Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lassan egy hónapja kaptak el...

Lassan egy hónapja kaptak el jogsi nélkül de még mindig nem kaptam róla semmit, ha azóta látott az eljáró rendőr motorral és szólt is nekem erről akkor abból még lehet valami?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan pár nap híján egy hónapja 2014 június 6-án összeütköztem egy autóval a házunk közvetlen környékén.

Megpróbálom nektek a legalaposabban elmesélni az egészet.


Na akkor az első felvonás (összesen 3 van):


Szóval haverom átjött mert mindig együtt szereltük a Simsonjainkat ha volt szabadidőnk. Na jó kalandra fel mert közben mindkét motor elkészült. Gondoltuk kint 30 fok meleg van délután 5 óra kihaltak az utcák az ég világon semmi rossz nem történhet. Na lényeg a lényeg vesztemre motort cseréltünk a haverommal (neki egy simson S51-ese van nekem egy Simson Star-om) Röviden annyit hogy az S51-es sokkal gyorsabb és pörgősebb mint a másik motor ami az enyém. Nos jólvan végülis ez arról szól hogy ilyenkor kipróbáljuk egymás masináját hogy mire képes de sajnos megtörtént a baj...

A dolgot tovább bonyolítja hogy lakópark övezetben lakunk és elméletben 25-tel lehetne menni az övezet határain bellül. Amire emlékszem az az hogy a haveromat már fél utcával megelőztem (írtam de hangsúlyozom hogy nála az én motorom nálam az övé volt) van a környékünkön egy játszótér és a keleti része televolt parkoló autókkal ami miatt nem láthattam hogy jön-e valaki balról. Mivel elsőbbség adás tábla már régóta nincs abban a kereszteződésben ezért elkezdtem balra kanyarodni a T elágazás belső ívén (sajnos 35 Km/órás sebességgel hármas sebességfokozatban) a gond csak ott volt hogy a kanyart betudtam volna venni ha nem jön egy kedves autós aki szintén elmondása szerint nem számított rám (mert gondolom nem látott ő se engem a parkoló autóktól).

Ha saccolhatok ő is úgy 30-35-tel mehetett de ő persze aztmondta a rendőrnek hogy szigorúan 25-tel.

Na lényeg a lényeg a motor bal oldalával nekimentem az ő lépcsőshátú Skodájának, megkarcoltam a lökhárítóját és letúrtam a rendszámtábláját tehát nem tettem olyan húdenagy kárt a kocsijában de a haverom motorjának az eleje sajnos teljesen tropa lett (azóta megszereltettük neki, az első villát teleszkópokkal meg az első kerék főtengelyével kikellett cserélni) úgy 15 ezer forintos kár keletkezett a motorban. Na pörögni kezdtek az események a haverom odasietett az én motorommal sztenderre vágta és a sajátjával közben olyan ügyesen elslisszolt gyalog hogy az ipse akinek nekimentem aztmondta a telefonba hogy egy Simson Starral adtam a kocsijának jóéjt puszit. Na mindegy mielőtt telefonált megpróbáltam sikertelenül beszélni az agyával hogy "nem hagyhatnánk ki ebből az egészből a rendőrséget" kérdeztem tőle, erre ő aztmondta "már egyszer ezt az utat megjártam egy másik motorossal de ott belőlem lett a bűnös..." na mind1 telefonált szirénázó rendőr veri fel a lakópihenő övezet csendjét. Addigra örömömre már a fél háztömb népe ott legyeskedett hogy "Úristen mitörtént itt.".

Na persze a rendőr ott kezdte mitörtént jó elmeséltük mindketten a maguk igazát (sajnos én elmondtam neki hogy kis ívben 35-tel kanyarodtam) na akkor jogosítványt és személyit kérné tőlem.

Hát mondtam neki egyik sincs nálam, mondom neki jogosítványom nincs a személyim meg otthon van mert gondoltam egy próbakör miatt egy utcányira minek kéne.

Na a rendőr kezdett bepöccenni de még rádobott egy lapáttal amit korábban írtam hogy közben a haverom eltolta a balesetes motort a helyszínről természetesen a rendőr pattogni kezdett hogy ha nem hozzák ide a motort akkor minden jelenlévőt megbüntetek stb...

Na nálam telefon se volt kábé volt nálam a lakáskulcs és ennyi. Közben már odaért a testvérem aki nagynehezen (20 perc alatt) visszahozatta haverommal a motort aki már addigra kész ideg volt mert neki sincs jogsija és épp Kresz vizsga előtt áll.

