Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha ennyien használják a...

Ha ennyien használják a leállósávot dugó ellen akkor nekek is szabad? C

Figyelt kérdés

Építik az m0 több szakaszát (mondjuk pár éve adták át nem tudom mit csináltak, hogy tönkre ment máris, szerintem nyugatra 10-20 évre tervenek egy autópályát de hagyjuk...)

És 10-20 percet is vesztegeltem miatta (1 sávra szűkítés)

És van aki végig megy akár a külső, akár a belső oldalt szélen!

Nem akarok általánosítani, de leginkább merci, Audi, Porsche, bmw, autósok. És beengedik őket! Miért? Ezeket sz...ni kéne, hogy senki ne engedje őket, ne hagyjanak nekik 1 mm helyet se, hogy be tudjanak fúrni pofátlanul!

Én nem engedtem magam elé a mercist, de a mögöttem lévő igen!

És nem egy szülő nő ült benne, hanem két gengszter kinézetű mackós állat!



Ha nekik szabad, nekem is , vagy ha nem ilyen nyugati autóban ülök, engem meghurcolnak? Csak nekik szabad?

Te engeded az ilyeneket magad elé?

Így sose tanulják meg, hogy ilyet nem lehet!



2014. júl. 1. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Hol van egy sáv? Rendszeresen járok rajta, de eddig csak két sávos eltolással találkoztam. Diósd környékén van valami mókolás, és Pécelnél piszkálják a dilatációt, de mindkét helyen lehet haladni, vagy legalábbis tegnapig még lehetett.
2014. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A KRESZ-tanfolyamon nem mondta az oktatód, hogy nem a te feladatod rendőrködni, büntetgetni?

Ha vissza tudsz emlékezni, volt ilyen kérdés a tesztben, hogy "Mit csinál Ön, ha balesetveszélyesen viselkedő vezetővel találkozik" - és nem az volt a helyes válasz, hogy állj neki fegyelmezni. Hanem az, hogy Te fokozott figyelemmel ügyelj a szabályos közlekedésre, és igyekezz távol tartani magad a szabálytalankodóktól.


Ha meg nagyon bаsz az ideg, hogy jól befűts nekik, akkor vegyél egy autós kamerát, rögzítsd a szabálytalankodókat, aztán a felvétel birtokában nekiállhatsz feljelentgetni, vagy/és felrakhatod a YouTube-ra.

2014. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A 31-es kihajtónál tákolták ma a külső sávban a betonozást ( kb elglettelték a kifagyott/kitöredezett részeket) és ott egy sávra szűkítették, volt is dugó rendesen.


Én ma a külső sávban araszoltam vagy 25 percet, de ez alatt csak a rendőrök, egy privát mentő és néhány motoros ment a leállósávon ( kivételesen :D ).

2014. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Állj, 2012. szeptembere óta eleve a leállósávba kellene lehúzódnia a jobb sávból mindenkinek, nem? (Mentősávot kell kialakítani középen.) Gondolom båszott rá mindenki - kész szerencse, hogy ezúttal nem baleset volt.
2014. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Állj, 2012. szeptembere óta eleve a leállósávba kellene lehúzódnia a jobb sávból mindenkinek, nem? "

Jah, kellene. Hány ilyet láttál már itthon, mert én még egyet sem :D


"Gondolom båszott rá mindenki - kész szerencse, hogy ezúttal nem baleset volt."

Jah, ugyanúgy mint mindig.

2014. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"2012. szeptembere óta eleve a leállósávba kellene lehúzódnia a jobb sávból mindenkinek, nem?"

Bizony, hogy nem.


[link]

37. § (8) Az azonos irányú forgalom számára két vagy ennél több forgalmi sávval rendelkező autópályán és autóúton kialakult forgalmi torlódás esetében - a (4) bekezdés b)-e) pontjában meghatározott járművek akadálytalan továbbhaladásának biztosítása érdekében -

a) a belső (bal szélső) forgalmi sávban közlekedőknek szorosan a forgalmi sáv bal szélére kell húzódni,

b) az egyéb forgalmi sávokban közlekedőknek a forgalmi sávban a lehetséges mértékben jobbra kell húzódni,

és - ha az így kialakuló „folyosóban” történő biztonságos elhaladás azt szükségessé teszi - a forgalmi sávokat kijelölő terelővonalak átlépésével kell haladni és megállni.

2014. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

en igen beengedem es neked nen lehet, teged meghurcolnak....

friss jogsi mi?

2014. júl. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekik sem szabad, csak ők úgy vannak vele, ha meg is büntetik majd röhögve kifizetik a büntetést. De ők sem bolondok nem a rendőr előtt fog hajtani.
2014. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"De ők sem bolondok nem a rendőr előtt fog hajtani."

Pedig ilyet is láttam már. :D

2014. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként igazad van ,csak mivel mindig akad a sorban egy- két- sok birka, semmit nem érsz el ezzel,hogy te nem engeded be, úgyis beengedi valaki. Azt nem értik ,hogy ezzel nem kegyet gyakorolnak ,hanem az összes mögöttük lévőt aki tisztességesen kivárja a sorát, azt szívatják .Nem vagy köteles beengedni a kresz szerint sem,mivel egyértelmű ,hogy neked van elsőbbséged. Egyébként nem tudom minek az a sok kamera ,ha nem nézik az ilyen eseteket. De elég lenne csak egy rendőr az útszélre, már lehetne kaszálni.Persze könnyebb a 30 as tábla mögött a bokorban üldögélni.
2014. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!