Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklisek, előfordult már,...

Biciklisek, előfordult már, hogy egy autós szabálytalan volt veletek, és még neki állt feljebb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 14:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%
Ja párszor már volt ilyen. Integettem nekik h álljanak meg ha olyan f@sza csávók, de mindegyiknek csak az autóból nagy az arca.
2011. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Tegnap majdnem elütöttek, pedig nekem volt elsőbbségem. Mutogatott az autós, de inkább hagytam, nem akartam, hogy kiszálljon!:) :$
2011. jún. 24. 14:52
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer csak, az is buszos volt. A sávnak kb. a közeépn mentem, full dugóban, szóval simán tartottam a tempót, erre beelőzött jobbról! Majdnem a kereke alá szédültem, ugyanis nyilván nem vártam arról az oldalról semmit, pláne buszt. Ráadásul ugye nem volt előttem hely, ahová beálljon, szóval beljebb húzódtam és mellettem jött, inkább lemaradtam mögé.

A sofőr meg az ablakon kinyúlva be is mutatott, mikor a megállóban utolértem és néztem rá, hogy ez meg mi volt. A mai napig nem értem, mire volt ez jó, komolyan, nyert kb. 2 métert, a biciklim hosszát.

2011. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen.


A Bajcsy-n és a Szent István park előtt vezetett bringautakon ma már inkább megállok és elsőbbséget adok az autósnak akinek egyébként nem lenne, elkerülendő a korábban sűrűn előforduló problémákat.

2011. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

igen, mindig leakarnak taszítani az útról, és ha elkezdek ordibálni akkor még ő kezd el mutogatni.

Egyszer pedig el is ütöttek, szerencsére nem lett bajom de a kerékpár kettéhajlott és a roh@dék meg se állt volna.

2011. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
28%

Kedves biciklisek!


Miért nem mentek kerékpárúton?! Nagyon harcoltatok érte, most meg nem használjátok?! Melyikőtök áll meg úton a piros lámpánál, és nem megy át a zebrán, mert annak éppen zöld?! Melyikőtök száll le a gyalogátkelőhelyen, és tolja át a kerékpárját, ahelyett, hogy vígan végig-kerekezik rajta? Persze, van 1-2 bunkó autós, de ne általánosítsunk. Biciklisből még több van, aki:

a. nem ismeri a szabályt

b. nem is akarja megismerni

c. szarik rá, mert jön a critical mass.

Lehet ugatni, mert jogotok van a sáv közepén kerékpározni, csak éppen nem illik így akár egy másodpercre is feltartani az autóst. Érdekes, máskor hogy kivannak készülve a tisztelt kerékpárosok, ha az autós rá mer állni egy pillanatra a kerékpárútra. Olyankor egyből rendőrért kiáltoztok. Olyankor, amikor bunkó a kerékpáros (sáv közepén megy, feltart, piroson áthajt, zebrán kerékpározik, stb.) olyankor persze egy szavatok sincs. Érdekes, ezt miért nem emlegetitek?! Ja, hogy akkor a biciklis a bunkó?! Nem kettős mérce ez?!

2011. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

1. nincs kerékpárút a járda meg a gyalogosoknak van

2. nincs forgalom irányító készülék

3. nincs gyalogos átkelőhely

4. van vezetői engedélyem és ismerem a kresz szabályait amiket be is tartok

5. arról meg nem tehetek,hogy elég sok a bunkó gépjárművezető akik azt hiszik, hogy övék az úttest

2011. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
31%
hú, de felhúzta magát a nyuszika. nem tetszik a kritika? :) Nem megy a jobbra tartás? :) Autósnak is kötelező. Sőt, a lehetséges mértékben a sáv jobb oldalához kell tartani, nemde? :) Miért megy az út közepén kerékpárral? Mert a kresz megengedi? :) Tudod, a kresz azt se tiltja meg, hogy bemutassak a kerékpárosak. Sőt, a BTK, és a PTK is megengedi, hogy bemutassak a kerékpárosnak. Ejnye bejnye. Nem válaszoltál a gyalogosátkelőre vonatkozólag, valamint a tilos jelzésen való áthaladásról. Ugye ugye? :) Mindig az a mocsok, szemét, rohadt autós a bunkó, meg hibás... :) Puszi a nózidra, te jogosítványos. :)
2011. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%

te drága jó lélek, falun nincs két sáv és csak a jobb helyeken van aszfaltos út.

Munkámból kifolyólag elég sok kerékpár vs gépjármű találkozást bíráltam már el és valahogy 10 esetből 8x az autós hibázott.

2011. jún. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%

Én írtam, hogy a sáv közepén mentem "full dugóban, szóval simán tartottam a tempót". Szerintem nincs ezzel semmi gond, beállok a dugóba és kész. Ennek meg az az egyszerű oka van, hogy ha a sáv jobb szélén megyek, akkor egyszerűen mellém jön az autós és leszorít. Vagy a belső sávról sorol be mellém valaki, mert azt hiszi, így gyorsabban halad.

Egyébként semmi nem tiltja, hogy a sáv közepén menjek, és nem gondolom, hogy dugóban bunkóság volna, mivel nem tartom fel a sort, sőt engem ugyanúgy feltart a dugó, mint azt, aki autóban ül.

Ha nincs dugó, akkor nyilván a sáv szélén megyek, hogy ki tudjanak kerülni. Pont azért, hogy ne tartsam fel az autóst. De annyival akkor is beljebb, hogy sávot kelljen váltania az előzéshez, mert ha nem teszem meg, akkor 3 autóból 2 sávon belül előz, ami egyébként tudtommal tilos is.

A kresz szabályokat nem értem, miért hoztad ide. Ráadásul pont nekem, aki képes vagyok éjszaka a töküres utcán is megvárni a zöldet. De persze ezt te nem tudhatod, csak általánosítasz midnenkire.

Emiatt az általánosítás miatt nem szeretek ilyen témában autósokkal beszélni. Sokan csináljátok ezt, és nem értem, miért.

Mit írtál még? Bicikliút. Na igen. Ha majd lesz mindenhol, akkor mindenhol ott fogok menni. De amíg nincs, addig a kresz szerint az úttesten kell haladjak. És én betartom a kreszt.

2011. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!