Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen ostobák és felelőt...

Miért ilyen ostobák és felelőtlenek egyes idősek?

Figyelt kérdés
Rendszeresen látom, hogy a négysávos Fogarasi úton (Bp.XIV.) többnyire járni is alig tudó öregek a Tesco felől átcsoszognak a túloldalra, a bankok felé, némelyik még fel is háborodik, amikor valaki le meri dudálni. A zebra meg ott van kb. 20 méterrel arrébb. Mit képzelnek magukról ezek?
2014. júl. 20. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Rendszeresen látom, hogy a négysávos Fogarasi úton (Bp.XIV.) többnyire járni, szaladni kitűnően tudó fiatalok, középkorúak a Tesco felől átmennek, átszaladnak a túloldalra, a bankok felé, némelyik még fel is háborodik, amikor valaki le meri dudálni. A zebra meg ott van kb. 20 méterrel arrébb. Mit képzelnek magukról ezek?
2014. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a második írta, a legtöbb ember (kortól függetlenül) nem megy arrébb 20 m-t, hanem ott szalad át, ahol éppen van.
2014. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Majd ha 60-70 évesen a porckorong sérvedtől alig bírsz járni, de bevásárolnod muszáj lesz elmenned, akkor jusson eszedbe ez a kérdés. Ettől függetlenül a legtöbb ember simán lustaságból nem kerül 20 métert a zebráig, ha nem arra kell mennie, ez nem korosztály függő.
2014. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Inkább a porckorongsérv és a + 50 méter séta, mint két törött combnyak, szilánkosra zúzott lábszárcsontokkal kiegészítve.
2014. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én gyűlölöm azokat is, akik fiatalként, középkorúként teszik ezt. Csakhogy nekik még (általában) jóval erősebb a szemük, így jobban föl tudják mérni a járművek távolságát, sebességét, ezenkívül át is tudnak szaladni, ha muszáj, így kevésbé veszélyeztetik a közlekedését.

Csakhogy - legalábbis ahogy én megfigyeltem - kb. 10-ből 1 ilyen van, a többi 9 járni alig tudó, felelőtlen, másokkal mit sem törődő öreg.

2014. júl. 20. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

valóban, nem tudom miért de az öregek sokkal veszélyesebbek a közlkedésben (talán azt képzelik,nekik mindent lehet? vagy csak szimplán sz*rnak másokra?)


így ütöttem el egyszer egyet kocsival szintén Zuglóban, a Pillangó utcai metrómegállónál. Mondjuk ez az öreg asszony nemhogy nem tudott járni,de nagyon is gyors volt csak épp annyi esze nem volt hogy szétnézzen. Külső sávban jöttem az Örs felől normál sebességgel,már a zebra előtt voltam közvetlenül amikor megláttam hogy gepárdsebességgel ugrik ki elém egy vénasszony. Futott volna a metróhoz (mindez hétköznap kora délután, amikor max 1,5 percet kellett volna várnia). Hiába fékeztem, esélyem sem volt, a szerencséje az volt, hogy csak a kocsi bal oldalával kaptam el, de még így is el tört pár csontja.

aztán az idióta még neki állt feljebb...szerencsére a bíróság helyrakta, és kifizettette vele a károm

2014. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

3-as komment:

Neked meg jusson már most eszedbe, hogy az autót is ember vezeti, aki nem akar senkit elütni, főleg egy felelőtlen(!!!) aggot, és nem akar miatta élete végéig(!!!) bűntudatban élni, hogy véletlen(!!!) megölt egy embert!!! Használja mindenki a zebrát szabályosan. Ez olyan nagy kérés?

2014. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
"Ez olyan nagy kérés?" Nem, nem nagy kérés, de azért gyűlölködni és ennyire felháborodni, mert nem a zebrán ment át egy-két idős ember az sem teljesen normális gondolkodásmód. Elfelejtitek, hogy az idősekre legalább úgy kell vigyázni mint a gyerekekre, sőt, még jobban, mert mellettük nincs már egy szülő, aki fogná a kezüket az út szélén. A közlekedésben pedig figyelni kell mindenkire, a szabálytalanul áthaladó kisöregre, a gyerekekre, a biciklisre, mindenkire! Nem pedig gyűlölködni mert feltartott valaki a haladásban!
2014. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!