Na addig volt alkohol szondáztatás, én aznap meg amúgyse ittam korábban sem vagy ettem semmi szeszeset de akkor pénteken épp a pünkösd hétvége jött.

Nos az autós akinek nekimentem eléggé hebegett habogott amikor a szonda előkerült (Állítólag nagy alkoholista de részegen soha nem ül a volán mögé később megtudtam.) na remegve egy picikét belefújt a szondába és megjegyezte "Nekem már most van vasárnap!" (Gondolom a pünkösdre célzott evvel.). Na akkor megy tovább a káosz a rendőr foglalkozott egy nagyon keveset a kocsival de inkább a motor érdekelte. Szakértő szemekkel megjegyzi hogy ez a Simson bizony nem gyári mert a hengerfej egy 70/6-os tuning supermoto (70 cccm-es 6 segédkipufogós) persze őszerinte mert az a motor úgy gyári volt ahogy volt.

(Később tolómérővel megmértem a henger átmérője 3,8 cm)

Az első kereket életveszélyesnek találta mert szerinte a gyári főtengelyen 2 darab 17-es anyacsavarnak kéne lennie (holott csak 1 van rajta gyárilag) gondolom ezt azért mondta mert bevallottuk neki hogy együtt bütyköltük a motort a baleset előtt. Na körbeméricskélt a tologatós mérőjével és akkor arra került sor hogy elkérte a telefonszámomat az autónál és aztmondta hogy végeztünk elmehet mindenki miután elmondja összegző beszédét.

Na az összegzésben az hangzott el hogy a haveromnak kegyelmet ad ő úgy tolta oda a mi motorunkat tehát ő nem vezetett, a haverom motorján lévő "átalakításoktól" eltekint ő nem látott rajta semmi gyanúsat (Ha gyári akkor ugyan hogy lenne az...) na mondta szerencsémre a haverom motorján volt friss biztosítás úgyhogy a biztosító majd fizetni fog a kedves autósnak.

Na jó szépen elment mindenki haza a dolgára.


Második felvonás:


Lassan úgy 2 hét telt el a baleset óta javítgatjuk a karambolos motort (Iszonyat sokat rohangáltam miatta biciklivel az 5 Km-re lévő motorboltba be a városba.).

Na jó a motor beindult úgy 2 nap ádáz szerelés után de gondolom a sok lendkerék lehuzigálás meg visszarakás meghozta hatását mert a főtengelyék eltört...

Na a lényeg az hogy már elegem volt a rohangálásból a bolt lassan bezár na akkor elrohanok motorral az alkatrészért. Jó vezettem szépen óvatosan de eközben két járőrrel is találkoztam útközben na fogtam magam leszálltam a motorról mondom akkor folytatom gyalog az utat a motorboltig na megvan az alkatrész hazamotorozok, a karambolos motor azóta köszöni jólvan.


Harmadik felvonás:


Na az eset óta eltelt majdnem 4 hét a haverokkal együtt biciklizünk 5-ten a este 11 körül a sötét utcákon persze szigorúan világítás nélkül (nekem volt dinamós csak szolidalitásból nem volt felkapcsolva mert ugye mellékutca stb...) na de szemből nem átlagos autó jött az éjszaka sötétjében hanem egy sün.

Na kiszól az úr "Álljanak meg!" folytatja "Na pattanjanak le a biciklikről tolják őket hazáig". Oké eddig ez még semmi de most jön a csattanó mert az autó anyós ülésén ugyanaz a rendőr ült aki 4 héttel korábban eljárt ellenem.

Na ki is szól az autóból a nevemen szólítva.

Elkezdi "Láttalak a városban múltkor a baleset után holott világosan megmondtam hogy hol szabad motorozni... Ha még egyszer meglátlak akkor már *****komoly leszek.".

Jó próbálok mentegetőzni hogy a városban én csak toltam a motort stb meg azóta anya zárat vett rá (ami igaz is) úgyhogy garantálom hogy engem már nem fog motorozni látni a közeljövőben. "Na de én akkor is láttalak motorral." mondta. Megismételtem neki hogy nem fog többet előfordulni na elhajtottak...


________________________________

Kérdéseim eme hősköltemény után:

________________________________


-Ha született az ügyemről korábban jegyzőkönyv akkor azt nekem a baleset napján miért nem kellett aláírni?

(Az autóstól se kért semmiféle szignót.)

-Vajon miért én voltam a főgonosz?

