Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklisek. Mikor ott van az...

Biciklisek. Mikor ott van az út mellett a bicikli út miért az úton bicikliztik? Aztán meg fel vagytok háborodva ha elütnek titeket.

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Egy két hülye gyerek miatt le kell írni a bicikliseket?

Ti autósok meg gyorsan hajtotok és csodálkoztok ha elütitek az út mellett szabályosan haladó embereket...

2012. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem a gyerek miatt hanem pl mikor a biciklis a kamion mögött teker de ugyebár mikor lemarad akkor a forgalmat akadályoztatja.
2012. júl. 7. 12:33
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Mert az úton jobban lehet haladni, biztonságosabb (frankón, általános tapasztalat szerint a városi bringaút veszélyesebb, mint a közúton haladni), jobban karban van tartva, nem grasszálnak rajta a gyalogosok, nem parkolnak rá az autósok (lol, de legalább úgy, hogy azért el lehessen tőlük férni), nem kezdődik és ér véget a semmiben/járdán, nem ér véget vagy kanyarodik el egészen másfele, mint amerre menni szeretnél, 200 méter után, rajta van a térképen, télen a főkefe síkosságmentesíti és nem pakolja rá a homokládát, az alacsonyabbrendű utakat nem macisajttal keresztezi... soroljam még?
2012. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Néhány helyen tényleg olyan a kerékpár út, hogy én is inkább tekerek az úton a kocsik között.

A kedvencem a már előttem említett eset, amikor a kerékpár út elkanyarodik az egyik irányba, vagy simán megszűnik. Persze, hogy ilyenkor az úton bringázom, a sok "tanult és értelmes" autós meg nem fogja fel agyilag, hogy nem azért megyek az úton, hogy őket bosszantsam, hanem azért mert vagy egyenletesebben lehet haladni mint a kerékpárúton vagy mert az más irányba megy pár száz méter után.

Én is sokat járok kocsival, mégsem cs*szegetem a bicikliseket, mert gondolom nem azért teker az út szélén mert megunta az életét.

Persze amikor a részeg Pista bácsi úgy közlekedik, hogy a 4 sávos útból 3-at kihasznál az már egy másik eset.

2012. júl. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Előzőek leírták miért, sokat hozzátenni nem tudok. De egy megjegyzésem azért lenne. Miért van az, hogy Ausztriában, Németországban fülről megérzem, hogy az autós, aki mögöttem jön, magyar vagy helybéli? Utóbbiak ugyanis nagyon-nagyon másképpen viselkednek a kerékpárosok közelében. A szabálytalan kerékpáros közelében is!!!


Vannak Magyarországon teljesen ép, jó, széles, kifogástalan kerékpárutak országutak mentén és lakott helyeken is. Ha valaki ilyen helyen nem a jó és biztonságos úton megy, az simán hülye. Mondom ezt rendszeresen bringázóként. De az utak többsége nem ilyen. Pl. rengeteg olyan van, amelynek a burkolatát félméterenként eldeformálta a fák gyökere. Az ember elharapja a nyelvét. Vagy szűk, szembe forgalommal is számolni kell, s csak félreállással lehet megoldani. Városi kerékpárutakon (főleg Pesten) pedig egyértelműen veszélyesebb a bringázás. Védett úton sem adják meg az elsőbbséget, a karók között lavírozni sem könnyű. Autósok ráparkolnak, a két lépésre lévő járda helyett itt tolják a drága szülők a babakocsit stb.

2012. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
45%
Miért van az, ha az úton megyek (nincs járda, vagy a fák gyökere feltolja) az autósok sosem adják meg az elsőbbséget pedig egyértelműen nekem járna?
2012. júl. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6: Ezt most nem értem. Mi járna és miért?
2012. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
23%
13:57 bicikliztél már?
2012. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem miért nem kell jogosítvány vagy valami vizsga biciklire! A többségnek fogalma sincs hol mehet és hol nem!
2012. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát ezaz. Át a zebrán biciklivel, mikor nincs is elsöbbségük

meg aztán a forgalmat is feltartják.

2012. júl. 8. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!