Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zugló Róna utca-Mogyoródi út...

Zugló Róna utca-Mogyoródi út kereszteződését ki ismeri jól? További lent.

Figyelt kérdés

Van ebben a kereszteződésben középen egy nagy "forgalom elől elzárt terület" rész.

De csak elvileg?

Nagyon kopott már az aszfalton a felfestés,de azért valamennyire látszik a körvonala az útburkolati jelnek.

A Fogarasi út felöl jöttem,és a Mogyoródira kanyarodtam balra,a Lukoil,meg a Lidl felé.Nem akartam pofátlan és szabálysértő lenni,ezért viszonylag betartottam a felfestés szabályait,de balról majdnem belémjött egy kocsi a végén,aki tökre levágta az ívet,és el akart húzni mellettem balról.

Jelenleg mi van most ott,érvényes az a kopott felfestés,vagy nem?



2014. aug. 2. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerem jól, elvégre arra lakok. Az a rész már nagyon régóta kopott. Senki nem törődik vele. De hát ez jellemző erre a szánalmas undorító országra. Több mint 4 éve mikor csináltam a jogsit, forgalmi órákon mindig cseszegetett az oktató érte, hogy úgy forduljak ahogy kell. Tehát hogy az forgalomtól elzárt terület. Igazából pont ezért van, mert jó nagy terület, valamikor nem akarták, hogy össze vissza fordulgassanak ott az autó. Ki nagy ívben, ki kicsiben, ezért odafestették. Aztán valahogy nem törődtek vele. Mondjuk mivel is törődnek ebben az országban. De attól, hogy kopott valami, még érvényes. Akármennyire kopott, értelmetlen. Az a szabályos. De én megmondom őszintén oktató autókon kívül még senkit se láttam úgy kanyarodni ott ahogy kell. Tehát, hogy megkerülik azt a vackot. Feltételezem aki majdnem beléd ment, azt gondolta egyenesen mész... Igazából én se szoktam betartani, mert baromságnak tartom. Kérdésedre válaszolva tehát érvényes, csupán senki nem tartja be. Máskor már jó előre tedd ki az indexet és úgy fordulj, amennyiben szándékodban áll megkerülni azt a bigyót. Én csak akkor szoktam ott rendesen kanyarodni ha rendőrt látok..
2014. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Te csináltad jól. Balra amúgy is nagy ívben kanyarodunk, itt a középső felfestés támpontot ad, hogy milyen íveken menjenek az autósok. De a gáz tényleg az, amit az előttem szóló ír, hogy ennyire tojnak rá, és nem festik újra.
2014. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A felfestés érvényes, de már akkor se foglalkoztak vele, amikor két éve még látszott!

Úgy látom rendszeresen szarnak rá:

[link]

[link]


Nem járok arra már vagy 10 éve, de akkor még nem volt felfestés, de mégis tudtunk közlekedni.

:)

Ráadásul akkoriban még rendszeresen ott gyakorolták a rendőrök a páros forgalomirányítást! Akkor volt csak igazi kavarodás, mert az a sok birka nem tudta, hogy ugyan mit is mutogat a két gumitalpú ott középen!

:D

2014. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jaja, a tanulórendőrös forgalomirányításra én is emlékszem, de mindig mókás, hogy a sofőrök jelentős részének milyen komoly kihívást jelent az elég egyértelmű rendőri utasítások követése...
2014. aug. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!