Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kezeljem az olyanokat...

Hogyan kezeljem az olyanokat akik dudálnak rám, mellém jönnek okoskodni és anyáznak, meg szidnak? A végén kiderül, hogy pont Ők a hülyék, és engem csesztetnek!

Figyelt kérdés

Az oktatóm mesélte, hogy sok állatfaj ül kocsiba ma, és készüljek fel, hogy jó párszor lefognak dudálni, és anyázni fognak.

De azt nem mondta, hogy Ezek szabálytalankodnak, én szabályos vagyok, és még mellém jönnek okoskodni!


Elismerem párszor volt, hogy benéztem 1 táblát, vagy rossz sávban álltam, vagy ilyesmi! De szerintem ilyet mindenki csinált már, még a profik is! De az esetek 90%ban pont jól kanyarodtam, nekem volt elsőbbségem, meg jó sávban álltam, és mégis ledudáltak, és mellém jöttek okoskodni!


Pár példa: Mentem egy vasúti átjáró után lévő kereszteződésben STOP tábla meg felfestve a vonal. Balra szerettem volna kanyarodni, és akkor nyílt fel a sorompó és nem tudtam ugye kifordulni. A mögöttem lévő már 10-15 mp után gurult egyre jobban rám. Gondoltam már hogy itt balhé lesz. Még elment pár autó, és nyomta a dudát rám!

Ilyenkor elkezdek ideges lenni, meg izgulok, és félek, hogy kiszállnak, és leverik az arcom(nem vagyok egy kemény agresszív verekedős gyerek, és nem sok esélyem lenne egy kigyúrt melák ellen!)

---

Második. Jobbkezes utcák, mentem nem is száguldozva 20-30 körül, balkézről nagy fékezés, majd kifordul mögém, utána a következő utcán STOP tábla, így megálltam, Mellém jön a gyerek, a szembe sávba, és ordít, hogy"te mi a f... csinálsz??? Jobb kéz szabály bameeeeg! blablabla. Én meg mondtam neki, hogy: "jobb kéz szabály igen, én jöttem jobbról!" még itt valamit ordibált, majd csikorogva elhajtott!

---

Másik esetekben voltak velem rokonok, akik mondták, hogy "Ne figyelj rá, nem baj, hadd menjen, hadd dudáljon!"


Be volt dugulva a kereszteződés és zöld lett, én voltam az első, de láttam, hogy nem fogunk tudni átmenni a kereszteződésen mert végig áll a sor. Mondja az unokatesóm, hogy "Menjél, menjél, ne tartsd fel őket!" Bemegykünk a keresztezősébe, és bele lógtunk a autó hátuljával, ekkor zöld lett keresztben, rám gurultak balról. (De Ők is arra akartak menni amerre én, szóval nem keresztbe akadályoztam őket) itt megjegyeztem, hogy "Ajjaj, balhé lesz!" ahogy kimondtam, már nyomta rám a dudát! Unokatesóm: "Jó, ne aggódj, hadd nyomja, nem tudunk hova menni!"

---

Átmentem a hév vonalán szintén dugó volt, én láttam, hogy még átfér a kocsim, nem marad as síneken a horog sem! Lámpa volt kereszteződés a sínek után! Én voltam a kb5. De a mögöttem lévő gyerek is átjött. Bele nézek a tükörbe, és látom, hogy csapkodja a kormányt, és rajta álla síneken! Mondom, "ezt elfogja kaszálni a hév!" Fel ment félig a járdára, mellém gurult, és anyázott valamit,mutogatott, meg minden, mondta unokatesóm:"Ne figyelj rá, hadd mondja a magáét!" Itt nem értettem, hogy most miért én voltam a f... mikor Ő ment rá a sínekre mikor látta hogy nem tud átjönni rendesen! Miért nekem anyázik mikor Ő a hülye akit majdnem elcsapott a hév? Nem bírom felfogni!

---

Ez egész frrss eset. Álltam a sorban, 3 sáv volt, előre volt jelezve táblával, hogy 2 sáv megy balra, és 1 egyenesen. De néztem is, mert 1 sáv volt balra nyíllal, külön járdaszegéllyel ami arra fele kanyarít, plusz balra nyíl felfestéssel. Mondta unokatesóm, hogy maradjak a középsőbe, az is balra kanyarodó. Oda gurulok, erre 1 balra nyilas lámpát látok külön sávval, és 2 teli zöldet. Mondtam is neki, hogy "Te, tuti, hogy kanyarodhatok innen balra?" "Igen, persze ki volt táblázva 2 balra 1 egyensen!" "jó, de itt telizöld van felettünk!" "Nem baj, a tábla mutatta!" mondom," rendben!" mégis csak neki van 15 év vezetési tapasztalata nekem meg nincs! :D

És zöld lett a lámpa, és a mögöttem lévő elkezdi rám nyomni a dudát(itt elgondolkoztam, hogy lehet nem kellett volna mégse ide állni) és mellém jön, és ordít, hogy "megállsz az út közepén bazmeeeg??!" Kikerül és elszelel,.