(Oké nincs jogosítványom csúnya dolog de akkoris oké én voltam a hülye a kanyarodással de akkor a kedves autós a 30 fokban a lehúzott szélvédővel miért nem halott meg minket hogy jövünk (főleg az én simsonomat...)?)

-Hivatkozhatok-e arra hogy lakópark övezetben az elsőbbség az enyém volt mert egyik oldalon se volt elsőbbségadásra kötelező tábla nekem az autós balról jött neki én meg jobbról (elvileg neki kellett volna nekem elsőbbséget adni)

-Számíthatok-e arra hogy mivel 10 Km/h-val gyorsabban mentem a motorral mint a megengedett hogy ezt hozzáfogják csapni ezt a szabálysértési bírságomhoz?

-Vajon ivott-e az autós ha félve fújt a szondába és megjegyezte hogy neki már most vasárnap van?

(Aznap őt behívták, engem nem.)

-A később történteket (újabb jogsi nélküli motorozás de a rendőr nem járt el csak látta hogy én vagyok az és továbbhajtott) felhozhatja-e majd a rendőr akkor amikor majd a rendőrségen engem meghallgatnak erről az egészről? (Lesz-e ennek is következménye?)

-Mekkora pénzbírságra számítsak (annyi biztos hogy a jogsi nélküli egyszeri motorozás 90 ezerbe fog fájni)?

(A rendőr még a helyszínen megjegyezte hogy "A bírságod nem lesz kutya****a.")

-Mennyi időre leszek eltiltva attól hogy jogosítványt szerezzek?

(Mert pénzem az van rá csak most érettségi után szerettem volna letenni. Persze ha nem jött volna közbe a baleset.)

-Fellebezhetek-e majd az eltiltás csökkentéséért?

(Vajon számítani fog az hogy a rendőr látott újbol motorozni?)

-Oké lassan eltelt egy hónap de olyan mintha nem történne semmi sem, akkor most lesz-e ebből valami?

-A helyszinen készültek képek (Amin lehet látszik az a motor ami nem karambolozott.) róla majd kell külön mesét mondanom?

-Amik készültek képek azokon kilesznek takarva az arcok?

-Van a rendőrség honlapján egy olyan funkció hogy betekinthetnék az eljárásba de még nincs birtokomban ügyiratszám, ez a kisebb baj a nagyobb az hogy rendszámot is kér, mivel a simsonnak nincs ezért mit tegyek majd?

-Most akkor engem elkönyveltek így harmadjára valami közveszélyes elemnek?

Mert annyi biztos hogy elég jellegzetesen öltözködök (terepgatya, hungarista pólóval vaskeresz nyaklánccal dögcédulával)

(legalábbis ez az egy rendőr)


19/F

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Már azt is ha pusztán elolvastad!



2014. jún. 24. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs jogosítványod, akkor tök mindegy kinek volt elsőbbsége, te vagy a szabálytalan, így minden felelősség a tiéd.

Eltiltás akár 2 év is lehet, de ez szélsőséges esetben, bár te elég sokat hibáztál.

Egy ilyen ügy lefolyása több hónap.

Esetleg betelefonálhatsz hogy hogy áll az ügyed, online nem tudod megnézni.

Ha megint meglát motoron a rendőr, akkor az súlyosbító körülmény, plusz pénzbírság és eltiltás, de több mint elsőre mert visszaeső vagy.

Nem lett volna egyszerűbb várni míg meglesz a jogsid?

2014. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ugye nem gondolod, hogy ezt bárki el fogja olvasni? Ez nem ingyenes jogi tanácsadó oldal!


Jogsi nélkül még szabályosan SEM lehet vezetni, így a kutyát nem érdekli, hibás voltál-e, vagy sem.

2014. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

-A helyszínelő csak felveszi a helyszínt, nem ír jegyzőkönyvet. Határozatot pedig majd a szabálysertési előadó fog írni. Nagy eséllyel be se fog hívni, csak kiküldi postán a csekkel együtt!


-Azért te voltál a főgonosz, mert engedély nélkül, ráadásul szabálytalanul kanyarodtál, nem volt nálad egy darab igazolvány sem, megváltoztattátok a helyszínt, stb...


-Hivatkozhatsz a jobbkézre, de nam fog senkit meghatni.


-A gyorshajtást nem fogják hozzácsapni, mert nincs rá bizonyíték.


-Ha ivott is az autós, semmi közöd hozzá, az előadó meg úgyis megkapja az eredményeket.


