Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Help! Ha a helyszíni bírságos...

Help! Ha a helyszíni bírságos zöld papíron, amit a csekk mellé adtak, az előéleti pontok, és a szabálysértés kódszáma nevű rublikák át vannak húzva, akkor nem kaptam pontot?

Figyelt kérdés
A büntetés összege egyébként a minimum volt, 5 000 forint, márpedig ebben a szabálysértésben elméletileg 30 000 lett volna. (Közlekedési szabs., elsőbbségeadás...) Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 16. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
nem lehet tudni, rá kellett volna kérdezni. Nekem volt, hogy nem mondott semmit, aláírtam kész ennyi. Aztán egy hét múlva jött a levél, hogy kaptam 3pontot, kérdeztem jogászt azt mondta szoktak ilyet csinálni.
2013. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neked jött levél, hogy kaptál pontot? Nekem nem, és még a gyorshajtásos határozatokban sem írják. Pedig elméletileg a közigbírságos gyorshajtásnál is jár a 4 pont. Nem értem, miért kell "titkolni" az információkat.
2013. febr. 16. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem gyorshajtásos csekk mellett is ott volt a 6ározat a pontokról
2013. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, nekem nem. Egyiken sem. Csak az, hogy harmincezer, plusz a szokásos bla bla bla... akkor most mivan?
2013. febr. 16. 18:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Az általad elkövetett szabs. - úgy veszem ki a szavaidból - minimum 30.000 -et "ért" volna. Szerintem egyszerűen más szabs.-ot írt rá, hogy ne kelljen ennyire megvágnia (pl. közl.-i szab.-ok kisebb fokú megsértése), ehhez meg nem jár pont. Én is gyakran csináltam ilyet (bár ezt meg is beszéltem az "ügyféllel").
2013. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, Stop táblánál nem álltam meg, enyhítő körülmény, hogy éjszaka volt, senki nem volt az úton! Hálás is voltam a kollégának, hogy csak 5 ezer! Még egy kérdés: ha a közigazgatási bírságos gyorshajtás volt, de megállítás nem volt, (tehát a járművezető személye nem derült ki), az üzembentartó nem kap büntetőpontot? Én így olvastam. Ez így van?


Előre is köszönöm a választ!

2013. febr. 17. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az elsőbbségadás elmulasztása fix 30eFt és 6 előéleti pont.

Valószínű más szabálysértést írt rá, amiért nem jár pont, és nem fixbírság.

A szabálysértés kódját, és a szabálysértő nemét ki kell húzni minden bírságon, mert nincs kód, pontos törvényi hivatkozást kell ráírni.

A zöld formanyomtatvány bal oldalán fent, ha ki tudod olvasni, akkor írja: Szabs. tv. 224.§ (1), KRESZ ??.§ (?)

2013. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!