Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem használja szinte...

Miért nem használja szinte senki a visszapillantó tükröket vezetés közben?

Figyelt kérdés
Annak idején azt mondta a gépjárműoktatóm,hogy az a jó vezető aki többet néz a visszapillantó tükörbe mint előre. S most a sok éves vezetési tapasztalataim alapján igazolhatom az állítását. Ha mindíg tudom, hogy mi történik mellettem és mögöttem, nem érhet olyan meglepetés ami baleset lehetőségébe sodorhat.
2014. máj. 16. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy ha vizsga közben nem néz szinte sűrűn a visszapillantó tükörbe a vizsgázó akkor az bukta. És jó kérdés. Én is mindig nézegetem a tükröt. Városban szinte 10-15 másodpercenként odapillantok. Azon kívül ritkábban. És tényleg hasznos.
2014. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert hülyék. Sokan nem használják az indexet sem. Az agyukat még kevesebben.
2014. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt te honnan veszed, hogy szinte senki nem használja a visszapillantó tükröket??? Közvélemény kutatást tartottál, vagy hogy csinálod? Áruld már el!...
2014. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Beszrok ezeken a kamu álításokon. Honnan veszed ezeket? Szinte senki? Akkor minden kereszteződés tele lenne törött roncsokkal. Mindenki használja hidd el.
2014. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Baniple válasza:
54%
Akkor én jó vezető vagyok.:D Bár én csak robogózom, kocsit ritkán vezetek. Na szóval, a visszapillantót mindig bámulom, talán többet is mint kéne. De tényleg sokan nem használják, úgy veszem észre én is.
2014. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:

Valóban sokan ritkábban használják mint kellene. Napi szinten rengeteg panaszt olvasok itt a gyorshajtókról. Hogy tud valaki hirtelen mögéd teremni pályán, ha rendszeresen nézed a tükröket?


Igaz hogy ritka, de már láttam olyan autóst, aki a 2/a-ra behajtott tükrökkel ment fel! Az ilyen ember hogy indul el??

2014. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szelepke ***** válasza:

*mindig


Annál is inkább nézegetem a tükröket,nehogy zseka jöjjön mögöttem,mert általában nincs szerencsém velük,és kivillognak.

2014. máj. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerencsére az állítás nem igaz, a többség használja a tükröket. Én is elég sok veszélyforrást onnan látok meg, pl. tavasztól őszig a zöldre váltó làmpánál is érdemes megnézni, nincs-e kamikaze motoros a kocsid holtterében.
2014. máj. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Én mint motoros -nem kamikázé- tudom hogy sajnos többen de nem általánosíthatóan nem használják a visszapillantójukat.

Itt jegyzem meg, nem véletlen, hogy megengedi a kresz a motorosoknak a piros lámpánál való előre sorolást.

Én azt szoktam mondani a motoros társaimnak is hogy keresse a másik jármű tükrében a vezető arcát. Természetesen nappal. Kell -még ha csak egy pillanatra is- hogy tudjam hogy észre vett. Nem vagyok elfogult sem a motorosok sem az autósok felé. Mind két táborban vannak jó és rossz közlekedők. De az mindenképp érdekes hogy egy karácsonyfaként kivilágított 240 kilós motort nem vesz észre egy állítólag jogosítvánnyal rendelkező egyén. Akinek úgy tanították a vezetést: ha egy egér átszalad az úttesten neked azt is észre kell venned mint egy embert!?

Kérdezem én: Mit néz az ilyen a kormány mögött ülve?

Az a baj, hogy ebben az agyon modernizált világban sok mindent össze kapcsolnak a vezetéssel. Lehet telefonálni, dohányozni, enni, írni, olvasni, zenét hallgatni és hallgattatni -némelyek olyan erővel nyomatják mint ha fizetnének érte- társasági életet élni....

Nem hiszik el, hogy a jármű vezetés teljes embert, figyelmet és főleg éberséget kíván. Olyan ez mint ha otthon lenne -az autóba ülve- tenne-venne és közben mellékesen még autót is vezetne. Én is rutinos vezető vagyok, több mint 35 év gyakorlattal többféle jármű kategóriában, de amikor kormány mögé ülök nekem az a figyelmem középpontja. Mi több élvezem és megnyugtat hogy közlekedem.

2014. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!