-A később történteket se fogja senki felemlegetni, mert kicsi az esély a meghallgatásra. Ha meg bíróságra viszed, akkor régen rossz.


-A 90 ezer az esélyes, majd kérsz részletfizetést.


-Nem leszel eltiltva.


-Fellebbezhetsz.


-Az eljárási idő 30 nap, amit meg lehet hosszabbítani, majd jön a papír...


-Nem kell külön mese.


-Nem lesznek kitakarva az arcok, miért is kellene, nem teszik ki a Blikkbe!


-A kozigbirsag.police.hu oldal csak a közigazgatási eljárásokra vonatkozik.


-Nem könyveltek el közveszélyesnek, de az a rendőr ha meglát motoron mindig meg fog állítani!

:D

2014. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hatalmas köszönet a pontokba szedett válaszokért Harkonnen!


Jó tudni hogy van olyan ember aki ennyire jártas ezekben az ügyekben!

A válaszaid nagyját megfogadom de van pár amit nemnagyon tudok elképzelni hogy így fog lenni.

-Azt mondod hogy attól hogy jogosítványt szerezzek nem leszek eltiltva. De nekem eddig még nem volt semmiféle jogosítványom és úgy olvastam a baleset előtt (hogy tisztában legyek avval körülbelül mire számítsak) hogy a pénzbírság mellé eltiltást adnak jutalomfalatka ként.

Lehetséges az hogy ebben az esetben a jogsit megcsinálhatom de max nem állítják ki addig amíg tart az eltiltás?

-Részletet azt nem fogok fizetni, már előre eldöntöttem hogy inkább pár hét közmunkával fogom kiváltani a bírság összegét (elvégre így érettségi után iszonyat sok szabadidőm lesz rá és már fizettem eleget korábban és még a mai napig is az állambácsinak a két motor szervizelésével pontosabban az ÁFÁ-val...) nos evvel kapcsolatban az igaz hogy kell csinálni orvosi alkalmasságit mielőtt belekezdek az ipari mértékű utcaseprésbe?

-Amikor a rendőr faggatott a helyszínen sajnos magam ellen vallottam és konkrétan ezt mondtam neki "35-tel kis ívben vettem be a kanyart" megis kért arra hogy a motort tolva mutassam meg neki az egészet.


Többségében legyen is így ahogy mondod :D

2014. jún. 24. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:

-Ha született az ügyemről korábban jegyzőkönyv akkor azt nekem a baleset napján miért nem kellett aláírni?

(Az autóstól se kért semmiféle szignót.)


Alá kellett volna írnotok egy papírt miután meghallgatott titeket. A saját vallomásodat írod alá ilyen esetekben. Ha ez elmaradt, az nem normális.



-Vajon miért én voltam a főgonosz?

(Oké nincs jogosítványom csúnya dolog de akkoris oké én voltam a hülye a kanyarodással de akkor a kedves autós a 30 fokban a lehúzott szélvédővel miért nem halott meg minket hogy jövünk (főleg az én simsonomat...)?)


Mert balra kis ívben kanyarodtál. Az elsőbbséged csak a kanyarodási szabályok megtartása mellett áll fenn. Gondolj bele, ha ő jobbra kis ívbe akart volna menni (talán akart is), akkor nem kell neki jobbról érkezőknek elsőbbséget adnia, hanem egyszerre elhaladtok egymás mellett. Viszont, mivel te levágtad a kanyart, ez már nem lehetséges.


Ezen felül jogosítvány nélkül mentél ami nem jó.



-Hivatkozhatok-e arra hogy lakópark övezetben az elsőbbség az enyém volt mert egyik oldalon se volt elsőbbségadásra kötelező tábla nekem az autós balról jött neki én meg jobbról (elvileg neki kellett volna nekem elsőbbséget adni)


Nem, mert szabálytalanul kanyarodtál, ilyen esetben, ha ő próbált is jobbról elsőbbséget adni, nem volt rá lehetősége.



-Számíthatok-e arra hogy mivel 10 Km/h-val gyorsabban mentem a motorral mint a megengedett hogy ezt hozzáfogják csapni ezt a szabálysértési bírságomhoz?


Bevallottad, hogy gyorsabban mentél? Ha nem, akkor ezt nem nagyon bizonyítják rád.



-Vajon ivott-e az autós ha félve fújt a szondába és megjegyezte hogy neki már most vasárnap van?

(Aznap őt behívták, engem nem.)


