Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy biciklis balesetről lenne...

Egy biciklis balesetről lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Én voltam az autós. Balra készültem kanyarodni szemből pedig jött egy biciklis én nem láttam őt ezért elkezdtem bekanyarodni, mire megláttam,hogy ott jön velem szembe már késő volt én megálltam utána egy fél-1 másodpercel nekemjött. Ő ráesett a motorháztetőre de csak azzal a sebességgel amivel ő jött mert én már álltam addigra(30-as övezet). Egyből kiszálltam kérdeztem jólvan-e próbáltam neki segíteni de mire kiszálltam az autóból ő már lábra állt ijedtségen kívül nem volt baja telefonszámot cseréltünk és távoztunk mind a ketten, ő a biciklijén ment. Később telefontáltak is,hogy tudunk-e találkozni én mondtam persze éppen indultam is hozzájuk. Találkoztunk elmondta,megmutatta mi a baja a bringának mondtam neki hogy kérnék 1-2 napot hátha olcsóbban el tudom intézni mint amennyiért ő boltban megveszi. Ez nappal történt viszont nem volt a bringán lámpa sem semmilyen fényvisszaverő vagy egyéb láthatósági mellény sem tehát semmi ami láthatóvá tette volna. Az érdekelne,hogy köteles vagyok-e új alaktrészeket venni a bringájába vagy ha én nem rossz csak használt alkatrészt veleteszek neki teljesen megbízhatóan használhatóra megcsinálom akkor az is megfelel? A bringásnak semmi baja nem lett nemis hívtunk rendőrt délutánra sem lett baja én ott egyből elismertem hogy hibáztam nem ezzel van a gond, kérem aki csak a bringás vs autós ellentétét szeretné itt kiálni ne tegye fölösleges énis bringás voltam előbb mint autós ütöttek már el tudom milyen. A rendes válaszokat előre is köszönöm.

2014. jún. 26. 21:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%

Elvileg ilyenkor a baleset előtti állapotúra vagy csak köteles visszaállítani a biciklijét, nehogymár te újítsad fel neki.


De ha nincs az esetről papír vagy fénykép akkor hagynám a fenébe, ha nem tudja bizonyítani akkor megszívta.

2014. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy a kérdező nem olyan ember, mint te vagy, első.
2014. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Kérdező amúgy kb mennyi pénzről beszélünk?
2014. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Akkor még 20.000-et mondott illetve hogy csak a kerék 10.000 de mondtam hogy lefényképezném és megmutatnám valakinek akit én ismerek hogy ért hozzá. Mióta kiírtam a kérdést megírta az emailt amiben a szerelő azt mondta hogy 16ért csinálja meg az egész bringát számlával olcsóbban számla nélkül
2014. jún. 26. 22:17
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik a dolog hogy nem engedünk el valakit csak úgy. Ha nem történt személyi sérülés akkor kitöltök egy baleseti bejelentőt s egyik példányát megtartom majd bemutatom a biztosítómnak. Akkor is ha egy kerékpárossal baleseteztem. Ő meg bemutatja a kerékpárját s a biztosító kifizeti a kárát. Ezt nem tetted meg így marad az egyezkedés de gyanítom ez a végén úgyis vitába torkollik majd. Amúgy is jobban jártál volna ha kitöltesz egy papírt mert mi van ha mégis megsérült s meghal? Mellény meg lakott területen belül nem kötelező a lámpa s a macskaszem nappal nem sokat ért volna. Ha nem veszel észre egy szemből jövő biciklist nappal akkor azon nem hinném hogy a lámpa segít.
2014. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Pár nap el fog telni mire a bringa kész lesz akkor írunk egy papírt tanústul,hogy közös megegyezéssel ezzel lezártuk a dolgot. Azért nem vettem észre mert olyan színű ruhába volt mint mögötte a panelház ha lett volna egy világító lámpa aminek a kresz szerint nappal is látszódnia kell akkor észreveszem mert világít erre való. Volt ott egy alak aki ahogy csak tudott üvöltött őt egy idő után a biciklis elküldte lényegében a pokolba hogy jól van nem lett baja csak megijedt nekem eszembe se jutott papírt írni róla de ha akart volna megcsinálom sőt azt se mondtam egy szóval se hogy ne hívjon rendőrt az ő döntése volt az egész. Tudom hogy a mellény nem kötelező ahogy a bukósisak sem de egyik sem ártott volna. Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 26. 22:53
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Olyan színű ruhába volt mint mögötte a panelház és ezért nem vetted észre? :D Ez most komoly? Ha igen, sürgősen égesd el a jogsidat. Mert ez nagyon durva. Este meg majd a zebrán átmenő embert nem veszed észre, ha fekete-fehér csíkos ruha lesz rajta.. Nekem van ilyen pólóm, akkor engem nem vennél észre és elütnél.


Egyébként olyan alkatrészeket vegyél, amilyen volt neki. Ha ő újonnan vette, akkor jóhogy nem elégszik meg a használt vacakkal. 16 ezer ft meg sztem teljesen reális ár, így, hogy végül is durva figyelmetlenség miatt egyszerűen elé fordultál. Merthogy azért nem vetted észre, mivel olyan színű ruhában volt mint a panelház.. Még ilyet!

2014. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Miért mi másért ne vennél észre valakit mint ha olyan mint a környezete? A gyalogosnak a zebránál fényvissaverős táblája van ha nincs tábla a zebra sem igazi zebra és egyébkéntis ha a földön gurulsz át olyan ruhába akkor lehet. Egyébként nem mindegy hogy mikor vette újonnan amit ugye te nem tudhatsz arra pedig megkérlek hogy te onnan ahol vagy ne mond meg hogy mi történt.
2014. jún. 26. 23:13
 9/30 anonim ***** válasza:

Csak a pontosság kedvéért: milyenek voltak a fényviszonyok? Hol jött pontosan szembe? Kb. milyen gyorsan jöhetett? Lehetséges-e, hogy takarta őt valami, vagy rendesen, az úttesten jött? Gyakori hiba, hogy az úttest melletti elzárt kerékpárúton haladó kerékpárosoknak nem adják meg az elsőbbséget. Ezek mentén a kérdések mentén tudod árnyalni a helyzeted, bár ha igaz a sztori, nem mentség, hogy beleolvadt a környezetébe, neked kellett volna figyelmesebbnek lenned. Ha komolyabb sérülést szerzett volna, téged kaszálnak el, nem őt.


Máskor figyelmesebben!

2014. jún. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Beviz Elek ***** válasza:
88%

#1

Fordulj fel. Remélem a környezeted megtudja hogy egy patkány vagy és elzavarnak az országból!



A kérdésre pedig: elütötted, mindenki jól van, nem hurcolnak meg téged, tanultál belőle.

Ha ez velem történt volna meg, nem variálgatnék 4-5-6 ezer ft spórlás érdekében. Odaadnám a 20-ast ha annyit kér, elnézést kérnék tőle 100-adjára, hazamennék és szusszannék hogy megúsztam, jól van a bicajos, nem kell a kórházba menni elnézést kérni és a bíróságra sem kell szaladgálni.


Lehetett volna rosszabb is.

2014. jún. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!