Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Részeg biciklisek a főútvonala...

Részeg biciklisek a főútvonalakon. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
kresz, bicikli, alkohol, főútvonal
2014. júl. 24. 12:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Sokan csak szervdonornak tekintik őket. Már amelyikük valamennyire egészben marad.

Mire vagy kíváncsi?

2014. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sokat biciklizek, de sosem iszom alkoholt. A biciklis kollégák és a gyalogosok többsége még józanul sem képes normálisan közlekedni.

Például szemben száguld velem a keskeny kerékpár úton a biciklis kolléga, természetesen akkor is engem célozva meg ha megpróbálom kikerülni, közben vagy SMS-t ír, vagy folyamatosan hátra felé néz. Vagy ma egymás mellett jött velem szemben két biciklis, elvárta volna a szabálytalankodó hogy az árokba hajtsak előle, de csalódott mert nem tértem ki helyette.

2014. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
A közlekedésben résztvevő ne igyon mert ön és közveszélyes. A szesz és a vezetés kizárja egymást , na meg a bódult tudatállapot akár gyógyszer akár drog a bevitt vegyület .
2014. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha az emberek élnek a lehetőséggel és ittasan biciklire ülnek, leginkább önmagukkal csesznek ki ha balesetet szenvednek, ők a sérülékenyebbek. Az autó akár egy nap alatt "gyógyultan" jön ki a szervizből, de a részeg biciklis lehet hogy akkor állt lábra életében utoljára. Amúgy minek kellett hozni ilyen idióta KRESZ-módosítást, hogy főúton ittasan is lehet biciklizni? Talán a törvényhozóknak kedvez? Még az is visszataszító ha egy gyalogos részeg és tör-zúz mindent.
2014. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Megint egy eszement rendelet, ami köszönő viszonyban sincs a valós élettel.

A mai bringás helyzetben már olyan szinten a közlekedés résztvevői a biciklisek, hogy legalább egy alap vizsgát kellene csinálniuk.

2014. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Forgalmas főúton biciklizni még józanul és teljesen kipihent állapotban is veszélyes. Nem csak egyenesen kell tudni haladni, hanem néha a szabálytalankodó gépjárművezetőkre is számítani kell. Például a szemben jövő áttérhet a biciklis sávjába előzéskor. Már nem egyszer a patkára vagy az árokba tértem ki ilyen esetben biciklivel vagy motorral, persze józanul. De vajon ittasan is végrehajtják ezt a kétkerekűekkel? Vagy ha engem előzött meg főúton például kamion, aztán szintén a patkára kellett lehúzódnom mert szinte súrolta a karomat. Belegondolni is rossz hogy mindezt ittasan hajtja végre valaki.
2014. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem következetesek a törvényalkotók. Máskor a végletekig bekeményítenek, pl. rá sem nézhetsz a mobilodra vezetés közben, ezt meg engedik.

Nem ragaszkodom a zéró toleranciához, de akkor legyen egységes a szabályozás. Mondjuk 0.5 ezrelék autósnak, motorosnak, kerékpárosnak egyaránt. Én akkor sem fogom gyakran igénybe venni, de elfogadnám, tényleg 1 - 2 sör beleférne. De így semmi értelme.

2014. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Elég felháborítónak tartom. Attól még, hogy a biciklis a sérülékeny, az autós is belehalhat, ha elrántja a kormányt és nekimegy egy fának, mert az öntudatlan biciklis elé jött. Nem tudom, hogy mire volt jó ez a rendelet.
2014. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na, már csak egy forgalmas főútvonalat kell találni:

http://www.youtube.com/watch?v=i6hcFFXMCV0

2014. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 belapus ***** válasza:

"...Az autó akár egy nap alatt "gyógyultan" jön ki a szervizből..."

Ez valószínűleg így van, de mi lesz azzal az emberrel aki - még ha szabályosan közlekedett is - elgázolta a biciklist ?Ő vajon mikor gyógyul meg lelkileg, elsősorban ?

Az orbánhű kocsmárosokkal, kerékpár boltokkal, autójavítókkal vagy kivel akartak jót tenni ?

2014. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!