Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a mögöttem haladó nem...

Ha a mögöttem haladó nem tartja be a követési távolságot, nekem fékeznem kell és belém hajt minden esetben az ő hibája?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha pl. átrohan az úton egy sün (tehát kisállat, amiből nem lenne emberi baleset ha elütném) és én úgy döntök hirtelen,hogy nem kikerülöm, nem is hajtok át rajta, hanem beletaposok a fékbe. Ebben az esetben mi történik? Ha a mögöttem haladó azt mondja a kiérkező rendőröknek,hogy ő nem látott állatot és én biztos direkt fékeztem le? Hogy bizonyítsam,hogy a sün az úton volt?
2014. jún. 20. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Sehogy. Ő nem tartotta a követési távolságot, ezért ő a hibás.


Ez 99,9%-ban így történik.

2014. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Minden esetben, hiszen neki még a Te hirtelen fékezésed esetén is meg kell tudnia állni, ez van a KRESZ-ben. Úgy kell megválasztania a sebességét, és a követési távolságot, hogy meg tudjon állni, ha te hirtelen befékezel.
2014. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
76%

Ahogy az oktatóm mondta még anno:

"Mindig az a hülye akinek az orra törik." :D

2014. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Snapette ***** válasza:
87%
Minden esetben a hátul haladó hibája. A követési távolság azért fontos, mert valaki millió okból fékezhet hirtelen, amit a mögötte haladó nem észlelhet másképp, csak ha tartja a kötelező távolságot. Neked semmit nem kell bizonyítanod.
2014. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ráfutásos koccanásnál mindig a hátul jövő hibája, hacsak nem bírja bizonyítani az ellenkezőjét, például azt, hogy te rükvercben beletolattál.
2014. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekem volt ilyen balesetem.(csak sün nem volt)

Egyből elismerte a felelősségét.Nem neked kell bizonyítani.

Németországban állítólag keményen büntetnek, a követési távolság be nem tartásáért.Itt is kellene.Sok önmagát versenyzőnek képzelő barom beáll a másik seggébe, ha meg megtörténik a baleset, még ő háborodik fel, hogy méé fékezzté bameg!

2014. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Csak akkor nem ő a hibás ha valaki beléd tolja vagy ha te mész neki tolatva. Amúgy ő nem tartja be a követési távot. Ha nagyon zavar a tükörben akkor kicsit lépj a fékre hogy az autó minimálisan lassuljon de a féklámpa égjen. Egyből nem fog tolni.
2014. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

a sok lepontozónak meg üzenem hogy olvassák el a KRESZ-t

nekem is mondta az oktatóm hogy egyértelműen bennevan a megfelelő követési távolság tartása, így az a felelős aki beléd fut..

a fékező meg csak annyit mond hogy átszaladt előtte egy őz, te meg bizonyítsd be hogy nem, ennyi...

2014. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! a sün csak egy példa volt, egyébként napi szinten előfordul, hogy annyira közel jönnek hozzám, hogy már alig merek fékezni, nehogy koccanás legyen. nem tudom,hogy ez csak Szegeden divat-e, vagy máshol is, de nagyon bosszantó. sokszor még villognak is városon belül, két sávban! mintha autópályán lennénk, kész röhej. ráadásul mindig a megengedett max sebességgel megyek, vagy még fölötte is, úgyhogy nem totojázok. na mindegy, köszi a válaszokat, megnyugodtam!
2014. jún. 20. 15:13
 10/14 anonim ***** válasza:

" átrohan az úton egy sün ..."

Értem! 130-al mész (instant Need for Speed, real time-ben, egy random emberrel), a 60-as táblánál és pár pillanaton belül jelez a radardetektorod, amire te, hirtelen vészfékezel. A mögötted jövő autóvezető, hirtelen, melletted, az anyósülésen találja magát. Nem érted el az ügyvédedet, emiatt, itt kérdezed (szépen megfogalmazva), hogy ilyenkor ki a hibás?

Az iróniát félredobva: a követési távot, nem viccből, a dugóban araszoló autóvezetők hergelésére találták ki, hanem arra, hogy hirtelen is fékezhet az ember. Ilyenkor, a mögötted levő autós, nehogy belédrohanjon, hanem ő is, időben tudjon fékezni (ő sem robotzsaru, akinél, 'csaltak', hogy jobb legyen a reakcióideje).

2014. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!