Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy biciklis balesetről lenne...

Egy biciklis balesetről lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Én voltam az autós. Balra készültem kanyarodni szemből pedig jött egy biciklis én nem láttam őt ezért elkezdtem bekanyarodni, mire megláttam,hogy ott jön velem szembe már késő volt én megálltam utána egy fél-1 másodpercel nekemjött. Ő ráesett a motorháztetőre de csak azzal a sebességgel amivel ő jött mert én már álltam addigra(30-as övezet). Egyből kiszálltam kérdeztem jólvan-e próbáltam neki segíteni de mire kiszálltam az autóból ő már lábra állt ijedtségen kívül nem volt baja telefonszámot cseréltünk és távoztunk mind a ketten, ő a biciklijén ment. Később telefontáltak is,hogy tudunk-e találkozni én mondtam persze éppen indultam is hozzájuk. Találkoztunk elmondta,megmutatta mi a baja a bringának mondtam neki hogy kérnék 1-2 napot hátha olcsóbban el tudom intézni mint amennyiért ő boltban megveszi. Ez nappal történt viszont nem volt a bringán lámpa sem semmilyen fényvisszaverő vagy egyéb láthatósági mellény sem tehát semmi ami láthatóvá tette volna. Az érdekelne,hogy köteles vagyok-e új alaktrészeket venni a bringájába vagy ha én nem rossz csak használt alkatrészt veleteszek neki teljesen megbízhatóan használhatóra megcsinálom akkor az is megfelel? A bringásnak semmi baja nem lett nemis hívtunk rendőrt délutánra sem lett baja én ott egyből elismertem hogy hibáztam nem ezzel van a gond, kérem aki csak a bringás vs autós ellentétét szeretné itt kiálni ne tegye fölösleges énis bringás voltam előbb mint autós ütöttek már el tudom milyen. A rendes válaszokat előre is köszönöm.

2014. jún. 26. 21:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
40%

Biztos, hogy te voltál a hibás?

Pont azért, mert ha nem volt kivilágítva és nem láthattad, akkor nem biztos, hogy tiéd a felelősség. Hiszen te betartottad a KRESZt, ugye??


Én speciel ki nem állhatom az ilyen suttyó bringásokat. Tekerek, látom szemből, hogy jön valaki akinek van lámpája, ráadásul még az autók is vakítanak, a szomszédos úton. Egyszercsak egy kivilágítatlan kamikáze jelenik meg a másik biciklis mögül kihajtva. Majdnem neki megyek.


Lehet, hogy célszerű lett volna rendőrt hívni, mert nem biztos, hogy te vagy a hibás, hiszen ő nem tartotta be a kresz-t.

2014. jún. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%
#11 olvasd már át újra a történetet, mielőtt szabadjára engeded magad.
2014. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Hibáztál, elismerted, úriember módra viselkedtél, most már sztem ne hagyd abba. Ha a saját autódon elromlik valami, akkor sóherkodhatsz, de más járművével nem illik.


Csak a viszonyítás kedvéért: Nekem egy hasonló esetben hívtak mentőt, 8 napon belül gyógyuló, semmi komoly, de az autós 40000 Ft pénzbírságot és 3 hónap vezetéstől való eltiltást kapott. Ha a bringás ennél kevesebbet kér, sztem köszönd meg az őrangyalának, és csengesd ki.

2014. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, visszamentünk megnézni másnao,hogy hogy is volt pontosan 30-as övezet volt én pedig lassan kanyarodtam be elé mert amúgy parkolót kerestem hely lett volna még ha nem ijed meg ki tud kerülni illetve ahogy az a hely kinézett ő nem figyelte hogy indexelek és elindulok befelé az utcába ahonnan ha kijön egy autó neki jobbkéz szabály szerint elsőbbséget kellett volna adnia de nem láthatta az utat onnan ahogy jött így ha onnan jön valaki tuti annak is nekimegy végül elvitte szervízbe ott megmondták mennyibe fog kerülni neki annyiért megcsináltatom magával bringással nem beszéltem azóta csak a barátjával ő intézte a dolgot.
2014. jún. 27. 13:07
 15/30 anonim ***** válasza:
44%

szondiaprodja nevű felhasználó válasza:

Okoska, elolvastam az egészet.

De nagyon úgy tűnik, hogy a bringás nem tartotta be a KRESZt. Elsőbbség meg nem adása, világítás hiánya, ki tudja, hogy a fék működött-e rendesen.

Pont ezért kellett volna helyszínelést kérni.

Rengeteg a hülye biciklis. Szinte minden nap biciklizem és vezetek is és azt tapasztalom, hogy mennek mint hülyegyerek a kukoricásban. KRESZt vagy nem ismerik vagy nem tartják be. Láttam már olyan balesetet ahol azért nem tudott megállni a bringás, mert nem működött rendesen a fékje, ráadásul a járdán száguldozott ami szintén szabálysértés. Szóval nem kell bemutatni az ilyeneket.


Persze nem ismert minden körülmény. DE, ha a biciklis nem tartotta be a közúti szabályokat, azért nehogy már az autós legyen a hibás, mégha ő úgy is gondolja, mert lehet, hogy téved vagy csak túlságosan lelkiismeretes és sajánálja a bringást. Én is sajnálnám, de az ő hülyesége miatt tuti nem fizetnék.

És még valami ütöttek már el, hátulról belém jöttek, szóval tudom milyen szar. A biztosító állta a javítás költségeit, igaz 3 hónapos bicikli volt.

2014. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
53%
Én alapjáraton azt hittem, hogy ugyanazon az úton haladnak, ellentétes irányból közelítve, amiről a kérdező nagy ívben le akart kanyarodni.
2014. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
53%
Így viszont, ha nem adta meg az elsőbbséget, egy forintot nem adnék neki. Most a lámpa az más kérdés, nappal, világosban mutass valakit, aki használja és látszik is, hogy világít.
2014. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
48%

ma 15:59

Egy egyszerű kérdés. Ha nem látsz valakit, mert nem látható, akkor hogyan adod meg neki az elsőbbséget?

2014. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
53%
De miért nem volt látható nappal?
2014. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ebből az jött le, hogy a biciklis nem a látási viszonyoknak megfelelő sebességgel érkezett. Hálás lehet neked, ha felújítod a járgányát.
2014. jún. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!