Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőr kipakoltathatja...

A rendőr kipakoltathatja velem a cuccaim a kocsiból egy egyszerű "rutinellenőrzésnél"?

Figyelt kérdés

Megállítottak minket a rendőrök és kipakoltattál velem a csomagtartó, kesztyűtartó és egyéb rekeszek tartalmát. Még a pótkerékhez is benéztek. Utána kiüríttették velem a zsebeim, kipakoltatták a sporttáskám és még fél órán keresztül nézegették az autóm, hogy mibe tudnak belekötni.


A vége az lett, hogy semmiért nem tudtak megbüntetni, de láttam rajtuk, hogy nagyon idegesíti őket, hogy nem találtak semmit.


Nem vagyok sem kopasz, sem kigyúrt és még 5 kilós nyakláncom sincs...



2014. máj. 18. 13:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem meg pont a magyar rendőrökről van rossz tapasztalatom...

Velem is előfordult egyszer ilyen, budaörsi kulturálatlan, általános iskolát (sem) végzett rendőrök igazoltattak Törökbálinton. Mindent kipakoltattak, bár nem volt sok cucc, úgyhogy nem is ez volt a bajom, hanem az a stílus. Olyan kérdéseket tesznek fel, meg olyan pofátlan dolgokat szólnak be, hogy legszívesebben megütném... De ugye ezekkel nem lehet semmit csinálni. Meg nyilván azzal is megvádoltak, hogy nem voltam bekötve, 15 perccel azután, hogy már ott álltunk. Szerencsére ehhez nem ragaszkodtak, szóval nem lett belőle semmi.

Németországban, Ausztriában, Svájcban is nem egyszer megállítottak minket a rendőrök. Ugye arról híresek ezek az országok, hogy marha nagy a szigor. De ott nem az a stílus, hogy én, az általános iskolát végezz szerencsétlen most mekkora pozícióba kerültem, és azt csinálok, amit akarok... Kulturáltan beszéltek, nem k*csögösködtek direkt, pedig marha gyanúsak voltunk a borostás arcunkkal, telepakolt, kissé szakadt kocsival, kempingcuccokkal, meg minden egyébbel. Többen még mondták is, hogy mostanában sok itt a lopás, ezért ellenőriznek. De nem a szívatásra ment az egész.

És akkor ezzel szemben meg lehet nézni Magyarországot. A korrektség hiányzik a rendőrségből, és éppen ezért nem tiszteli őket senki.

2014. máj. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudhatod, miért ellenőriznek ennyire, lehet egy füles alapján keresnek valakit/valamit, és nincs pontos leírásuk de mondjuk a te kocsid sacc/kb beleillik, akkor nyilván átnéznek.

Majd megkérdezem ismerőstől, de arra is kötelezhet, hogy te magad csináld, mert ugye ez lehet akár trükk is a részedről, hogy jól lelövöd, amíg ő nyakig van a csomagtartóban, vagy elindítasz valami bombát, és elmegyek kávézni ürüggyel elsétálsz, ők meg felrobbannak. Plusz neked is érdeked az ottlét, hiszen ha a rendőr rosszindulatú, akkor meg elmész kávézni, és mire visszaérsz 10 kg heroint "találtak" a pótkerékben.

2014. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Majd megkérdezem ismerőstől, de arra is kötelezhet, hogy te magad csináld"


Márpedig nem csinálnám meg. Járjon el ellenem, ha ez szabálysértés, vállalom a következményeket, de nem csinálom meg - főleg ha nem elég udvariasan kérnek rá. A motort is szereljem ki ha azt találja ki? Menjünk szervízbe, ellenőrzött körülmények közé, ott legalább van tanú is.


"mert ugye ez lehet akár trükk is a részedről, hogy jól lelövöd, amíg ő nyakig van a csomagtartóban, vagy elindítasz valami bombát, és elmegyek kávézni ürüggyel elsétálsz, ők meg felrobbannak."


Természetesen ha igényt tartanak a jelenlétemre, ott maradok, mindenben együttműködöm velük. Csak épp tevőlegesen nem csinálok semmit. Ha ezért eljár ellenem, tegye. Ha a feleségem megy arra az öt hónapos kislányunkkal hátul a hordózóban, ő is szedje szét a fél kocsit?


"Plusz neked is érdeked az ottlét, hiszen ha a rendőr rosszindulatú, akkor meg elmész kávézni, és mire visszaérsz 10 kg heroint "találtak" a pótkerékben."


Ebben van némi igazság, bár drog ügyben úgyis kiderülne, hogy ártatlan vagyok, nincsenek ilyen kapcsolataim, "mezei" állampolgár vagyok, de valóban, jobb ott lenni, csak ad absurd írtam a kávézást.


De hangsúlyozom, ha emberi hangon megkér, hogy nyissam ki a csomagtartót, be szeretne nézni, megteszem, de ha elkezd lekezelő hangon, parancsolgatva ugráltatni, onnantól passzív leszek. És semmit nem is írok alá általában. Mivel 13 éve kamionos vagyok voltak már ügyeim. Volt, hogy a vámos a rakományból akart leszedetni velem. Én ugyan nem. Lehetővé teszem, hogy végrehajthassa az ellenőrzést, de én egy gyufaszálat sem rakok odébb.

2014. máj. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Ezen felesleges felhúznod magad, a rendőr ezt bármikor megteheti mindenféle indok nélkül.

Ha nincs titkolnivalód, akkor főleg felesleges izgulni.


28N

2014. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad a többi választ, akkor láthatod, hogy nem azért izgultam és voltam ideges, mert titkolni valóm volt hanem, mert egy elég fontos megbeszélésem lett volna, amiről elkéstem és így elbuktam egy jelentős összeget...
2014. máj. 21. 15:07
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért a partnered is megéri a pénzét, nem igaz, hogy ha odatelefonálsz neki, akkor nem tudtok egy másik időpontot. Az üzlet az neki is üzlet - lett volna.
2014. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
A rendőrt pont nem érdekli, hogy te hova sietsz, vagy mit bukhatsz, a munkáját végzi :)
2014. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Igen, végezze is. Csak ne úgy, hogy a szopatásra megy rá, ahogy ez a két bohóc tette!


A majdnem üzleti partneremmel pedig az volt a probléma, hogy nem az a türelmes és toleráns fajta...Többet pályáztunk erre az üzletre és én voltam a legesélyesebb, már csak meg kellett volna beszélnünk a részleteket személyesen. Csak ugye ez a személyes találkozó meghiúsult és mivel nem tartozik a toleráns emberek közé, így az egyik konkurensem lett a partnere. Hurrá!


Köszönöm mindenkinek a választ!

2014. máj. 22. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!