Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ennyire felelőtlenek az...

Miért ennyire felelőtlenek az emberek?

Figyelt kérdés
Fél órája jöttem át az Árpád hídon ahol a pesti hídfőnél halálos baleset történt. Egy autó teljesen összetört,frontálisan csapódott egy oszlopnak vezetője mellette feküdt már sajnos csak egy zsákban... Egyszerűen felfoghatatlan hogy miért nem figyelünk oda jobban, miért száguldoznak az autók, sokszor versenyeznek forgalomban, így nemcsak saját, de mások életét is veszélyeztetve. Ezt az embert is várták haza ez biztos. Miért csak akkor fogja fel amikor megtörtént a baj, hogy nem az úton kell megmutatni ki mit tud. Miért nem lehet erre felhívni a figyelmet, miért nem veszik komolyan, mert velük még nem történt meg? Nem a büntetéstől kell félni amit gyorshajtásért kifizettetnek, hanem attól hogy az Élet bünteti meg és lehet többet nem tud már hazamenni..
2009. ápr. 12. 23:05
 1/5 anonim válasza:
100%

Teljesen igazad van !!

De tenyleg sajnos nehanyan vaganykodnak es halal lesz a vege :(

Igaz hogy o mar semmi fajdalmat nem erez akkor..de gondopljunk a csaladtagjaira.. :(

Amugy az emberek sajnos hajlamosak arra hogy akkor erzik hogy mennyit is ert egy elet nekik mikor mar nincs melletuk az az eleteros vidam ember... :(

Erre en is meselhetnek egy pl`t hogy mi is mentunk kocsival es mentunk vagy 100`al es megelozott valami motoros.. es ugye 2 kocsit elozott egyszerre es 2 masodpercen mult annak is az elete.. mert majdnem utkozott a szembejovo kocsival.. hala az istennek az lefekezett.. de ha nem ?!

nem ertem en se az ilyen embereket.. igen mehetnek gyorsan ahol lehet es megengedett az a sebesseg..

de azert mindenki tiszteletben lehetne azzal a tennyel hogy ilyenkor nem csak magat de masokat is veszelyeztet!!

Lehet ez a fajo szivvel maradt rokonok.. vagy az artatlan emberek akik balesetet szenvednek a "szaguldozok" miatt :(

2009. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom erre itt nem fogunk most megoldást találni, bárcsak tehetnénk, nem azért írtam le, csak amikor ilyet látok vagy hallok, akkor mindig dühös vagyok arra is akire már nem kéne mert sajnos nem élte túl, de tényleg mindig kicsit a másikat kellene előtérbe helyezni az utakon is és akkor kevesebb baleset történne, kevesebb lenne a gyászoló családtag.
2009. ápr. 12. 23:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Éppen tegnap délután történt a következő eset: Párommal ebéd után elmentünk sétálni egy kellemeset. Lakott területen egy fiatalokkal (20-25 év körüliek) teli kocsi száguldozott mire én kérdően mindkét kezem felemeltem,hogy hova száguldoznak,mire a soför kimutatott a kocsiból a középső úját felmutatva. Nekem sem kellett több és visszamutattam,erre megsértődtek és visszajöttek és közölték,hogy lerugják a fejemet. Még ők voltak megsértődbe amikor lakott területen gyorshajtásban vagánykodnak,de ha megcsinálták volna a bajt,rögtön kibúvót kerestek volna,hogy nem ők a hibásak stb. Ismerem már az Ilyeneket. Apám szabályosan közlekedett a motorjával amikor szintén fiatal kis köcsögök fellökték a motorostol együtt egy kanyarban az apámat,de még ők érezték magukat megsértve,hogy apám miatt nem tudták bevenni farolva a kanyart szabálytalanul. Ja és rá akarták verni,hogy fizesse ki azt,hogy a kocsi megkarcolódott,de,hgy a az apámat érte e valami,vagy esetleg a motor sérült e valahl az nem érdekelte őket. Tele vannak az utak ilyen tudatlan emberekkel. Lassan vissza kéne venni az ilyenektől a jogsit!
2009. ápr. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólőnak (és mindenkinek) sajnos nem jogsival meg yaz sutó, ha visszaveszik attól az ilyenek még továgg vagánykodnak.

Egyszer egy halálos balesetnél nekik kellene helyszínelni és eltakarítani a maradványokat, akkor majd észhez térnének.

És főként a fejükben kellene rendet tenni először.

2009. ápr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A németeknél sokkal jobb a helyzet. Ott már a 60- 70-es években meghalt az ilyen idióták döntő része. Nálunk még várni kell ameddig kipusztulnak, de sajnos sok ártatlan is meghal addig. Rend akkor lesz, amikor lesz autóvezetéstől örökre eltiltva fogalom teret kap, az eltiltottat meg börtön fenyegeti, ha megszegi. [link] és ha ehhez hasonlóan lesz egy lista, hogy ki kaphat jogosítvány.
2009. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!