Nem ivott, vagy legalábbis a szonda nem mutatta ki; ellenkező esetben a rendőr intézkedett volna.



-A később történteket (újabb jogsi nélküli motorozás de a rendőr nem járt el csak látta hogy én vagyok az és továbbhajtott) felhozhatja-e majd a rendőr akkor amikor majd a rendőrségen engem meghallgatnak erről az egészről? (Lesz-e ennek is következménye?)


Nem, az külön ügy lenne. Nagy szerencséd volt, hogy ilyen rendes rendőrt fogtál ki; ha szemétkedni akarna, már a haverodat is megbüntette volna (olyan személynek adta át a volánt, aki vezetésre jogilag alkalmatlan).



-Mekkora pénzbírságra számítsak (annyi biztos hogy a jogsi nélküli egyszeri motorozás 90 ezerbe fog fájni)?

(A rendőr még a helyszínen megjegyezte hogy "A bírságod nem lesz kutya****a.")


Nagy lesz. Fizetheted a saját szabálysértéseidet és az eljárás költségét is (pl. hogy rendőrt kijött).



-Mennyi időre leszek eltiltva attól hogy jogosítványt szerezzek?

(Mert pénzem az van rá csak most érettségi után szerettem volna letenni. Persze ha nem jött volna közbe a baleset.)


Passz. Egy év körülire számíthatsz. Nem mindegy viszont, hogy ez kategória szerinti, vagy általános eltiltás lesz.



-Fellebezhetek-e majd az eltiltás csökkentéséért?

(Vajon számítani fog az hogy a rendőr látott újbol motorozni?)


Igen, fellebbezési lehetőség majdnem minden eljárás után adódik. Az eredmény viszont nem biztos, hogy számodra jó lesz.



-Oké lassan eltelt egy hónap de olyan mintha nem történne semmi sem, akkor most lesz-e ebből valami?


Lesz. 6 hónapja van a hatóságnak a baleset rendezésére, de ezt még meg is hosszabbíthatja egy hónappal, ha szükséges.



-A helyszinen készültek képek (Amin lehet látszik az a motor ami nem karambolozott.) róla majd kell külön mesét mondanom?


A karambolos motorról is készült kép? Ez esetben a jegyzőkönyv alapján majd tudják melyikkel mi a helyzet. Persze lehet, hogy beidéznek egy meghallgatásra ez ügyben.



-Amik készültek képek azokon kilesznek takarva az arcok?


Nem, de ezek nem is lesznek nyilvánosak.



-Van a rendőrség honlapján egy olyan funkció hogy betekinthetnék az eljárásba de még nincs birtokomban ügyiratszám, ez a kisebb baj a nagyobb az hogy rendszámot is kér, mivel a simsonnak nincs ezért mit tegyek majd?


Írj egy emailt a honlap karbantartójának és kérdezd meg ilyen esetben hogyan használható a funkció.



-Most akkor engem elkönyveltek így harmadjára valami közveszélyes elemnek?


Ahogy fent már írtam: rohadt nagy szerencséd van, hogy ilyen rendőrt fogtál ki. Ő most már biztos gondolja, hogy bajkeverő vagy (és igaza is van, mert nagy ívben teszel a törvényre), de ezt nem fogja feltétlenül mindenkivel megosztani.

2014. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt megírnád, hogy a rendőrség honlapján merre van ez a funkció?
2014. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na megjött a papír.

110000 a bírság (a gyorshajtás miatt kaptam halmazatit).

Ez úgy 132 óra közmunka lesz ha jól számolom.

Eltiltás az általános 5 hónapos eltiltás.

A papír szerint az autós szabályosan közlekedett és 40000 Ft kár keletkezett a kocsiban.

A motorban említettem 15000.


Válaszaitokat még egyszer nagyon szépen köszönöm!


-Szerintetek belevághatok eltiltás alatt egy kresz tanfolyamba?

(Azt sejtem forgalmira nem mehetnék de egyáltalán nekivághatok vagy szóba se állnának velem az autós sulik az eltiltàs alatt? Az elsősegélyt azt gondolom megcsinálhatom, meg most hogy intézem a közmunkát avval az orvosi alkalmasságit is letudom.)

2014. jún. 28. 02:44
 8/8 Bajer ***** válasza:
A fantasztikus hozzáállásodat látva az a tanácsom, hogy max. kecskét vezess, gépjárművet de még bringát se soha. A közbiztonság érdekében szeretném ha így lenne. Szerinted a törvények arra valók, hogy megszegjük őket?
2015. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!