És elkezdtünk kanyarodni balra, és onnan láttam, hogy ott a 2 sáv kanyarodóra felfestve, tehát jó helyen kanyarodtam.


És erre megint csak fogtam a fejem, hogy jó helyen álltam, akkor ez mit okoskodott?

---

Most az ilyen esetekben mit tegyek? Mondtam a jobbkezes hülye gyereknek is, hogy "én jöttem jobbról" erre még jobban pampogott! Tehát nincs értelme az ilyeneknek bármit is mondani?

Mindenkit kérdeztem azt mondták, "semmit, nem figyelsz rá, és nem szólsz vissza!" De hát nyomják rám a dudát! "Hadd nyomják, mást úgy sem, tudnak!"


Ez mind nagyrészt Budapesten volt a belvárosi forgalmas több sávos dugós helyeken! Mondták már felkészítettek, hogy "Ha teheted ne menj be oda, az állatkert, ott sok barom van!"



Ha olyan izmos lennék mint a gyúrós kopasz keménykedős állatok, nem idegesíteném magam! Kiszállnék, nyugodtan aztán lerúgnám a tükröket, de kis vézna gyerek vagyok!


Valóban ne reagáljak az ilyenekre? Hadd dudáljanak, hadd mutogassanak, hadd anyázzanak, ne menjek bele a szócsatába? Tovább mennek, aztán kész, nyugodjak le? De úgy felidegesítem magam, mikor nyomják rám a dudát, és nem tudok mit csinálni!

20/f



2014. máj. 22. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem olvasom végig a kisregényed.


Hogyan kezeld: sehogy, ne foglalkozz velük.

2014. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok hülye van az tény és való. De ha sokan dudálnak rád, akkor valami nálad nem kerek.
2014. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Regény felénél meguntam.


Megtanultad a kereszt hogy legyen jogsit. Most tanulj meg közlekedni.


PL: Te szabályosan haladsz autóúton belső sávban 110el. Mögötted villog dudál egy barom. Biztos hogy barom ?


Nem! mert? Belső sávban indokolatlanul folyamosan haladni tilos. Nem akadályozzuk a gyorsabban haló járművet. Az előzést elő kell segíteni.


Tehát most tanulj meg közlekedni.


sok sikert és baleset mentes közeledést

2014. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

érdekes, csak pesten veztek nem is keveset és idejét sem tudom már mikor "dudáltak le" utoljára.


Lehet, hogy a sztori alapján úgy tűnhet igazad van de szvsz észre sem szoktad venni, hogy te vagy a bráner...

2014. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha biztosan mindent jól csinàltál, akkor szard le, mit ugatnak. Én is szóltam már be olyasmiért, amiben nem volt igazam, mások is néha benéznek ezt-azt.
2014. máj. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na erről van szó! El se olvassátok a sztoit, mert unalmas, és mert rám dudáltak, már biztos én vagyok a f...!


Ha le dudálom a rendőrséget aki szirénázva meg akar előzni akkor a rendőr volt a f...?


De ahhoz mit szóltok, hogy mellém jön a balkézről jövő gyerek jobbkezes utcánál, és pampog nekem, hogy "jobb kéz szabály!!" Én meg mondtam, hogy én jöttem jobbról, és tovább pampog... Csak Ő volt a f... nem?

2014. máj. 22. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Unokatesódra hallgass ,ha már mindig ott ül veled a kocsiban , mert jól mondja. Le kell *arni ,bár én az ilyeneknek csak mutatom a szám elé az ujjam hogy csit.


Ha meg elémvágna és kiszállna emberkedni ,akkor ott van néhány népnevelő eszköz a kocsiban amivel elintézem rövid úton a harci kedvét. Gondolom ehhez nincs kedved ,szóval oda se figyelj ezekre ne szólj vissza, menj nyugodtan tovább azzal a tudattal ,hogy neked volt igazad és ha csattantatok volna neked fizetne a biztosítója, miután a rendőr még ki is állít neki egy csekket.

2014. máj. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
menj ki a hegyekbe és szívj egy kis friss levegőt és relaxálj, az majd segít. Én is felidegesedtem mindig mikor beszóltak meg dudáltak, ma már észre sem veszem őket.
2014. jún. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!