtás,quadozás természetvédelmi területen és a leállósávban autókázás. Egyébként a KRESZ szerint az elsőbbség megsérthető,ha nem kényszeríted a másik felet hirtelen fékezésre vagy irányváltoztatásra.

Sok sikert!

2014. máj. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez a téma engem is érdekelne, mert tegnap a XVII. és XVIII. kerület között a "Homokiszőlők" buszmegállóban elromlott a Dél-Pesti Autóbuszgarázstól a XVII. kerület felé tartó 198-as BKK busz ajtaja, és le kellett szállni, megvárni a következőt. Várakozás közben egy vadbarom állat úgy előzött egy egész kocsisort, meg egy buszt, hogy a buszmegálló járdaszigetétől szinte centiméterekre suhant el kb. 100 km/h-val, úgy süvített, mint egy turbina. Ráadásul alig fért be az autójával, mert jöttek szemből. Fekete/sötétszürke színű alacsony legömbölyített karosszéríájú AUDI-ra emlékszek! Legalább 30-an voltunk azon a szűk, 1-1,5 méteres kicsi járdaszigeten, és kb. úgy szorongtunk ott, mint egy turistacsoport. (2014. szeptember 25., 15:40 körüli időben történt)


Ugyanezen a napon előtte, kb. 15:20 perc körüli időben egy régebbi típusú fekete autó (valószínűleg Wolkswagen Golf) szintén gyorsulási versenypályának használta a XVIII. kerületi Petőfi utcát a Petőfi út-Batthyányi Lajos utca, és a Wlassics Gyula utca között, ahonnan ráadásul nem messze van a Bókay Iskola, ráadásul ott van a Mocorgó Óvoda egyik tagóvodája is.


Jól meg is ijedtem mindkettőtől, de főleg a Homokiszőlők megállóban. Ott nem csak én, hanem több utas is megijedt! Jó lett volna, ha akkor nálam lett volna a 30x-os optikai zoomos videókamerám, és felvehettem volna vele mindkét vadbarom állatot, és azért megkérdeztem volna egy rendőrtől, hogy ez minek minősül, és lehet-e feljelentést tenni.

2014. szept. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!