Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van-e olyan életkor (Melyik...

Van-e olyan életkor (Melyik az az életkor? ), amikor már nem érdemes elkezdeni autót vezetni?

Figyelt kérdés

Nem a tanulást, hanem a sok évvel ezelőtt megszerzett, érvényes jogosítvánnyal - tehát az elsőre sikeres vizsga után hosszú kihagyással - gyalogosból autóssá válást.

Természetesen előtte mindenképpen oktató felügyelete melletti gyakorlással!


Arra gondolok, hogy X év felett már nem tud beidegződéssé válni, ami 20 éves kor körül még természetes, és akkor már kínszenvedés a koncentrálás, az óvatosság.



2014. máj. 10. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem 65 felett az ember már ne üljön autóba. Csökken a reakcióidő, a figyelem, és ha megnézed a legdurvább és legérdekesebb dolgokat az öregek csinálják, nem a fiatalok..

Nekem 17 évesen, egy 6 éves 5-ös BMW-vel volt hasonló trauma.. Vonatnál tilos jelzés, áll a sor. Előttem áll egy papi. Inkább kicsit messzebb álltam meg tőle, mert láttam hogy hátragurul, aztán előre.. Egyszercsak bevágja rükibe, és bele a kocsimba.. Dehát ő csak meg akart fordulni.. És még a vén faß kezdett el gizdulni. Nem sok hiányzott hogy ne vágjam szájba (csak azért nem mert idős volt), mert elkezdett nekem papolni a követési távolságról (álló sorban milyen követési távolság?? És direkt kb. 3 méterre álltam tőle, mert tudtam hogy lesz valami..), meg hogyha láttam hogy tolat miért nem tolattam én is, meg fényes nappal elvakította őt a tompított fényszóróm... Szóval 65-70 felett már nem autóban kell ülni.

2014. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%

Első vagyok:

Azt hogy mivel történt nem a vagizás miatt írtam le. Csak nehéz volt otthon elmagyarázni, hogy belémtolattak, és nem belementem valakibe, és már a második héten összetöröm a drága kocsit..

Nem akarta elismerni hogy ő volt a hibás, és kihívta a rendőröket a papi, konkrétan azt mondta hogy én mentem bele.. Aha, csak ott fityegett a szélvédő mögött a fedélzeti kamera!

És még ő akart feljelenteni engem a fentebb említett okok miatt, sőt azért is hogy én felvettem az ő autóját, és csalást akarok elkövetni a rendszámával..

Aztán a rendőrök elhajtották szerencsére, de úgy kellett megfenyegetni (mármint hogy milyen következményei lesznek ha nem adja oda a lapot) hogy átadja nekem a betétlapot.

Szóval itt nálam elásták magukat az idős sofőrök. Tudom hogy van aki egymillió meg félmillió balesetmentes kilométerem túl van, meg egyéb extrák, de akkor is elkezd remegni a lábam ha meglátok egyet a közelemben..

2014. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

"amikor már nem érdemes elkezdeni" ...bármit:


az a pont, ahol az illető már nem nyitott új ismeretek szerzésére, gyakorlatba ültetésére, továbbá jelen esetnél (vezetés), nem rendelkezik a megfelelő helyzetfelismerő és reagálási készséggel.

2014. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!