Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabálysértési eljárás indult...

Szabálysértési eljárás indult ellenem. Mire számíthatok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Zebrán ütöttem el egy gyalogost, aki takarásból lpett ki elém, úgy, hogy egy másik gyalogos elindult ő pedig csak később indult el. Az ütközéstől ráfeküdt a motorháztetőre, majd onnan az aszfaltra. A kocsival a zebra közepén sikerült megállni. A kocsin két karcolás keletkezett, a gyalogosnak, mint később kiderült csak zúzódása lett amivel, egy hétig kell otthon pihengetnie(tehát nem nagyerejű ütközésről volt szó). A segítségnyújtást nem mulasztottam el, a rendőrséget, mentőt, helyszínelést megvártam, a felelősségemet elismertem.

Mire számíthatok? Gondolom kapok néhány pontot a jogosítványomra(közúti baleset okozása 6p, gyalogos elsőbbségének megadásának elmulasztása 4p) valamint gondolom pénzbírság is lesz. Ezenkívűl bírósági tárgyalás lehet? Mert nekem a helyszínelő azt mondta, hogy minden a gyalogos sérülésétől függ.


2014. jún. 4. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Számíthatsz vezetői engedély bevonásra.
2014. jún. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

zebrán gázolni a jog szerint főbenjáró, így feltehetően ugrik a jogsid (az a baj, hogy hivatkozhatsz itt hülye gyalogosra, senkit nem fog érdekelni)


és ez még hagyján, de a gyalogost fel fogják világosítani, hogy neki ebből komoly baja keletkezett, lelkileg is úgy megviselte, hogy azóta nem mer az utcára menni (és így tovább minden baromságot elő fognak hozni) és polgári peres ügyben milliós kártérítést is fizethetsz ... szóval annak örülj, ha csak a jogsi ugrik


(részvétem, én már ütöttem el embert)

2014. jún. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást. Egyébként a gyalogost ismerem.
2014. jún. 4. 09:19
 4/9 A kérdező kommentje:

Jogosítvány elvételt, mondjuk egyik rendőr sem emlegetett, a helyszínelő sem mondott ilyet. Egyik ismerősöm belvárosban, zebrán gázolt gyalogost, a szélvédő betört, motorháztető behorpadt, a néni egy hónapig feküdt korházban és tőle nem vették el a jogosítványt.

De mindegy is, én csak annak örülök, hogy a gyalogosnak nem lett súlyosabb sérülése, és hamar fel fog épülni.

2014. jún. 4. 09:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Éppen ezért tennék lámpát minden egyes zebrához...

Ha neki piros és úgy ment átt, akkor neked nincs felelősséged. Ha viszont neked és úgy ütötted el akkor egyértelmű.

Most járok vezetni, első vizsgámon azért buktam el, mert két retkes cigány azzal szórakozott hogy kilépett majd vissza. Közben vigyorogtak befelé az autóba.

Mikor odaértem kiugrottak, alig tudtam megállni....

Az ilyet el is kell ütni!

2014. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Golan Trevize ***** válasza:

Az aktuális KRESZ szerint úgy kell megközelíteni a zebrát, hogy akármi van, meg tudj állni. Akkor is, ha takarásból ugrik ki valaki.


Sanszos a jogsi elvétel, mert személyi sérüléssel járó balesetet okoztál, ezen felül még egy olyan 30-100 ezer forintos büntetésre tippelek, az "előéletedtől" függően.

2014. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerősnek ezért fél éves jogsimegvonás járt. De ez teljesen egyénfüggő, éppen milyen bugyi van az ügyintézőn. Korrupciót meg már meg sem említem...
2014. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Eddig semmilyen ügyem sem volt a rendőrséggel. Még csak parkolási bírságot sem kaptam.
2014. jún. 4. 11:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2016. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!